Informacje7 czerwca 2013, 00:00,

Zapraszamy na sobotnią zbiórkę śmieci wielkogabarytowych i elektrośmieci w Mysiadle

Rada Sołecka Mysiadła zaprasza na zbiórkę elektrośmieci i śmieci wielkogabarytowych w Mysiadle, która odbędzie się 8 czerwca 2013 roku w godz. od 10.00 do 15.00. Kontenery postawione będą w Mysiadle, na parkingu przy ulicy Osiedlowej (parking miedzy przedszkolem a willą Eizellego). Zapraszamy na zbiórkę w Mysiadle.

Zbiórka śmieci wielkogabarytowych i elektrośmieci w Mysiadle
autor/źródło: Katarzyna Przemyska
Tematy:Lesznowola

Informacje5 czerwca 2013, 00:00,

Bezpłatne chipowanie zwierząt gm. Lesznowola

Zapraszamy właścicieli zwierząt do bezpłatnego znakowania swoich podopiecznych! Każdy zameldowany na terenie gminy Lesznowola właściciel psa lub kota może go bezpłatnie oznakować w wybranych lecznicach weterynaryjnych. Urząd Gminy Lesznowola we współpracy z lekarzami weterynarii, realizując postanowienia Uchwały Nr 351/XXVI/2013 Rady Gminy Lesznowola z dnia 26 marca 2013r. w sprawie określenia programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Lesznowola w 2013 roku, informuje o akcji bezpłatnego znakowania (chipowania) zwierząt – psów i kotów.

Bezpłatne chipowanie zwierząt w gminie Lesznowola

Chipowanie jest zabiegiem bezbolesnym, polegającym na wszczepieniu pod skórę zwierzęcia mikrochipu z numerem, który następnie zostanie umieszczony w bazie danych wraz z danymi osobowymi właściciela. Czynność ta pozwala na natychmiastową interwencję w momencie ewentualnego zaginięcia zwierzęcia i tym samym odnalezienie jego właściciela. Właściciel każdego czworonoga, otrzyma specjalny kod kreskowy łatwy do wklejenia do książeczki zdrowia zwierzęcia.

Warunkiem bezpłatnego oznakowania jest:
- wypełnienie przez właściciela wniosku o wykonanie zabiegu elektronicznego oznakowania zwierzęcia,
- okazanie dowodu tożsamości, w celu potwierdzenia faktu zameldowania na terenie Gminy Lesznowola,
- okazanie książeczki szczepień (pies powinien być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie), rodowodu lub innego dokumentu potwierdzającego prawa do zwierzęcia.

Bezpłatne chipowanie zwierząt w gminie Lesznowola

Lista lecznic, w których można dokonać bezpłatnego chipowania:
1) Gabinet Weterynaryjny ARKA, ul. Motocyklistów 8, 05-506 Władysławów, tel. 22 736 26 83
2) Klinika Weterynaryjna REDLINE - Leczenie i Rehabilitacja Zwierząt, ul. £ączności 2G, 05-552 £azy, tel. 22 75 777 74
3) Przychodnia Weterynaryjna CANIS-WET s.c. Agata Komor i Anna Wysmolińska, ul. Graniczna 37, 05-500 Nowa Iwiczna, tel. 22 498 35 52
4) Gabinet Weterynaryjny Robert Marczak, ul. Krasickiego 141, 05-515 Nowa Wola, tel. 510 123 909
5) Gabinet Weterynaryjny Wojciech Szymański, ul. GRN 66, 05-506 Lesznowola, tel. 22 757 93 15, 602 109 104

Szczegółowe informacje można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Gminy Lesznowola lub u lekarzy weterynarii biorących udział w akcji.
autor/źródło: Urząd Gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola