Informacje16 listopada 2012, 00:00,

Zapraszamy na koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Klasycznej Con Fuoco z Józefosławia serdecznie zaprasza mieszkańców na koncert Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego pod dyr. Iriny Bogdanovich, który zaprezentuje utwory F. Mendelssohna, N. Gołowanowa, H. Purcella, S. Rachmaninowa. Koncert odbędzie się w najbliższą niedzielę 18 listopada 2012 roku o godz. 19:00 w Kościele p.w. św. Józefa Opiekuna Pracy przy ul. Ogrodowej 3 w Józefosławiu. Wstęp wolny. Zapraszamy na koncert w Józefosławiu.

KONCERT CHÓRU AKADEMICKIEGO UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO W JÓZEFOS£AWIU

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego to 90-latek pełen wigoru, sił witalnych i radości życia, kipiący młodością i wpatrzony w przyszłość. Ewenement? Bynajmniej! Owe atrybuty młodości idą w parze z dostojnym wiekiem niesfornego jubilata - Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, który od tyluż lat zasilają studenci i absolwenci UW i innych uczelni. I chociaż tworzą go amatorzy, to właśnie w Akademickim UW swoje kariery rozpoczyna li wielki tenor, Jan Kiepura czy jedna z najwybitniejszych polskich śpiewaczek - Jadwiga Rappé. W myśl sentencji varietas delectat w repertuarze Chóru odnajdziemy dźwięki różnych epok muzycznych - od renesansu do czasów współczesnych, a także bogactwo form - od programu a cappella po utwory wokalno-instrumentalne. Radość z obcowania ze sztuką nie byłaby pełna bez możliwości dzielenia się nią. Dlatego Chór Akademicki UW chętnie i dużo koncertuje, zarówno w kraju, jak i poza jego granicami, wpisując się w ten sposób w życiorysy chórzystów barwnym epizodem. A być może czymś znacznie więcej. Więcej informacji na stronie internetowej: www.chor.uw.edu.pl

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje16 listopada 2012, 00:00,

Szpital św. Anny w Piasecznie w pierwszej dziesiątce szpitali niepublicznych w Polsce


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piaseczyński szpital zajął 9. miejsce w ogólnopolskim Rankingu Szpitali 2012 przygotowanym po raz dziewiąty przez redakcję Rzeczpospolitej i Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia. Szpital św. Anny w Piasecznie po raz pierwszy brał udział w tym prestiżowym rankingu i od razu zajął 9. miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazł się także Szpital EuroMediCare z Wrocławia, podobnie jak piaseczyńska placówka należący do Grupy EMC Instytut Medyczny. Szpital św. Anny zajął również wysokie 6. miejsce w rankingu wszystkich szpitali w województwie mazowieckim. W rankingu udział wzięły 254 szpitale z całej Polski.

TYTU£

Uroczystość z okazji ogłoszenia listy laureatów odbyła się 8 listopada w redakcji Rzeczpospolitej. Pamiątkowy dyplom z rąk zastępcy redaktora naczelnego Pawła Jabłońskiego i gratulacje od wiceministra zdrowia Sławomira Neumanna odebrała zastępca dyrektora Szpitala św. Anny Marta Dorociak-Burza.

RANKING BEZPIECZNY SZPITAL 2012 - Ranking Szpitali 2012.pdf
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie