Informacje9 września 2010, 00:00,

Zapraszamy na ŚWIęTO RODZINY 2010 w Górze Kalwarii

Parafia p.w. Niepokalanego Poczęcia NMP w Górze Kalwarii, Starostwo Powiatu Piaseczyńskiego oraz Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria serdecznie zapraszają na ŚWIęTO RODZINY Góra Kalwaria 2010. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą sobotę, 11 września 2010 roku w Górze Kalwarii. W programie m.in. koncert zespołu Siewcy Lednicy. Wydarzenie odbędzie się w ogrodach klasztornych przy kościele Niepokalanego Poczęcia NMP, przy ul. ks. Sajny 2 w Górze Kalwarii. W razie deszczu przygotowany będzie program alternatywny w sali parafialnej, kościele dolnym i kościele na Górce.

ŚWIęTO RODZINY W GÓRZE KALWARII

12.00 - Msza święta rodzinna (kościół parafialny) - w czasie mszy małżonkowie będą mogli odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie
12.45 - Marsz Dla Rodziny (wyjście spod kościołała parafialnego)- z herbami lub flagami rodzinnymi wykonanymi samodzielnie w domu oraz balonami i muzyką
13.30 - Czas Świętowania - Zabawy i konkursy z nagrodami (ogrody klasztorne) wyniki konkursu flag i herbów rodzinnych; grill; gofry; karaoke; dmuchane zamki; zjeżdżalnie; malowanie twarzy; strzelanie z łuku; przebierańcy; rzut jajem; zabawy integracyjne; warsztaty muzyczne; turniej siatkarski; pokazy strażackie; taniec.

18.00 - Mecz Ojcowie - Synowie oraz bieg - sztafeta rodzinna dookoła ogrodu
19.00 - Modlitwa rodziny za rodziny (scena główna) prosimy zabrać świece
19.30 - Spektakl plenerowy “Dwa światy” (wyjście spod sceny).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje9 września 2010, 00:00,

Linia 208 z Warszawy przez Konstancin do Góry Kalwarii

Od dzisiaj kursuje nowa linia autobusowa (PKS) na trasie Warszawa Metro Wilanowska przez Konstancin-Jeziornę (przystanki przy Osiedlu Konstancja, w Klarysewie, ul. Mirkowskiej, Al. Wojska Polskiego, Sobieskiego, Sienkiewicza, Piasta, Wareckiej) Borowinę, Szymanów i Baniochę do Góry Kalwarii. Połączenie przez ulicę Warecką i Borowinę ułatwi życie mieszkańcom coraz gęściej zaludnionej południowej części gminy Konstancin-Jeziorna. W ramach linii do dyspozycji pasażerów będzie 5 kursów w obie strony. Rozkład jazdy do pobrania: rozkład. Bilety jednorazowe z Konstancina do Warszawy będą kosztowały 2,50 zł. Cennik biletów: jednorazowe oraz miesięczne.
autor/źródło: Marcin Borkowski - gminy Konstancin-Jeziorna - Góra Kalwaria