Informacje19 listopada 2014, 09:00,

Zbiórka krwi na rogu ul. Jana Pawła II i ul. Puławskiej w Piasecznie

19 listopada 2014 roku odbędzie się zbiórka krwi w Piasecznie, która będzie miała miejsce przy krzyżu na rogu ul. Jana Pawła II i ul. Puławskiej w godz. 9.00 - 13.00. Wszystkich krwiodawców zachęcamy do udziału i wsparcia zbiórki życiodajnego płynu. Chętni krwiodawcy będą przyjmowani do godz. 12:20. Zbiórkę krwi organizują: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża z siedzibą w Piasecznie Klub Honorowych Dawców Krwi w Piasecznie oraz Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Zbiórka krwi na rogu ul. Jana Pawła II i ul. Puławskiej w Piasecznie

Anonimowy, 16 lipca 2019
Duża szkoda, pracuję do 15
Anonimowy, 16 lipca 2019
szkoda że nie może to być w godzinach popołudniowych
Informacje20 listopada 2014, 18:00,

Bracia Sisters Patrick de Witt - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin

20 listopada 2014 roku o godz. 18.00 zapraszamy na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki do KDK przy ul. Mostowa 15, HUGONÓWKA. Organizatorzy informują, że tym razem będą rozmawiać o książce Patricka de Witt pt.: Bracia Sisters. Wstęp wolny.

Bracia Sisters Patrick de Witt - Dyskusyjny Klub Książki Konstancin

Bracia Sisters - pełna czarnego humoru opowieść inspirowana starymi westernami. Akcja rozgrywa się w czasie gorączki złota na początku lat pięćdziesiątych XIX wieku. Głównymi bohaterami są bracia Sisters, Eli i Charlie, płatni mordercy znani z brutalności. Charlie lubi swój fach i mocne trunki. Nieśmiały Eli, dręczony wątpliwościami, chciałby prowadzić spokojniejsze życie, najlepiej z miłą dziewczyną u boku. Mężczyźni dostają właśnie kolejne zlecenie. Ich potężny i tajemniczy szef postanawia zabić swojego wroga. By wykonać to zadanie, bracia Sisters będą musieli odbyć pełną przygód podróż z Oregon City do Kalifornii. DeWitt przywraca w do życia saloony, rozpadające się miasteczka zachodnich stanów i cały Dziki Zachód, odpowiednio dawkując napięcie, absurd, groteskę i śmiech. Przez karty książki przewija się korowód barwnych, pełnokrwistych postaci - najprzeróżniejszych dziwaków, nieudaczników życiowych, oszustów, ludzi opętanych żądzą zysku. "Bracia Sisters" to mistrzowska zabawa westernową konwencją, a także ukłon w stronę Cormaca McCarthy'ego oraz Joela i Ethana Coenów.