Informacje18 grudnia 2014, 21:04,

Zespół Kantata - nauka tańca seniorów z gminy Konstancin

Nauka tańca to sposób seniorów z gminy Konstancin-Jeziorna na nudę. Działający przy Gminnym Ośrodku Sportu i Rekreacji zespół "Kantata" zaprasza w swoje szeregi. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę od godz. 14 do godz. 16.00. Zespół "Kantata", wcześniej jako "Pogodna Jesień", działa w gminie Konstancin-Jeziorna od przeszło trzech lata. Seniorzy na cotygodniowych spotkaniach uczą się m.in. tańców polskich, towarzyskich i etnicznych, a zajęcia prowadzi znana choreograf Lidia Leszczyńska, która jest również założycielką grupy. – Chciałam w ten sposób zadbać o aktywizację osób w starszym wieku, "wyciągnąć" je z domu – podkreśla Lidia Leszczyńska.

Zespół Kantata - nauka tańca seniorów z gminy Konstancin

Udało się. Obecnie zespół liczy prawie 20 członków i ma na swoim koncie całkiem pokaźny repertuar. – Wszystkie formy tańca połączone są z wybranymi elementami baletowymi oraz gimnastyką korekcyjną – podkreśla choreograf. – Ponadto dostosowane są do możliwości fizycznych i wieku naszych tancerzy. Jednym z celów zespołu jest nawiązanie współpracy z podobnym klubem działającym na warszawskim Ursynowie. – Dzięki temu będziemy mogli organizować wspólne pokazy i imprezy – podsumowuje pani Lidia.

Wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do konstancińskiej "Kantaty" zapraszamy w każdą sobotę do Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żeromskiego 15 w Konstancinie-Jeziornie. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 14.00. Więcej szczegółów udziela Lidia Leszczyńska pod numerem telefonu - 505-116-859.

Przeczytaj też: Sprawdź co Centrum Kultury przygotowało na Zakończenie Lata

Informacje17 grudnia 2014, 20:30,

Nowe przyszkolne place zabaw

Wkrótce oddane do użytku zostaną dwa duże place zabaw, zbudowane przy wsparciu z rządowego programu „Radosna Szkoła”. Jeden z nich powstał przy Szkole Podstawowej im. Ewy Krauze w Zalesiu Dolnym. W ramach inwestycji zamontowano nowe urządzenia zabawowe ze zjeżdżalnią, huśtawkami: gniazdową i wagową oraz przeplotnią. Dzieci będą mogły korzystać też z piramidy wspinaczkowej z kulami oraz przenośnego stolika z planszami do gier. Teren o wielkości 800 mkw. wymagał przesadzenia kolidujących krzewów, założenia trawnika i nowych nasadzeń wzdłuż alejki. Wykonano tu bezpieczną nawierzchnię amortyzującą upadki, która zajęła 273 mkw. Posadowiono również tablicę z regulaminem, ławkę, kosz na śmieci i płotek ochraniający nowe nasadzenia. Całość inwestycji pochłonęła 240 tys. zł, z czego 115 tys. zł wyniosła dotacja z budżetu państwa.

Nowe przyszkolne place zabaw

Również Szkoła Podstawowa w Głoskowie zyskała nowy, duży plac zabaw na terenie o powierzchni 800 mkw. Zamontowano tu zestaw wielofunkcyjny i wspinaczkowo-sprawnościowy, linarium, piramidę pajęczą oraz huśtawkę „Bocianie gniazdo”. Powierzchnia terenu zabawowego zbudowana została z kolorowego granulatu gumowego o właściwościach amortyzujących. Plac został odwodniony, ogrodzony, zyskał trawnik, 5 ławek, 2 kosze, tablicę informacyjną z regulaminem i nową zieleń towarzyszącą. Koszt inwestycji zamknął się w kwocie ok. 312 tys. zł, w tym 115 tys. zł wyniosła dotacja w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła”.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno