Informacje30 maja 2013, 00:00,

Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka

Burmistrz Gminy Tarczyn, Koło Wędkarskie Sum oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają wszystkie dzieci do wzięcia udziału w zawodach wędkarskich z okazji Dnia Dziecka, które odbędą się w najbliższą niedzielę 2 czerwca 2013 roku o godz. 6.00. Zbiórka i rejestracja uczestników na łowisku SUM w Jeziorzanach. Dzieci startujące w zawodach wędkarskich, muszą być pod opieką dorosłych. Organizatorzy dla zwycięzców przygotowali cenne nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. Wszyscy uczestnicy otrzymają słodycze. Organizatorzy zapewniają wspaniałą zabawę, napoje oraz kiełbaskę z grilla. Zapraszamy.

ZAWODY WęDKARSKIE Z OKAZJI DNIA DZIECKA W JEZIORZANACH
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn

Informacje28 maja 2013, 00:00,

NIEZ£A DEMOLKA - happening ekologiczny z okazji Dnia Dziecka w Piasecznie

Z okazji Dnia Dziecka fundacja Eco Choice zaprasza na happening ekologiczny pt. NIEZ£A DEMOLKA, który odbędzie się 1 czerwca 2013 roku na placu Piłsudskiego w Piasecznie. Animacje i ekologiczne warsztaty, zaplanowane w godzinach 15.00–18.00, mają na celu uświadomienie dzieciom i młodzieży problematyki gospodarki odpadami oraz pobudzenie ich kreatywności. Symbolicznymi biletami wstępu będą przyniesione przez uczestników surowce wtórne, takie jak makulatura, zużyte baterie czy stare telefony komórkowe.

NIEZ£A DEMOLKA HAPPENING EKOLOGICZNY Z OKAZJI DNIA DZIECKA W PIASECZNIE

W ramach akcji NIEZ£A DEMOLKA zaplanowano:
- Dla dzieci – animacje, warsztaty ekologiczne, budowę konstrukcji z kartonów, malowanie kontenera na odpady, itp.
- Zbiórkę makulatury i baterii, oraz zużytych telefonów komórkowych
- Stoiska związane z ekologią, zdrowym żywieniem, oraz sztuką i rękodziełem

Imprezę poprowadzi Tomasz "Emeryt" Lenard, który jest zarazem pomysłodawcą tego wydarzenia, jak i dobrym duchem, towarzyszącym wszelkim pozytywnym działaniom nie tylko w naszym mieście. Finałem akcji NIEZ£A DEMOLKA będzie autentyczna demolka, podczas której wszystkie kartony użyte do tworzenia konstrukcji i budowli zostaną "przywrócone" rękoma dzieci do formatu transportowego, czyli zgniecione i sprasowane, a po wszystkim zebrane do kontenera i odwiezione do punktu skupu makulatury. Nie zapomnijcie zabrać ze sobą surowców wtórnych! Wydarzenie na facebook: facebook.com/events/
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno