Informacje15 października 2010, 00:00,

Zapraszamy na obchody Dni Papieskich w Tarczynie

Burmistrz Tarczyna - Barbara Galicz, Ks. Dziekan - Władysław Michalczyk oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie, serdecznie zapraszają na Mszę Świętą oraz koncert muzyczny z okazji X Dni Papieskich. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę 17 października 2010 roku od godz. 18.00 w Kościele pw. św. Mikołaja w Tarczynie.

TYTU£
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Informacje17 października 2010, 00:00,

Zjawiskowe wyspy Pacyfiku na spotkaniu Klubu Podróżnika

18 października 2010 roku o godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika. Pokaz slajdów odbędzie się w nowo otwartej Scenie Pod Sceną w Amfiteatrze W Parku Zdrojowym. Tym razem Gosia i Marcin Złomscy opowiedzą nam o zjawiskowych wyspach Pacyfiku. Serdecznie zapraszamy! Liczba miejsc ograniczona (50 osób). Wejściówki można odbierać w amfiteatrze już na godzinę przed pokazem.

ZJAWISKOWE WYSPY PACYFIKU NA SPOTKANIU KLUBU PODRÓżNIKA

PACYFIK - wyspy szczęśliwe. Fidżi, Samoa, Tonga, Polinezja Francuska i Wyspa Wielkanocna Wyspy Południowego Pacyfiku widziane z lotu ptaka to niewielkie skrawki lądu rozrzucone po bezkresnym błękicie największego oceanu świata. Lśnią w słońcu, mienią się kolorami i zachwycają różnorodnością. Białe plaże i turkusowe laguny rajskich atoli Polinezji Francuskiej zachęcają do błogiego lenistwa, ale nie ulegniemy mu na długo. Odwiedzimy wielokulturowe Fidżi, gdzie zapachy indyjskich potraw mieszają się z aromatem tradycyjnego napoju Polinezyjczyków zwanego kava. Na Tonga - ostatnim Królestwie na Pacyfiku - wylądujemy w czasie Wielkanocy, gdy wielogłosowe, polinezyjskie śpiewy rozbrzmiewają we wszystkich kościołach. Na Samoa przyjrzymy się tradycyjnym domom fale i powędrujemy w głąb zielonego interioru, a na Wyspie Wielkanocnej spróbujemy zgłębić tajemnicę monumentalnych posągów moai. Historia o „człowieku-ptaku” przeniesie nas w świat mitów i legend. Na Pacyfiku odkryjemy krainę uśmiechniętych wyspiarzy żyjących z dala od zgiełku wielkiego świata, cywilizacji i problemów współczesności. Prezentowane zdjęcia powstały w trakcie dziesięciomiesięcznej podróży poślubnej dookoła świata.

O autorach: Gosia Preuss-Złomska i Marcin Złomski - doktorantka socjologii i dyplomowany kontrabasista; oboje są także absolwentami SGH. Znacznie lepiej odnajdują się jednak jako podróżnicy, fotografowie, przewodnicy wypraw. Gdy poznali się na pokazie slajdów podróżniczych on miał już za sobą wędrówkę w głąb peruwiańskiej dżungli, przemierzył Afrykę od Kairu do Kapsztadu i odwiedził klasztory buddyjskie w Tybecie; ona wspinała się w górach Azji i podziwiała bezkres mongolskiego stepu. Od tej chwili wyjeżdżali już razem, aby w końcu ruszyć w 10-miesięczną podróż poślubną dookoła świata. W sumie odwiedzili ponad siedemdziesiąt krajów na sześciu kontynentach. Więcej informacji o autorach i relacjach z ich wypraw znajdziecie na: www.5stronaswiata.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna