Informacje2 września 2010, 00:00,

ZAPRASZAMY NA RAJD PAMIęCI - WDZIęCZNI OJCOM

5 września 2010 roku, na terenie powiatu piaseczyńskiego odbędzie się RAJD PAMIęCI - WDZIęCZNI OJCOM. Rajd przebiegać będzie na trasie z Góry Kalwarii, Konstancina-Jeziorny, Lesznowoli i Piaseczna do Piskórki w gm. Prażmów. Następnie uczestnicy udadzą się do Kawęczyna, gdzie zaplanowano mszę św. polową, upamiętnienie wydarzeń historycznych, konferencję oraz piknik rodzinny. Troska o rodzinę w wielu aspektach życia jest jednym z najważniejszych zadań. Wychowanie przyszłych pokoleń w duchu patriotyzmu i poczucia wspólnotowości oraz znajomości kultury własnego Narodu jest dla nas misją do spełnienia. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom Starosta Piaseczyński wspólnie z organizacjami pozarządowymi w ramach Forum Myśli Społecznej kolejny raz podejmuje inicjatywę skierowaną do rodzin i dla rodzin. Inicjatorzy organizują wspólnie z Gminami powiatu piaseczyńskiego Rajd Pamięci - Wdzięczni Ojcom.

RAJD PAMIęCI - WDZIęCZNI OJCOM

Uczestnicy pojadą rowerami do pomnika upamiętniającego uczestników Powstania Warszawskiego w Piskórce. Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem, o godz. 9.30, rajd przejedzie do Gościńca „Wiecha” w Kawęczynie (gm. Tarczyn). Celem spotkania jest integracja społeczna i przekazanie młodemu pokoleniu wartości patriotycznych. Rajd Pamięci - Wdzięczni Ojcom upamiętni rocznice: 600-lecia bitwy pod Grunwaldem, 400-lecia bitwy pod Kłuszynem, 90-lecia Bitwy Warszawskiej oraz wybuchu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego. Serdecznie zapraszamy rodziny z gmin Góra Kalwaria, Konstancin-Jeziorna, Lesznowola, Piaseczno, Prażmów i Tarczyn do wzięcia udziału w Rajdzie Pamięci. Może być to forma rowerowa - wtedy grupy spotykają się w Piskórce (godz.9:30) i potem jadą do Gościńca "Wiecha" w Kawęczynie. Natomiast tych, którzy wezmą udział w rajdzie przyjeżdżając samochodem lub grupowo autokarem - zapraszamy bezpośrednio do Kawęczyna na godz.11:00. Szczegółowych informacji można zasięgnąć pod tel. 0-698 870 282 bądź 0-691 772 628.

RAJD PAMIęCI - WDZIęCZNI OJCOM

Rajd Pamięci - Wdzięczni Ojcom program spotkania:

11:00 - Powitanie uczestników Rajdu Pamięci - Wdzięczni Ojcom - Gościniec „Wiecha” w Kawęczynie
11:30 - Msza św. polowa
12:30 - Wspomnienia ważnych historycznych wydarzeń
14:00 - Konferencja – „Etyka chrześcijańska fundamentem ładu społecznego”
14:30 - Piknik rodzinny
16:30 - Zakończenie.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje2 września 2010, 00:00,

4 września koncert ALCOHOLICA w 8 Ball Club Piaseczno

8 Ball Club w Piasecznie, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na Metal Night, podczas którego zagra zespół AlcoholicA. Koncert odbędzie się w sobotę 4 września 2010 roku, start o godzinie 20.30. Wstęp 5 złotych. Zespół AlcoholicA występuje w składzie: Wojciech "Sasim" Sasimowski (gitara/vocal), Ryszard "Harry" Gilge (drums), Michał "Misiek" Flak (bass), Marcin "Kenda" Kędzierski (gitara).

AlcoholicA powstała w 2004 roku, z myślą o graniu tylko i wyłącznie muzyki zespołu Metallica. Nazwa zespołu została wybrana nie przypadkowo - przydomek ten zyskała Metallica w pierwszych latach swojej działalności. Więcej informacji na temat zespołu AlcoholicA, można przeczytać na ich stronie internetowej: www.alcoholica.pl. Dla tych którzy znają i nucą czasem Nothing Else Matters, Unforgiven, Sad but True i wiele innych, dla tych którzy nigdy nie byli na koncercie zespołu Metallica, a chcą poczuć muzyczny zapach Legendy Trash Metalu, zapraszamy na wieczór zespołem AlcoholicA.

8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa klubu: www.8ballclub.pl W imieniu Kamila z klubu bilardowego, zapraszam Was na koncert AlcoholicA.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno