Informacje24 lipca 2018, 15:30,

Zaproszenie dla organizacji pozarządowych z powiatu piaseczyńskiego


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Federacja Mazowia wraz z Gminą Piaseczno oraz Powiatem Piaseczyńskim zaprasza wszystkie organizacje pozarządowe z powiatu piaseczyńskiego na spotkanie „Poznajmy się!”, które odbędzie się 24 lipca 2018 roku o godz. 17.30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno, ul. Kościuszki 5.

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Celem spotkania jest wzajemna integracja, wymiana doświadczeń i wiedzy o możliwych źródłach finansowania działań, burza pomysłów nad wspólnymi projektami, ale także przestrzeń do rozmowy o trudnościach, z którymi mierzą się organizacje w powiecie piaseczyńskim.

Wiosną i latem Federacja Mazowia odwiedzi większość powiatów województwa mazowieckiego. Chcemy poznać lokalne organizacje i zaprosić je do dołączenia do Federacji, ale także zachęcić do lokalnego sieciowania pokazując zalety takiej formy współpracy. W trakcie spotkania skupimy się na praktycznych aspektach działania w sieci.

Jesienią chcemy zaprosić wszystkie zainteresowane organizacje do udziału i współtworzenia programu XIV Mazowieckiego Forum Inicjatyw Pozarządowych – ogólnowojewódzkiego spotkania III sektora.

ZAPROSZENIE DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH Z POWIATU PIASECZYŃSKIEGO

Federacja Mazowia to działająca nieprzerwanie od 2002 roku ogólnowojewódzka federacja organizacji pozarządowych. W ostatnich latach Federacja Mazowia realizowała szereg projektów, których głównym celem było wspieranie rozwoju społeczeństwa obywatelskiego na Mazowszu poprzez wzmacnianie potencjału organizacji pozarządowych i zwiększanie zaangażowania mieszkańców w działalność obywatelską i społeczną.

Wydarzenie na fb: https://www.facebook.com/events/1593635057414271/ W przypadku pytań prosimy o kontakt: a.lau@mazowia.org.pl

Zadanie „Mazowia dla Mazowsza” jest dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Projekt dofinansowany ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje18 lipca 2018, 17:00,

Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie - Wieczorynka w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

18 lipca 2018 roku o godz. 19.00 zapraszamy na cykl wydarzeń Wieczorynki, podczas której będzie przedstawiony spektakl pt.: Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie - Ptasie Melodie. Miejsce: Zakątek Kultury między Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta i Gminy Piaseczno.

LEŚNA PRZYGODA, CZYLI NA RATUNEK PLANECIE - WIECZORYNKA W PIASECZNIE

„Leśna przygoda, czyli na ratunek planecie” - Ptasie Melodie :: Wieczorynki. Całkiem niedaleko naszych domów, w zielonym lesie tuż na wyciągnięcie ręki, toczy się życie leśnych zwierząt. Sowa Mądra Głowa krąży dumnie nad drzewami, Wiewiórka gromadzi zapasy orzeszków, a Zajączek Strączek kica po lesie w poszukiwaniu jedzenia. Leśną ciszę i spokój mącą figle Niesfornej Lucynki. W lesie znają ją wszyscy, bo przyrodzie nieraz dała się we znaki. Nasza Zielona, w pełni autorska bajka zaprzyjaźnia Młodych Widzów z tematem ekologii, uczy dzieci wrażliwości oraz zaszczepia szacunek do przyrody. Przygody przejedzonego Zajączka Strączka i bezdomnej Wiewiórki budzą w dzieciach poczucie odpowiedzialności i empatii. Zaś przykład złośliwej Niesfornej Lucynki pokazuje dzieciom niewłaściwe zachowania, które szkodzą ekologii. Fabuła przeplatana edukacyjnymi wątkami bawi i porusza. Zajączek Strączek wraz ze swoją przyjaciółką Wiewiórką zapraszają Dzieci do swojego leśnego domu, by razem przeżywać przygody. Dzieci w czynny sposób uczestniczą w akcji bajki: budują eko domek dla wiewiórki, segregują razem śmieci, poznają tropy zwierząt, składają uroczystą przysięgę „EkoDzieciaków” i poznają sposoby, jak chronić naszą Planetę. Serdecznie zapraszamy!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

WIECZORYNKA W PIASECZNIE - foto: Marcin Borkowski
Wieczorynka w Zakątku Kultura, foto: Marcin Borkowski

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie