Informacje19 grudnia 2019, 07:32,

Zawartość kalorii w kalmarach. Dane zasakakują

Zawartość kalorii w kalmarach. Dane zasakakują

Sprawdziliśmy kaloryczność kalmarów. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kalmarach pochodzą w 72% z białka, 14% z węglowodanów i 14% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii mają kalmary, ile ważą kalmary lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kalmarach, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Squid - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Sprawdzamy wartość energetyczną mięsa z kaczki. Sprawdź ile ma kalorii

Kalmary - kalorie i wartości odżywcze

Kalmary zawierają 92 kcal na 100g.

Odpowiada to ok. 4% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera 100g kalmarów można porównać do kalorii, które zawiera np. 1.5 jabłka, 1 szklanka coli, 0.5 plastra sera żółtego, 0.5 kromki chleba, 0.5 szklanki mleka, 4.5 łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 13 minut, pływać przez 11 minut lub biegać przez 9 minut.

Czy kalmary tuczą i czy można je jeść na diecie?

Kalmary to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii ryb i owoców morza). Spożywanie kalmarów wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród ryb i owoców morza.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kalmarach?

Kalmary zawierają 15.58 g białka na 100g.

Ile węglowodanów jest w kalmarach?

Kalmary zawierają 3.08 g węglowodanów na 100g.

Ile ważą kalmary?

Jesteśmy w trakcie ważenia kalmarów. Zajrzyj do nas za kilka dni. Do tego czasu będziemy posługiwać się wartościami przyjętymi dla 100g kalmarów.

Ile błonnika jest w kalmarach?

0 g błonnika - kalmary nie zawierają błonnika.

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski23 grudnia 2019, 14:17,

Panele akustyczne - czy warto je kupić?

Panele akustyczne - czy warto je kupić?

Zwykle troska o akustykę pomieszczeń dotyczyła sal kinowych bądź koncertowych. Coraz częściej zwracamy uwagę na poziom dźwięku również we własnych czterech ścianach. Po ciężkim dniu w pracy marzymy o chwili ciszy i wytchnienia. Głośne rozmowy sąsiadów, bądź puszczanie przez nich muzyki, remont chodnika pod naszymi oknami czy dźwięk silników samochodów, może popsuć nam wymarzony odpoczynek. Rozwiązaniem w tej sytuacji i pomocą w odseparowaniu się od niechcianych dźwięków są panele akustyczne. Dostępne na rynku od kilku lat, coraz szybciej zyskują popularność. Nie tylko absorbują dźwięk, ale mogą też stanowić efektowną dekorację. Jakie panele akustyczne sprawdzą się najlepiej? Gdzie dokonać ich zakupu?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czym są i jak działają panele akustyczne?

Panele akustyczne to hybrydowe rozwiązanie, składające się z dwóch elementów. Po pierwsze jest to drewniana płyta, wykonana ze sklejki lub tradycyjnej płyty meblowej. To ona pełni funkcję rozpraszacza fachowo nazywanego dyfuzorem. Drugim z elementów budowy paneli jest absorber. Wykonany z materiałów, które charakteryzują się wysokim pochłanianiem dźwięku, może być to np.: wełna. Jest on montowany za drewnianą płytą, w której są specjalnie zaprojektowane otwory bądź rowki przepuszczające fale dźwiękowe. Budowa paneliakustycznych jest niezwykle prosta, ale są one jednym z najskuteczniejszych sposobów na niwelowanie niechcianych dźwięków. Głównym celem jest zapewnienie w pomieszczeniu ciszy, bądź zminimalizowanie dochodzących z zewnątrz hałasów. Dźwięki są równomiernie rozprowadzane, dzięki czemu nie mamy problemu z często występującym pogłosem. Miejscami w których panele mogą być zamontowane, są zarówno podłoga jak i sufit. Są one alternatywą dla tradycyjnej zabudowy z płyt gipsowych i izolacyjnej membrany. Ich montaż jest stosunkowo prosty i nie wymaga typowych prac remontowych. Panele akustyczne zapewnią nam ciszę i komfort, oraz wymarzony, spokojny odpoczynek we własnym mieszkaniu.

Kiedy warto zainwestować w panele akustyczne?

Ten rodzaj dźwiękoszczelnej okładziny świetnie sprawdzi się nie tylko w studiu nagraniowym, sali koncertowej czy kinowej, ale także w mieszkaniach w starszych budynkach. Notorycznie pojawia się tam problem hałasu. Starsze budownictwo charakteryzuje się niezbyt grubymi ścianami, przez które łatwo usłyszeć o czym rozmawiają sąsiedzi, jakiej muzyki słuchają bądź ich głośno szczekającego psa. Warto w nie zainwestować, jeśli mieszkamy w wyjątkowo głośnej okolicy, lub przy głównej drodze. Setki przejeżdżających samochodów, dzieci głośno bawiące się między blokami, czy remonty nawierzchni mogą skutecznie zakłócić nasz spokój. Panele akustyczne stanowią sposób na odseparowanie się od niechcianego chaosu. Dzięki nim stworzymy barierę oddzielającą nas od generatorów hałasu z zewnątrz. Jednak mają one jeszcze jedno szczególne zastosowanie. Rozprowadzają one dźwięk równomiernie po pomieszczeniu, co za tym idzie nasza ulubiona muzyka będzie słyszana o wiele lepiej, przez nas, a nie przez sąsiadów.

Sposób na nowoczesny design

Oprócz wyżej wymienionych funkcji, panele akustyczne mogą służyć jako element dekoracyjny wystroju wnętrza. Posiadają one wiele wzorów, kolorów i faktur, dzięki którym nawet najnudniejsza aranżacja, zmieni się w ponadczasową i nowoczesną. Zwróćmy uwagę na panele akustyczne dekoracyjne, które oferują nam nawet wzory 3D. Ich bogato zdobiona powierzchnia gwarantuje efekt trójwymiarowości. Ponadto nadadzą one głębi ścianom i zdynamizują wystrój. Na jednej powierzchni, możemy wykorzystać kilka wzorów i modeli, w zależności od własnego poczucia estetyki. Niektóre dekoracyjne panele akustyczne można dodatkowo pomalować. Jeśli więc znudzi się nam ich dotychczasowy kolor, możemy szybko i sprawnie go odmienić. 

Gdzie kupić panele akustyczne?

Przy wyborze odpowiednich paneli akustycznych, warto zwrócić uwagę na jakość i sposób ich wykonania. Zwróćmy się z tym do zaufanego sprzedawcy, który cechuje się dobrymi opiniami i doświadczeniem. Godnym polecenia jest sklepasound.pl. Oferuje on nam nie tylko ogromny wybór wzorów i kolorów paneli, lecz również gwarantuje ich najwyższą jakość. Dodatkowo, będziemy mogli dobrać do nich inne elementy wspomagające akustykę. Warto dodać, że sklep ten oferuje przystępne ceny, a nasze zamówienie w szybkim czasie zostanie dostarczone prosto do domu.

autor/źródło: asound.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie