Informacje24 października 2016, 12:27,

Zatrzymano sprawcę zniszczenie 21 samochodów

Natychmiast po uzyskaniu przez policjanta z Lesznowoli informacji o mężczyźnie podejrzewanym o dokonanie przed tygodniem uszkodzenia 21 samochodów, we wskazane miejsce udali się mundurowi. Zatrzymania podejrzewanego 20- latka dokonał z-ca komendanta wraz z dzielnicowym komisariatu policji w Lesznowoli. Mężczyzna usłyszał już łącznie 13 zarzutów.

Zatrzymano sprawcę zniszczenie 21 samochodów

Przypomnijmy, przed tygodniem informowaliśmy, że na ulicy Jarząbka w Starej Iwicznej na parkingu znajdującym przy supermarkecie, doszło do uszkodzenia 21 zaparkowanych tam pojazdów. Sprawca lub sprawcy we wszystkich pojazdach powybijali szyby, porysowana została też karoseria niektórych samochodów. Z kilku aut skradziono głośniki i nawigację, a w jednym przypadku drukarkę.

Prowadzone w tej sprawie działania operacyjne i ustalenia doprowadziły jednego z lesznowolskich dzielnicowych do mężczyzny podejrzewanego o dokonanie tego przestępstwa.

Pod wskazany adres w Piasecznie natychmiast udał się dzielnicowy wraz z zastępcą komendanta komisariatu w Lesznowoli.

Na miejscu zastano zupełnie zaskoczonego wizytą policjantów 20- letniego mężczyznę. Został on zatrzymany, przedstawiono mu już łącznie 13 zarzutów. Zarówno za kradzież z włamaniem, jak i za uszkodzenie mienia. Straty spowodowane tym aktem wandalizmu wyceniono na ponad 13 tysięcy złotych.

Mężczyzna przyznał się, lecz w żaden logiczny sposób nie potrafił wytłumaczyć swojego działania. Dobrowolnie poddał się karze 2 lat pozbawienia wolności z zawieszeniem na 5 lat. Jednocześnie nałożono na niego sądowy obowiązek naprawienia wyrządzonej w 21 pojazdach szkody.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

wątek na forum: rozbite auta pod Biedronką przy ul. Jarząbka

Informacje25 października 2016, 20:00,

Zwierzenia bez/robotnego aktora - monogram Marcina Zarzecznego

25 października 2016 roku w godz. 20:00 - 21:15 będzie można obejrzeć spektakl Zwierzenia bez/robotnego aktora, czyli scenariusz na jednego aktora, najlepiej bezrobotnego. Miejsce: Domu Kultury ul. Kościuszki 49 Piaseczno.

ZWIERZENIA BEZ/ROBOTNEGO AKTORA - MONOGRAM MARCINA ZARZECZNEGO

Już niedługo na scenie w Domu Kultury wystąpi Marcin Zarzeczny - aktor, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie, Państwowego Studium Aktorskiego w Olsztynie. Obecnie współpracuje z Agencją Artystyczną Jerzy Bończak Komedie, Teatrem Drugą Strefą oraz lubelską Sceną In Vitro. Znany nie tylko z teatralnych scen, ale także telewizyjnych seriali - Druga Szansa, Singielska, Na sygnale. W Piasecznie zaprezentuje swój monodram.

Zwierzenia to prawdziwa opowieść o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Sceny z życia bezrobotnego artysty, pokazane w spektaklu, są na tyle uniwersalne, że każdy człowiek bez pracy zobaczy w nich obraz samego siebie. O sprawach ważnych i trudnych mówi się tu wsposób lekki i żartobliwy, bez użalania się nad własnym losem. Główny nacisk położony jest na budowaniu atmosfery intymnej relacji bohatera z widzem, przypominającej rozmowę dobrych przyjaciół.

Marcin Zarzeczny, w formie autorskiego monologu, opisuje swoje doświadczenia związane z poszukiwaniem pracy. Zwierzenia...to monodram, który powstał w kuchni bezrobotnego aktora,w ciągu czterech lat został wystawiony blisko 100 razy w kilkudziesiciu miastach Polski, na Islandii (w Teatrze Narodowym w Reykjaviku), Niemczech (na Festiwalu Arena, gdzie został nagrodzony Koprodukziospreis), w Indiach (na Festiwalu Kala Ghoda w Bombaju) i wIranie (na Festiwalu Monologów w Teheranie), a fragmenty scenariusza zostały trzykrotnie opublikowane w USA.