Informacje3 grudnia 2011, 00:00,

Zbieranie odpadów zielonych trwa do 17 grudnia 2011 roku

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców, akcja zbiórki liści i innych odpadów zielonych została wydłużona do 17 grudnia 2011 roku. Punkt, w którym można bezpłatnie oddać odpady zielone, cieszy się dużym zainteresowaniem właścicieli posesji, zwłaszcza z Zalesia Dolnego, Piaseczna i Zalesia Górnego. Przez ostatnie dwa miesiące punkt przyjął niemal tysiąc metrów sześciennych odpadów biodegradowalnych, ważących blisko 167 ton. Przypominamy, że bezpłatny punkt zbiórki mieści się w siedzibie firmy PUK SITA Piaseczno przy ul. Technicznej 6 w Piasecznie. Czynny jest w poniedziałki i środy 10.00–18.00 oraz w soboty 8.00–18.00. (punkt przyjmuje skoszoną trawę, liście i rozdrobnione gałęzie).

Oddaj bezpłatnie liście

Kto może korzystać z punktu? Z punktu zbiórki odpadów mogą korzystać mieszkańcy gminy Piaseczno posiadający stałe zameldowanie na terenie gminy Piaseczno oraz osoby, które złożyły informację NIP-3 w urzędzie skarbowym ze wskazaniem gminy Piaseczno jako miejsca zamieszkania. Każda osoba korzystająca z punktu powinna udokumentować uprawnienia do bezpłatnego korzystania, okazując dowód osobisty lub kopię złożonego formularza NIP-3 na wezwanie pracownika punktu. Do celów statystycznych, prowadzona jest ewidencja osób korzystających z punktu oraz ilości deponowanych odpadów.

Odbiór bezpośrednio od właścicieli nieruchomości W dalszym ciągu istnieje możliwość odpłatnego odebrania odpadów zielonych bezpośrednio ze wskazanych posesji. Odbiór odpadów odbywa się w specjalnie oznaczonych logiem firmy workach o pojemności 120 l. Płatność za odbiór jest wliczona w koszt zakupu worka - cena worka 5zł. Worki można nabyć w siedzibie firmy codziennie w godz. 9.00-13.00 lub zamówić telefonicznie. Przy zamówieniach telefonicznych powyżej 20 worków - bezpłatna dostawa pod wskazany adres. Informacja o terminach odbiorów worków z posesji zostanie przekazana w chwili zakupu worków. Odbiór zakupionych worków należy zgłosić najpóźniej do godz. 15.00 w dniu poprzedzającym odbiór pod nr tel. 22 737 17 70, 22 737 18 80 lub wysyłając SMS na nr 515 224 741 bądź wiadomość na adres e-mailowy: pukpiaseczno@post.pl

Więcej informacji na stronie internetowej Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych PUK Sita Piaseczno www.sitapiaseczno.pl Zaprasza Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Urząd Miasta i Gminy Piaseczno

Informacje3 grudnia 2011, 00:00,

Henry McCullough Blues Band zagrają koncert w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno przygotowało dla fanów bluesa gustowną mikołajkową niespodziankę. Zagra u nas Henry McCullough – legendarny gitarzysta, który w swojej karierze współpracował z gwiazdami światowego formatu jak Joe Cocker, Pink Floyd czy Paul McCartney. Gitarzysta i wokalista Henry McCullough wystąpi na deskach Domu Kultury razem z zespołem, w którego składzie znaleźli się: Robert Butcher - bas, Zbigniew Szularz - gitara i Krzysztof Zawadzki - perkusja. Koncert odbędzie się 4 grudnia 2011 roku, o godz. 18.00. Bilety w cenie 20 złotych do nabycia w kasie Centrum Kultury.

Henry McCullough

Urodzony w Irlandii Północnej McCullough już jako nastolatek grał na gitarze w zespołach The Skyrockets, Gene and The Gents i The People. Ten ostatni, po zmianie nazwy na Éire Apparent, koncertował w całej Wielkiej Brytanii. Następnie Henry wrócił do Irlandii i przyłączył się do folkowego zespołu Sweeney's Men. Po roku przeniósł się do Londynu, gdzie współpracował z Joe Cockerem jako członek jego zespołu (The Grease Band). Z Cockerem koncertował w USA – w tym również podczas legendarnego festiwalu Woodstock w 1969 roku. Następnie przystąpił do nowego zespołu – Wings, jednak ich współpraca trwała krótko. McCullogh wziął także udział w nagraniu rock-opery Jesus Christ Spuperstar w roku 1970 jako główny gitarzysta musicalu. W kolejnych latach współpracował m.in. z takimi artystami i zespołami jak: Pink Floyd, Roy Harper, Frankie Miller, Eric Burdon,

Marianne Faithfull, Ronnie Lane czy Donovan. Nawiązał również współpracę z grupą Spooky Tooth. W latach 80. powrócił do Irlandii, gdzie po krótkim czasie założył zespół wspólnie z Percym Robinsonem, Roe Butcherem i Liamem Bradleyem. W roku 1998 przyjechał do Polski, gdzie grał koncerty wraz z polskimi muzykami. Owocem tej wizyty była płyta Blue Sunset, nagrana w studiu w ciągu jednego wieczoru. Po powrocie do ojczyzny, zachęcony przez przyjaciół, nagrał przebój Failed Christian. W kolejnych latach McCullogh dalej koncertował i nagrywał albumy.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno