Informacje9 marca 2011, 00:00,

Zero tolerancji dla nadużyć - Burmistrz Piaseczna Zdzisław List wykrył nieprawidłowości na miejskim targowisku

Tuż po objęciu stanowiska burmistrz Zdzisław Lis zajął się analizą finansów gminy Piaseczno i jej jednostek organizacyjnych. Zebrany materiał dał burmistrzowi wiele do myślenia, dlatego niezwłocznie zlecił szczegółowe kontrole. Jednym z pierwszych efektów jest wykrycie nadużyć i nieprawidłowości na miejskim targowisku. Sprawa trafiła na policję a większość pracowników targowiska została w trybie natychmiastowym zwolniona z pracy.

- Reagujemy na każdy niepokojący sygnał – mówi burmistrz Zdzisław Lis. – Analizowaliśmy dochody targowiska, które wzbudziły moje wątpliwości. Kiedy w czwartek dostaliśmy sygnał z zewnątrz o możliwych nieprawidłowościach natychmiast zarządziłem kontrolę – wyjaśnia burmistrz. Na drugi dzień, w piątek, w dniu targowym straż miejska wraz z policją zarekwirowała kilkadziesiąt fałszywych biletów z opłatą targową, dodatkowo funkcjonariusze zanotowali pięćdziesiąt w ogóle nie opłaconych stanowisk.

- Nie wiemy od kiedy trwał proceder podrabiania biletów targowych, analizując dochody targowiska z ostatnich lat sądzę, że od dawna – przypuszcza burmistrz. Po usunięciu podejrzanych pracowników z targowiska, kolejna kontrola wykazała, że wtorkowy dochód wyniósł ponad 6 tys. zł zaś z poprzedniego, znacznie większego targu w piątek jedynie ok. 3 tys. zł. Skala oszustwa jest więc oszałamiająca.

- Uczciwość i przejrzystość finansów publicznych jest dla mniej sprawą priorytetową – przekonuje burmistrz. – Dlatego na bieżąco prowadzone są skrupulatne kontrole we wszystkich wydziałach urzędu i jednostkach organizacyjnych. Każda nieprawidłowość będzie dokładnie analizowana, a wobec osób nieuczciwych i nierzetelnych nie będziemy stosować taryfy ulgowej.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje10 marca 2011, 00:00,

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie zaprasza

Informujemy, że rozpoczęła działalność Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie. Biblioteka zaprasza czytelników do swojej siedziby przy ul. Chyliczkowskiej 12 (Dom Nauczyciela). Czytelnicy mogą korzystać z księgozbioru codziennie w godz. 12 - 18. Wszelkie informacje udzielane są pod nr tel. biblioteki: 22 756 79 11. Zapraszamy także tych czytelników, którzy mają do oddania książki wypożyczone jeszcze z piaseczyńskiej filii Biblioteki Pedagogicznej, która mieściła się w Domu Nauczyciela.

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Piasecznie
Tematy: