Informacje29 listopada 2013, 00:00,

Zapraszamy na występ chóru Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego w Warszawie

1 grudnia 2013 roku o godzinie 18:30 w Galerii Piecowej w Warszawie przy ulicy Nowogrodzkiej 46/5, będzie miał miejsce występ chóru Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego. Spotkanie w Galerii związane jest z finisażem (od red. zakończeniem) wystawy ikon autorstwa Zbigniewa Kotyni. Stąd program koncertu nawiązuje do muzyki prawosławnej. Prócz dwóch śpiewów Alliłuja używanych przez wspólnotę Taizé można będzie posłuchać fragmentów z "14 Encyklik" i "Chwalebnej Drogi Krzyżowej" kompozycji Stanisława Szczycińskiego, dyrygenta zaleskiego chóru. Fragmenty te inspirowane są muzyką cerkiewną.

występ chóru Zalesiańskiego Towarzystwa Śpiewaczego
Tematy:

Informacje29 listopada 2013, 00:00,

KONKURS SZOPKA BOżONARODZENIOWA

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie ogłasza konkurs na najciekawszą Szopkę bożonarodzeniową. Prace należy składać do 20 grudnia 2013 roku. Najlepsze prace konkursowe zostaną nagrodzone. Po ocenie prac przez Komisję Konkursową, zostanie zorganizowana wystawa szopek bożonarodzeniowych. Rozdanie nagród odbędzie się w styczniu 2014 roku. Zainteresowane osoby zachęcamy do zapoznania się z regulaminem konkursu Szopka Bożonarodzeniowa (.pdf)

KONKURS SZOPKA BOżONARODZENIOWA
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Tarczyn