Informacje2 maja 2017, 15:36,

Zatrzymano obcokrajowca podejrzewanego o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela

Policjanci z wydziału kryminalnego z Piaseczna zatrzymali 23-letniego mężczyznę pochodzącego z Czeczeni. Jest on podejrzewany o naruszenie nietykalności cielesnej nauczyciela w jednej ze szkół. Po przedstawieniu mu zarzutów dalsze czynności prowadzone będą w kierunku jego ewentualnej deportacji.

ZATRZYMANO OBCOKRAJOWCA PODEJRZEWANEGO O NARUSZENIE NIETYKALNOŚCI CIELESNEJ NAUCZYCIELA

Do zdarzenia doszło w dniu 5 kwietnia br. w jednej ze szkół w gminie Góra Kalwaria. Policjanci, którzy już po kilkunastu minutach od zgłoszenia znaleźli się na terenie szkoły ustalili nie tylko przebieg incydentu, z którego wynikało, że naruszona została nietykalność cielesna nauczyciela szkoły i pracownika ochrony, ale również zabezpieczyli nagrania z kamer monitoringu i ustalona została tożsamości wszystkich uczestnków zajścia. Czynności wykonywane przez funkcjonariuszy policji nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Piasecznie.

Praca operacyjna policjantów z wydziału kryminalnego z Piaseczna doprowadziła ich dziś punktualnie o godzinie 6.00 do drzwi jednego z mieszkań w centrum Piaseczna, gdzie dokonano zatrzymania 23-letniego mężczyzny.

Przedstawiono mu zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego, jakim w świetle obowiązujących przepisów jest również nauczyciel. Jednocześnie z zebranych informacji wynika, że pochodzący z Czeczeni mężczyzna, składając wniosek azylowy w 2015 roku złamał go i wyjechał do Niemiec, skąd został deportowany. W związku z powyższym w tej sprawie została uruchomiona procedura kontroli legalności jego pobytu na terenie Polski, co może zdecydować o jego ewentualnej deportacji.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje2 maja 2017, 19:02,

Działania Prędkość-Wiosna 2017 na terenie powiatu piaseczyńskiego

W ostatnich dwóch dniach kwietnia między innymi na drogach powiatu piaseczyńskiego przeprowadzono działania pod kryptonimem Prędkość - Wiosna 2017. W wyniku akcji skontrolowano 25 pojazdów, ujawniono 23 wykroczenia, 13 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość jazdy, 1 osobie zatrzymano dowód rejestracyjny. Niestety kolejny raz zatrzymano osoby, które kierowały pod wpływem alkoholu, dwie osoby straciły prawa jazdy.

DZIAŁANIA PRĘDKOŚĆ-WIOSNA 2017 NA TERENIE POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Celem działań prowadzonych w ostatnich dwóch dniach kwietnia na drodze krajowej numer 50 i 7 było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do prowadzonych działąń policjanci z piaseczyńskiej drogówki wykorzystali radiowozy oznakowane i nieoznakowane, wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości.

W ramach tej akcji na terenie powiatu piaseczyńskieho skontrolowano łącznie 25 pojazdów, a policjanci ujawnili 23 wykroczenia, z czego 13 kierujących przekroczyło dopuszczalną prędkość na danym odcinku drogi. Policjanci zatrzymali również 1 dowód rejestracyjny oraz ujawnili 2 nietrzeźwych kierujących, którzy stracili prawa jazdy.

Policjanci z wydziału ruchu drogowego przypominają, że od wielu lat jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy. Warto również podkreślić fakt, wynikający z policyjnych analiz, że nie zawsze konsekwencje łamania przepisów drogowych ponoszą ich sprawcy, ale w wielu przypadkach za ich błędy, koszty ponoszą inni uczestnicy ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie