Informacje21 września 2014, 05:13,

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Tarczyna

Urząd Gminy Tarczyn, Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie oraz Koło Wędkarskie SUM zapraszają na otwarte ZAWODY WĘDKARSKIE o Puchar Burmistrza Tarczyna. Zbiórka i rejestracja uczestników na łowisku „SUM” w Jeziorzanach. Zapraszamy w niedzielę 21 września 2014 roku o godz. 5.45. Wpisowe 30 zł Najlepsi wędkarze otrzymają cenne nagrody.

Zawody wędkarskie o Puchar Burmistrza Tarczyna

Informacje19 września 2014, 18:01,

Walka Piotra Bąkowskiego o tytuł Mistrza Świata w kickboxingu

Podczas II Gali Kickboxingu w Kłodzku najbardziej prestiżowa walka odbyła się o tytuł Mistrza Świata federacji WKSF w formule full contact do 63kg. Regulamin dopuszczał kopnięcia w uda (low kick) oraz uderzenia kolanami, tak jak w znanych walkach K1. W oktagonie naprzeciw siebie stanęli: Piotr Bąkowski (Polska) oraz Matus Bazger (Słowacja). W ciągu trzech rund widownia mogła podziwiać widowiskowy pokaz umiejętności oraz taktycznych zagrywek zawodników.

Walka Piotra Bąkowskiego o tytuł Mistrza Świata w kickboxingu

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Nie zabrakło dramatyzmu. Już w pierwszej rundzie Piotr przez niespodziewane zderzenie miał rozciętą głowę. Było blisko przerwania walki, lecz dzięki interwencji lekarzy pojedynek toczył się dalej. W tej zaciętej walce cały czas przeważał Polak, który zyskał przewagę dzięki wyższym umiejętnościom taktycznym i technicznym. Atutem Słowaka były z kolei siła i wytrzymałość. Jednogłośną decyzją sędziów tytuł Mistrza Świata w kickboxingu federacji WKSF zdobył Piotr Bąkowski, doświadczony, utytułowany zawodnik oraz trener Bąkowski Fight Club. Podczas gali w startowali również podopieczni Piotra Bąkowskiego – Adam Jabłoński oraz Piotr Maciejewski, który jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył ze swoim rywalem. Obaj są świetnymi zawodnikami oraz instruktorami w Bąkowski Fight Club.