Informacje21 sierpnia 2014, 09:00,

Zbiórka krwi dla mieszkanki Piaseczna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


We czwartek 21 sierpnia 2014 roku przy krzyżu kościoła św. Anny w Piasecznie w godz. 9 - 13 odbędzie się zbiórka krwi dla mieszkanki Piaseczna Zofii Małek ciężko chorej na aplazję szpiku kostnego. Organizm Pani Zofii przestało produkować krew. Jest to choroba nieuleczalna w pewnym wieku i śmiertelna. Stan Pani Małek jest coraz gorszy, a każdy kolejny pobyt w szpitalu jest coraz dłuższy. Chora pani Małek co tydzień ma transfuzję krwi i płytek krwi. Dlatego tak ważny jest udział w tej akcji honorowych dawców, bo okres wakacji niestety nie sprzyja zbiórkom. Krwiodawcy są często na urlopach, a zapotrzebowanie w okresie letnim jest dużo większe niż normalnie. Grupa krwi nie ma znaczenia, ważne jest by jak najwięcej osób oddało krew i dedykowało ją na rzecz Pani Zofii Małek. Wszystkich krwiodawców zachęcamy do udziału i wsparcia zbiórki życiodajnego płynu. Zbiórkę krwi organizują: Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.

Zbiórka krwi dla mieszkanki Piaseczna

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje13 sierpnia 2014, 10:30,

Beata Co Bajki Wyplata - Wakacyjne Teatralne Poranki w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza na wakacyjne teatralne poranki, który odbędzie się 13 sierpnia 2014 roku na dziedzińcu Przystanku Kultura. Rozpoczęcie zawsze o godz. 10.30. Teatralne poranki to cykl spotkań z animatorami teatru, aktorami, na które zapraszamy dzieci na dziedziniec Przystanku Kultura, Pl. Piłsudskiego 9. Wstęp wolny. W przypadku złej pogody bajkę będzie można obejrzeć w budynku Przystanku Kultura. Zapraszamy!

Beata Co Bajki Wyplata - Wakacyjne Teatralne Poranki w Piasecznie

Beata Łuczak - aktorka, aktorka lalkarka, aktorka dubbingu, animatorka kultury. Spektakl z wykorzystaniem lalek, nietypowych instrumentów i teatru opowieści, Przedstawienie to zbiór krótkich opowieści (wymienionych poniżej), w których wykorzystane są różne rodzaje lalek teatralnych: pacyna, palcynka, lalka trickowa… oraz oryginalne instrumenty muzyczne: kalimba, szczotkobas, blacha... Mali widzowie współuczestniczą w przedstawieniu tworząc nastrój i atmosferę miejsc, o których słyszą w opowieściach, bo zamierzeniem tego niekonwencjonalnego spotkania jest uruchomienie dziecięcej wyobraźni oraz poznanie jak z użyciem prostych pomysłów można zbudować magię teatru.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Beata Co Bajki Wyplata - Wakacyjne Teatralne Poranki w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie