Informacje12 czerwca 2007, 00:00,

Zawody sportowo obronne o puchar Burmistrza Piaseczna

Gmina Piaseczno piaseczno.eu zaprasza na VII zawody sportowo obronne o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, które odbędą się w najbliższą sobotę 16 czerwca 2007 roku, w godzinach: od 8:00 do 16:00 na terenie uroczyska Zimne Doły. Zawody sportowo obronne połączone będą z gminnymi zawodami pożarniczymi.

W zawodach sportowo obronnych o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno, wezmą udział drużyny wystawione przez szkoły, ochotnicze straże pożarne, harcerzy. Uczestnicy zawodów zmierzą się w ośmiu konkurencjach, między innymi w biatlonie, biegu na orientację a nawet w rzucie granatem i konkurencji strażackiej.

Organizatorami zawodów sportowo obronnych o puchar Burmistrza Piaseczna są: Gmina Piaseczno, Starostwo Powiatowe, Komenda Hufca ZHP Piaseczno, Komendant Miejsko Gminnych Ochotniczych Straży Pożarnych. Serdecznie zapraszamy!

Zimne Doły to najpopularniejsze miejsce wypoczynku na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Polana położona jest pomiędzy żabieńcem a Zalesiem Górnym, 4 km na południowy-wschód od Piaseczna, przy tzw. trakcie wareckim. Można tu dojechać samochodem od strony Piaseczna skręcając w żabieńcu z drogi krajowej nr 79 w prawo. Za miejscowością należy jechać prosto drogą asfaltową wzdłuż lasu, by po ok. 500 m skręcić w lewo w szeroką drogę leśną (historyczny trakt warecki), która zaprowadzi na miejsce. Jadąc drogą krajową nr 79 od południa należy skręcić na światłach w Pilawie w lewo w stronę Zalesia Górnego, a następnie na wysokości leśniczówek Chojnów i Dobiesz w prawo w drogę leśną. (źródło: piaseczno.pl)
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje12 czerwca 2007, 00:00,

PTTK w Piasecznie zaprasza na Piaseczyński EKO Rajd

Oddział PTTK w Piasecznie zaprasza na I Piaseczyński EKO Rajd, pod tytułem: Tam gdzie woda i las. Impreza odbędzie się w dniach: 15 i 16 czerwca 2007 roku. Eko Rajd PTTK jest o charakterze edukacyjno rekreacyjno krajoznawczym. W programie Rajdu między innymi: wspólna wędrówka szlakami Ziemi Piaseczyńskiej, spotkanie z pracownikami Nadleśnictwa Chojnów i Fundacji Nasza Ziemia, konkursy, ognisko turystyczne i wiele innych atrakcji.

Celem imprezy EKO RAJD jest poszerzenie wiedzy uczestników rajdu o istotnej roli pełnionej przez wodę i las oraz metodach ochrony. W związku z powyższym podczas EKO Rajdu będzie istniała możliwość porozmawiania ze znawcami tematyki m.in. pracownikami Nadleśnictwa Chojnów, Fundacji Nasza Ziemia, władzami lokalnymi. Popularyzacja walorów krajoznawczych Chojnowskiego Parku Krajobrazowego i zdrowego trybu życia wśród młodzieży.

PTTK w Piasecznie zaprasza na Piaseczyński EKO Rajd

Do udziału w Piaseczyńskim EKO Rajdzie organizatorzy zapraszają, głównie młodzież szkolną. Zgłoszenia drużyn jak i osób indywidualnych były przyjmowane do dnia 11 czerwca 2007 w Biurze Oddziału PTTK w Piasecznie Pl. Piłsudskiego 3 tel. (022) 756 78 57. Osoby zainteresowane powinny zadzwonić i dowiedzieć się, czy jest jeszcze możliwość zapisu. Osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką osób dorosłych. Liczba uczestników jest ograniczona do 200 osób, w tym na trasach: 1 - 100 osób, 2 - 100 osób.

Proponowana przez organizatorów Trasa EKO Rajdu:
Trasa1 (1 dniowa):Piaseczno dworzec PKP godzina 9:00 - szlakiem żółtym - szlakiem niebieskim - Rezerwat Chojnów - szlakiem czarnym do Nadleśnictwa Chojnów - ścieżka dydaktyczna - miejsce zakończenia rajdu Zimne Doły. Długość 14 km, punktacja na OTP 14 pkt., potwierdzenie obiektów na Odznakę Krajoznawczą PTTK Ziemi Piaseczyńskiej: wydmy tzw. Górki Szymona, Instytut Rybactwa Śródlądowego, Rezerwat Chojnów, Rezerwat Pilawski Grąd, Uroczysko Stephane.
Trasa2 (2 dniowa):Konstancin-Jeziorna godz.14.30 skrzyżowanie ul. Sienkiewicza i Piłsudskiego – szlakiem niebieskim pieszym – szlakiem niebieskim rowerowym - Obory – szlakiem niebieskim pieszym - szlakiem żółtym rowerowy – Kawęczynek – następnie ścieżką wzdłuż granicy gmin – wysypisko £ubna – Baniocha (Szkoła Podstawowa) – zielonym szlakiem rowerowym – żółtym szlakiem pieszym – czerwonym szlakiem pieszym – zielonym szlakiem pieszy – Nadleśnictwo Chojnów – ścieżka dydaktyczna - miejsce zakończenia rajdu Zimne Doły. Długość 15+16=31km, punktacja na OTP 31 pkt., potwierdzenie obiektów na Odznakę Krajoznawczą PTTK Ziemi Piaseczyńskiej: Rezerwat £ęgi Oborskie, Obory - zespół dworski, Rezerwat Skarpa Oborska, Rezerwat £yczyńskie Olszyny, Rezerwat Obory, Rezerwat Pilawski Grąd, Uroczysko Stephane.

Zakończenie EKO Rajdu: Zalesie Górne - Zimne Doły w godzinach 15:00 – 17:00, ognisko turystyczne, konkurs wiedzy ekologicznej z nagrodami oraz rozstrzygnięcie konkursu turystyczno krajoznawczego.

Piaseczyński EKO Rajd odbędzie się bez względu na pogodę. Organizatorzy, współorganizatorzy i patroni medialni imprezy: Koło Terenowe PTTK w Piasecznie, Oddział PTTK w Piasecznie, Starostwo Powiatowe w Piasecznie, Nadleśnictwo Chojnów, Fundacja Nasza Ziemia, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie, Urząd Miasta i Gminy w Piasecznie, Kurier Południowy. Zobacz plakat reklamujący Rajd: plakat.jpg Więcej informacji na temat Piaseczyńskiego EKO Rajd znajdziecie na stronie Odziału PTTK w Piasecznie: www.piaseczno.pttk.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno