Informacje4 października 2009, 00:00,

Zespół jazzowy STAFF - Wtorek Jazzowy w MGOK Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 6 października 2009 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi Kwartet Staff. Wstęp na jazzowy koncert 15 złotych, do nabycia na pół godziny przed koncertem. Zapraszamy mieszkańców na najbliższy Jazzowy Wtorek w Piasecznie.

Zespół jazzowy STAFF

Zespół jazzowy Staff wykonuje wyłącznie własne kompozycje, część z nich została nagrana w studio S4 Radia Gdańsk i znalazła się na pierwszej płycie grupy. Obecnie zespół skończył nagrywanie materiału na drugą płytę, sesje te zostały zarejestrowane w Radiu Pik. Staff wystąpił między innymi na Skok Jazz Sopot Festival 2005, Jazz Od Nowa Festival 2006, 29. Gottinger Jazz Festival 2006 (Niemcy), a także w ramach festiwalu miast partnerskich w Leiden (Holandia). Wziął również udział w kilku konkursach: zdobył pierwsze miejsce w VIII Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (Michał Bryndal otrzymał tam dodatkowo nagrodę dla najlepszego instrumentalisty), był finalistą "Klucza do kariery" w Gorzowie Wielkopolskim i "Krokus Jazz Festival" w Jeleniej Górze. Stylistycznie Staff nawiązuje czasem do klimatu nagrań wytwórni ECM. Kompozycje są często otwarte strukturalnie, pozostaje w nich miejsce dla działania przypadku, indywidualnego impulsu, zbiorowych poszukiwań. Ciche, introwertyczne niemal fragmenty zderzają się z niepoukładanymi wybuchami aleatoryzmu i atonalności. W muzyce zespołu odbijają się fascynacje poszczególnych instrumentalistów, zarówno klasyką jazzową, jak i nurtem minimal music oraz współczesną "czarną" muzyką rozrywkową. Staff zagra w składzie: Tomasz Markanicz (saksofon altowy), Maciej Matysiak (kontrabas), Michał Bryndal (bębny), Bartosz Staszkiewicz (fortepian, rhodes piano). Zapraszamy mieszkańców na wtorek jazzowy do Miejsko Gminnego Ośrodka Kultury w Piasecznie.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 października 2009, 00:00,

Tataspartakiada 2009 w £azach Stowarzyszenie Dobra Wola

Stowarzyszenie Dobra Wola www.dobrawola.org.pl już po raz czwarty organizuje piknik sportowo - rodzinny adresowany do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W najbliższą sobotę, 10 października 2009 roku, od godziny 11.00 do 16.00 w hali sportowej przy Zespole Szkół Publicznych im. Jana Pawła II przy ul. Ks. Słojewskiego 1 w £azach. Pomysłodawcą i organizatorem zawodów Tataspartakiada jest Stowarzyszenie Dobra Wola. Współorganizatorem Tataspartakiady jest Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego, w ramach projektu "Powiat Piaseczyński Stolicą Kulturalną Mazowsza 2009".

Tataspartakiada 2009 w £azach Stowarzyszenie Dobra Wola

Podczas Tataspartakiady, niepełnosprawni będą pokonywać własne słabości, bawić się, a także walczyć o puchary i dyplomy. Jak co roku organizatorzy zapewniają bogaty program sportowy i artystyczny. Przewidziane są nagrody i puchary dla drużyn, poczęstunek oraz stroje sportowe przygotowane specjalnie na Tataspartakiadę. Podobnie jak w latach ubiegłych zestaw konkurencji sportowych dobrany jest tak, aby każdy mógł w nich uczestniczyć. Imprezie towarzyszyć będą liczne atrakcje: pokazy bractw motocyklowych, przejażdżki bryczkami, zabawa z psami, i wiele innych. Wszelkie informacje w sprawie Tataspartakiady udzielane są pod nr tel. 0602748816, 022 7509549 (wieczorem) lub e-mailem jzal@poczta.onet.pl Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie internetowej: www.dobrawola.org.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola