Informacje19 września 2018, 19:43,

Zdobywcy grantów w województwie mazowieckim - program Ja w internecie

49 gmin w województwie mazowieckim otrzyma dofinansowanie na szkolenia dla mieszkańców w programie „Ja w internecie”. Gminy mogły ubiegać się o granty do 150 tysięcy złotych. W programie nie był wymagany wkład własny, dofinansowanie wynosi bowiem 100 procent.

ZDOBYWCY GRANTÓW W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - PROGRAM JA W INTERNECIE

Granty otrzymały: Lesznowola, Pniewy, Żuromin, Mirów, Grabów nad Pilicą, Skaryszew, Głowaczów, Jastrząb, Klembów, Nadarzyn, Legionowo, Błędów, Kozienice, Prażmów, Siedlce, Tarczyn, Ojrzeń, Grudusk, Krzynowłoga Mała, Goszczyn, Żabia Wola, Sońsk, Góra Kalwaria, Liw, Gniewoszów, Piaseczno, Osieck, Jastrzębia, Pomiechówek, Nasielsk, Raszyn, Lipsk, Michałowice, Chynów, Jabłonna, Szydłowiec, Kotuń, Klwów, Szczawin Kościelny, Potworów, Sabnie, Sokołów Podlaski, Zakrzew, Wiśniew, Szreńsk, Zbuczyn, Wodynie, Wiązowna, Zakroczym.

Wysokość otrzymanych grantów: https://jawinternecie.edu.pl/wp-content/uploads/2018/09/Wyniki.pdf

ZDOBYWCY GRANTÓW W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - PROGRAM JA W INTERNECIE

Celem programu, skierowanego do dorosłych mieszkańców (od 25 roku życia) jest zwiększenie ich umiejętności poruszania się w sieci, bezpieczeństwa w internecie i wzmocnienia pozycji na rynku pracy. Istotnym elementem szkoleń jest przygotowanie mieszkańców do korzystania z usług publicznych online (np. załatwianie spraw urzędowych, składanie wniosków o dopłaty dla rolników czy 500+), poruszania się w portalach społecznościowych czy wykorzystywania internetu we własnej działalności biznesowej.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

ZDOBYWCY GRANTÓW W WOJEWÓDZTWIE MAZOWIECKIM - PROGRAM JA W INTERNECIE

Program zarządzany przez Centrum Projektów Polska Cyfrowa, finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Działanie 3.1 „Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych”. Fundacja Legalna Kultura jest operatorem, który ogłasza konkursy grantowe i wspomaga pod kątem merytorycznym i rozliczeniowym realizację działań szkoleniowych na terenie gmin. Więcej informacji: https://jawinternecie.edu.pl/mazowieckie/

Szymon Majewski - Legalna Kultura

Szymon Majewski - Legalna Kultura

Informacje15 września 2018, 14:00,

Dzień Otwarty Domu Kultury w Konstancinie - Jeziornej

15 września 2018 roku o godz. 16.00 zapraszamy na Dzień Otwarty Konstancińskiego Domu Kultury. Będzie można zapoznać się z ofertą edukacyjną na najbliższy sezon. Zajęcia zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i dla dorosłych. W programie wystawa prac plastycznych, prezentacja sekcji, koncert, warsztaty plastyczne i tkackie oraz spacer dźwiękowy. Nie zabraknie animacji z bańkami mydlanymi oraz kawiarenki przygotowanej przez seniorów. Dzień Otwarty to także czas, by spotkać się i porozmawiać z instruktorami KDK oraz wybrać coś dla siebie. Miejsce: Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Wstęp wolny. Zapraszamy.

DZIEŃ OTWARTY DOMU KULTURY W KONSTANCINIE - JEZIORNEJ

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

W programie:
- prezentacja sekcji KDK
- wystawa prac
- koncert
- Kawiarenka Seniorów
- bańki mydlane
- warsztaty plastyczne (dla dzieci)
- spacer dźwiękowy (dla dzieci)
- warsztaty tkackie (dla dzieci)
- spotkania z instruktorami