Informacje15 listopada 2016, 11:21,

Zaproszenie wystawców do udziału w Jarmarku Bożonarodzeniowym w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już po raz 4. obędzie się w Konstancinie-Jeziornie tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy. 18 grudnia 2016 roku w Parku Zdrojowym na odwiedzających czekać będą liczne atrakcje. Chętni wystawcy mogą już zgłaszać chęć ekspozycji wyrobów czy sprzedaży produktów podczas Jarmarku.

ZAPRASZENIE WYSTAWCÓW DO UDZIAŁU W JARMARKU BOŻONARODZENIOWYM W KONSTANCINIE

Świąteczne atrakcje podczas jarmarku

Organizatorzy przygotowują dla odwiedzających w każdym wieku specjalne, świąteczne atrakcje. Będą występy, warsztaty artystyczne, wizyta św. Mikołaja oraz miejska wigilia z dzieleniem się opłatkiem. Można będzie też wspólnie pokolędować. Szczegółowy program Jarmarku i lista atrakcji zostanie podana w najbliższym czasie. Będą także liczne stoiska prezentujące okolicznościowe produkty świąteczne i wyroby rękodzieła artystycznego. Do dyspozycji wystawców będą drewniane domki wystawiennicze, które podobnie jak przed rokiem staną w głównej alei Parku Zdrojowego. Także tam, dysponujący własnym stoiskiem wystawcy, będą mogli je rozstawić i prowadzić sprzedaż.

Zgłoszenia zainteresowanych wystawców

Zapraszamy zainteresowanych, a w szczególności twórców ludowych, przedsiębiorców, koła gospodyń wiejskich oraz firmy i instytucje do wzięcia udziału w jarmarku i skorzystania z możliwości prezentacji oraz sprzedaży swoich wyrobów. Karty zgłoszeniowe (do pobrania poniżej) należy złożyć w Wydziale Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna (ul. Warszawska 23). Wypełnione karty zgłoszeniowe można również przesłać mailem na adres: promocja@konstancinjeziorna.pl. W temacie wiadomości prosimy wpisać: „Zgłoszenie wystawcy na Jarmark 2016”. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 listopada. Do dyspozycji jednego zgłoszonego podmiotu przeznaczymy ½ miejsca w domku wystawienniczym lub miejsce na ustawienie własnego stoiska. Uwaga! W przypadku dużej ilości zgłoszeń, organizator zastrzega sobie prawo wyboru propozycji najatrakcyjniejszych dla charakteru wydarzenia.

Każdy wystawca, którego zgłoszenie zostanie przyjęte i który będzie obecny na Jarmarku, zobowiązany jest do uiszczenia opłaty targowej w wysokości 10 zł. Wystawca zobowiązany jest także do przygotowania i przekazania gadżetów dla dzieci o wartości 50 zł (produktów, wyrobów etc.) przeznaczonych na nagrody w konkursach.

- jarmark-karta-zgloszenia.doc
- regulamin -jarmark.pdf
- jarmark-karta-zgloszenia.pdf

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje9 listopada 2016, 11:35,

Mieszkańcy Piaseczna wypowiedzieli się w sprawie reklam w krajobrazie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

31 października zakończyło się internetowe badanie opinii mieszkańców dotyczące ustanowienia zasad umieszczania tablic i urządzeń reklamowych, ogrodzeń i obiektów małej architektury na terenie gminy Piaseczno.

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 24 kwietnia 2015 r. "o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem narzędzi ochrony krajobrazu", potocznie nazywanej "ustawą krajobrazową", gminy zyskały prawną możliwość określenia na swoim terenie zasad i warunków sytuowania obiektów małej architektury, tablic i urządzeń reklamowych oraz ogrodzeń.

31 sierpnia 2016 r. Rada Miejska w Piasecznie podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do przygotowania projektu uchwały w sprawie stworzenia zasad określających sytuowanie obiektów małej architektury, tablic, urządzeń reklamowych i ogrodzeń oraz określenia ich gabarytów, standardów jakościowych oraz materiałów budowlanych, z jakich mogą być wykonane.

Przed przygotowaniem projektu, który konsultowany będzie z Radą Miejską opublikowana została na stronie urzędu www.piaseczno.eu, ankieta zawierająca 10 pytań o charakterze zamkniętym. Jej celem było poznanie poglądów mieszkańców na temat reklamy w przestrzeni publicznej.

Ankietę można było wypełnić w dniach od 6 października do 31 października 2016 r. Odpowiedzi na pytania zawarte w ankiecie udzieliły 353 osoby.

Jak wynika z badania większość ankietowanych szuka informacji o usługach i produktach w interniecie (96%) i prasie (24%). Tablice i bilbordy są źródłem informacji jedynie dla 10 % ankietowanych.

89% przebadanych osób dostrzega nadmiar reklam w przestrzeni miejskiej Piaseczna, 6 osób określiło ich ilość jako „w sam raz”.

Dla 294 ankietowanych reklamy są irytujące, dla 45 obojętne, dla 11 miłe dla oka.

W kwestii obecności reklam w przestrzeni publicznej, ankietowani wypowiedzieli się w następujący sposób: 69% osób uznało, że reklamy powinny być dozwolone lecz z ograniczeniami, 27% stwierdziło, że powinny być zakazane. Dodatkowo 92% respondentów uznało, że reklamy wpływają niekorzystnie na odbiór krajobrazu.

Ankietowani zgodzili się co do faktu, że wielkość, ilość, rodzaj, kolorystyka i lokalizacja reklam zewnętrznych powinny być regulowane przepisami prawa.

Pełna analiza ankiety z graficznym przedstawieniem wyników

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie