Informacje11 września 2014, 11:19,

Zawodnicy UKS Return Piaseczno powalczą o awans

Ambitne plany wyznaczyli sobie na ten sezon zawodnicy UKS Return Piaseczno. Tenisiści stołowi z Piaseczna po dwóch sezonach spędzonych w II lidze za cel obrali sobie wygranie rywalizacji w tej klasie rozgrywkowej i awans do I ligi. Po zajęciu 4-go miejsca w sezonie 2013/2014 zadanie to wydaje się trudne lecz nie niemożliwe. Zwłaszcza, że klub z Piaseczna został dość znacznie wzmocniony. Na co dzień w drużynie będzie występował Maciej Chojnicki, który od kilku lat prowadzi treningi dla młodych tenisistów stołowych z Piaseczna. Chojnicki to wychowanek GOSiR Piaseczno, medalista Mistrzostw Europy Juniorów oraz wielokrotny medalista Mistrzostw Polski. Ma za sobą występy w ekstraklasie, a przez kilka ostatnich lat regularnie punktował na szczeblu I ligi. Jako zawodnik powraca do Piaseczna po 10 latach przerwy.

Nie lada wyczynem jest zakontraktowanie zawodnika pochodzącego z Chin, Xu Kaia. Zawodnik ten już od prawie 20 lat mieszka w Polsce, a jego pierwszym polskim klubem był...KS Piaseczno, które kilkanaście lat temu wraz z Kaiem w składzie świętowało Drużynowe Mistrzostwo Polski w tenisie stołowym. Obecnie Xu Kai jest trenerem Reprezentacji Polski Kadetów i z sentymentu (niemal bezkosztowo!) zgodził się wesprzeć drużynę UKS Return Piaseczno w najtrudniejszych meczach w drodze po upragniony awans.

Poza wspomnianymi wyżej nowymi zawodnikami trzon drużyny stanowić będą zawodnicy znani z poprzedniego sezonu: Robert Najwer, Maciej Karmoliński oraz aktualny Mistrz Polski Kadetów, Aleksander Werecki. O miejsce w składzie powalczą także inni wychowankowie – Krzysztof Bieniek, Rafał Sztuka i Dominik Borowski.

Sezon rozpoczyna się już pod koniec września i wszystkich sympatyków tenisa stołowego w Piasecznie zapraszamy na mecze, które będą odbywać się w sali GOSiR przy ul.Sikorskiego 20. Więcej informacji o meczach będzie można znaleźć na stronie internetowej Returnu – www.returnpiaseczno.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje14 września 2014, 11:00,

Wielki Test Języka Angielskiego

CZY GMINA LESZNOWOLA ZNA ANGIELSKI? UDOWODNIJMY TO! 14 września 2014 roku o godzinie 11:00 w Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle, ul. Kwiatowa 28 Wielki Test Języka Angielskiego jest ogólnopolskim wydarzeniem edukacyjnym, który umożliwia bezpłatne sprawdzenie swoich kompetencji językowych. Rejestracja wyłącznie przez stronę internetową: www.lesznowola.znaangielski.pl. Ilość miejsc ograniczona.

Wielki Test Języka Angielskiego

14 września 2014 roku odbędzie się trzecia edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego. Po raz pierwszy powstanie on we współpracy ETS Global – międzynarodowym wydziałem ETS (Educational Testing Service). ETS to największa niezależna amerykańska organizacja na świecie, zajmująca się testowaniem i badaniami edukacyjnymi w obszarze języków obcych. Przyjdź z rodziną i baw się z nami! Dla uczestników liczne atrakcje!