Informacje6 września 2012, 00:00,

Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Mrokowie

Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, Starosta Piaseczyński, OSP Mroków, Sołtys i Rada Sołecka Mrokowa, ZOPO i Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zapraszają na festyn i piknik rodzinny pt. STRAżACY PO PRACY ZAPRASZAJ¡. Impreza odbędzie się 9 września 2012 roku, na terenie przy OSP w Mrokowie przy ul. M. Światkiewicz. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji: loterie fantowe, zamek dmuchany, bańka na wodzie, animacje dla dzieci, grill, malowanie buziek, wata cukrowa, grochówka, przejazdy quadami, bryczką oraz motocyklami. Zapraszamy na Piknik Rodzinny w Mrokowie.

Piknik Rodzinny w Mrokowie

Program pikniku rodzinnego w Mrokowie:

14.00 otwarcie loterii fantowej
16.00 uroczyste otwarcie pikniku, po czym odbędą się występy artystyczne, pokazy strażackie, pokazy ratownictwa medycznego Falck, konkursy z nagrodami, oraz występ zespołu Sąsiedzi
20.00 koncert zespołu BAYER FULL
21.30 zabawa taneczna z DJ’em
24.00 zakończenie imprezy.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Informacje6 września 2012, 00:00,

Festiwal Otwartych Ogrodów w Konstancinie

Klub Inicjatyw Obywatelskich, Towarzystwo Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina, Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna oraz Konstanciński Dom Kultury serdecznie zapraszają na Festiwal Otwartych Ogrodów w Konstancinie-Jeziornie. Wydarzenie odbędzie się w najbliższy weekend 8 i 9 września 2012 roku. W tym roku impreza odbędzie się pod patronatem Europejskich Dni Dziedzictwa Tajemnice codzienności.

Festiwal Otwartych Ogrodów w Konstancinie

Przewodnią ideą Festiwalu jest prezentacja dorobku kulturalnego artystów, malarzy, rzeźbiarzy, muzyków, pisarzy, pasjonatów, mieszkających w Konstancinie–Jeziornie, na terenie prywatnych ogrodów. Spotkania w ogrodach umożliwiają bezpośredni kontakt z twórcami. Są spontaniczne i niewyreżyserowane. Program Festiwalu jest bardzo różnorodny, adresowany do dorosłych, młodzieży i dzieci – do wszystkich mieszkańców naszej gminy i gości. Zapraszamy na koncerty muzyczne, wystawy malarstwa połączone z warsztatami, pokaz tańca flamenco, spotkania z poezją i prozą, wystawę zdjęć artystycznych i biżuterii. W ogrodowej zieleni pojawią się rzeźby, tkaniny artystyczne, ceramika, ikony.

Miłośnicy historii naszego miasta będą mogli spotkać się podczas prezentacji zdjęć, książek czy filmów ukazujących dawny Konstancin, zwiedzić miejsce związane z mieszkającym tutaj Stefanem żeromskim oraz z przewodnikiem wędrować szlakiem zabytkowych willi. W ogrodzie flisackim poznają historię i kulturę ludzi żyjących nad brzegami Wisły w naszej gminie. Wystawa zdjęć śladów osadnictwa Mennonitów przypomni o wielokulturowych korzeniach naszej społeczności. W tym roku Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do wspólnego tworzenia wirtualnego Muzeum Konstancina-Jeziorny.

Festiwal Otwartych Ogrodów w Konstancinie

W Salonie Konstancińskim goście festiwalu będą mogli spotkać się z przedstawicielami lokalnej władzy oraz z osobami związanymi z Konstancinem od pokoleń, świadkami jego historii. Dwudniowy seans filmów krótkometrażowych przybliży nam wybrane fragmenty z historii Polski – dzieje wojenne, współczesne problemy społeczne oraz biografie znanych osób. W malowniczej scenerii ogrodowej profesjonaliści opowiedzą o fascynującym świecie owadów. Zwierzęta przyłapane na odwiedzaniu naszych ogrodów zostaną zaprezentowane na wystawie zdjęć. Dzieci będą mogły także uczestniczyć w inspirujących warsztatach malarskich, usłyszą bajki i opowieści z dalekiego świata w wykonaniu dyrektora wyjątkowego Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści.

MAPA Zobacz powiększenie: mapa-1, mapa-2, mapa-3, mapa-4

Spotkania sprzyjają integracji lokalnego środowiska, poznaniu najbliższych sąsiadów, są też inspiracją do wspólnego tworzenia programu następnych festiwali. Dlatego zapraszamy na spacer szlakiem "Otwartych Ogrodów" nie tylko mieszkańców naszej gminy, ale także wszystkich bliskich i dalekich sąsiadów, gości i kuracjuszy naszego uzdrowiska. Informacje o Festiwalu Otwarte Ogrody znajdują się na stronie www.otwarteogrody.pl

Program Festiwal Otwartych Ogrodów w Konstancinie
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna