Informacje13 czerwca 2008, 00:00,

Zawody Sportowo Obronne o Puchar Burmistrza Piaseczna

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno serdecznie zaprasza na MIEJSKO GMINNE ZAWODY SPORTOWO OBRONNE O PUCHAR BURMISTRZA MIASTA I GMINY PIASECZNO, które odbędą się w najbliższą sobotę 14 czerwca 2008 roku w godzinach od 10:00 do 16:00. Miejsce zawodów: teren działki Hufca ZHP w Nowinkach niedaleko Zalesia Górnego. Nagrody w zawodach, ufundowała Gmina Piaseczno oraz Galeria HandlowaAuchan Piaseczno. Zachęcamy do kibicowania w zawodach sportowo obronnych!

Podczas sobotnich Zawodów Sportowo Obronnych, rozegranych zostanie przez wszystkie drużyny 5 konkurencji. Nowością w tym roku, będą zawody w Paint Ball. Oprócz tego drużyny z młodzieżowych OSP, z piaseczyńskiego liceum i z ZHP będą rywalizować w strzelaniu z broni pneumatycznej (sztafeta biatlonowa), biegu na orientację, rzutach lotką do tarczy i konkurencji strażackiej. W przypadku remisu rozstrzygnięcie ma przynieść konkurencja z przenoszenia rannego. Na zakończenie zawodów, organizatorzy przewidzieli grochówkę wojskową oraz kiełbaski z grilla. Serdecznie zapraszamy na Zawody Sportowo Obronne o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje13 czerwca 2008, 00:00,

Rajd Polskie Safari Mistrzostwa Samochodów Terenowych

14 czerwca 2008 roku, w Górze Kalwarii odbędzie się III Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych czyli 35 Rajd Polskie Safari. Organizatorami rajdu są Automobilklub Polski oraz Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria przy współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie. Rajd Polskie Safari zostanie przeprowadzony zgodnie z postanowieniami międzynarodowego Kodeksu Sportowego, Przepisami FIA, Regulaminem Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. Nad przebiegiem rajdu będą czuwać Sędziowie Sportowi, Komisja Techniczna oraz niezbędne służby zabezpieczenia pomocniczego. Start do rajdu jest przewidziany na dzień 14 czerwca 2008 roku, o godzinie 9:30, spod Urzędu Miasta w Górze Kalwarii, ul. Ratuszowa 1.

Tegoroczna trasa rajdu jest bardzo podobna do zeszłorocznej z małymi modyfikacjami. Odcinki specjalne, przegrupowanie oraz park serwisowy są usytuowane na terenie dawnego poligonu wojskowego przy ul. Wojska Polskiego. Rajd składa się 8 odcinków specjalnych (2 odcinki powtarzające się 4 razy). Całkowita długość Rajdu wyniesie ok. 90 km, z czego długość odcinków specjalnych ustalono na ok. 39 km. Rajd Polskie Safari będzie imprezą jednoetapową i podzieloną na 2 sekcje rozgrywane w terenie żwirowo - piaskowym, o zróżnicowanym stopniu trudności i niezapomnianej scenerii widokowej. Meta jest przewidziana programem rajdu na ten sam dzień na godzinę 16:00, na terenie Euro Hotelu 2, ul. Rybie 4. Więcej informacji na temat 35 Rajdu Polskie Safari, możecie przeczytać na stronie internetowej: www.polskiesafari.pl Zapraszamy na III Rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych czyli 35 Rajd Polskie Safari.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria