Informacje28 maja 2019, 06:00,

Zawyją syreny w ramach ćwiczeń

Informujemy, że na podstawie rozkazu nr 39 Dowódcy Operacyjnego Rodzaju Sił Zbrojnych z dnia 10 kwietnia 2019 r. w ramach ćwiczeń taktyczno-specjalnych pk. RENEGADE/SAREX-19 w dniu 28 maja 2019 r. (terminy zapasowe 29 i 30 maja) w godz. 08:00 – 18.00 na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzony zostanie trening systemu wczesnego ostrzegania, w ramach którego zorganizowany będzie radiowy trening systemu powszechnego ostrzegania wojsk i ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza oraz praktyczne uruchomienie punktów alarmowych (syren).

Zawyją syreny w ramach ćwiczeń

Foto: Marcin Borkowski

Na terenie Powiatu Piaseczyńskiego syreny alarmowe będą uruchamiane centralnie przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

Informacje28 maja 2019, 12:00,

77. rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka - Magdalenka

28 maja 2019 roku od godz. 14.00 odbędą się uroczystości upamiętniające 77. rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki. Msza św. polowa i uroczystości. Miejsce Pamięci w lesie w Magdalence, ul. Jarzębinowa. Serdecznie zapraszamy.

77. rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka - Magdalenka