Informacje7 grudnia 2012, 00:00,

Zapraszamy na Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż Dorosnąć na Rynek w Piasecznie

Fundacja Pomóż Dorosnąć, Centrum Kultury w Piasecznie, uczniowie piaseczyńskich szkół, wolontariusze z Auchan Polska oraz z Coca Cola Company zapraszają wszystkich mieszkańców (małych i dużyc), na Happening Mikołajkowy Fundacji Pomóż Dorosnąć. Mikołajki odbędą się 9 grudnia 2012 roku o godz. 12.00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie.

HAPPENING MIKO£AJKOWY FUNDACJI POMÓż DOROSN¡ć NA RYNKU W PIASECZNIE

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: drobne prezenty dla każdego dziecka, zabawy, konkursy o tematyce świątecznej, pisanie listów do Świętego Mikołaja, kiermasze świątecznych rozmaitości, w tym uroczych EkoBombek wykonanych przez małych mieszkańców Piaseczna (EKOBOMBKA). Szczególnie pyszny będzie kiermasz ciast połączony z Kawiarenką Mikołajkową, gdzie będzie można skosztować wspaniałej Herbatki Zimowej.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje6 grudnia 2012, 00:00,

Współczesne kobiety. Jakie jesteśmy, co robimy, czego pragniemy? Seminarium w Piasecznie

Fundacja Studio (S)praw Kobiet serdecznie zaprasza na seminarium pt.: Współczesne kobiety. Jakie jesteśmy, co robimy, czego pragniemy? Będzie to kolejne seminarium z cyklu pt.: Seminaria z historią przez dziurkę od klucza. Projekt dofinansowany jest przez Urząd Miasta i Gminy Piaseczno. Spotkanie odbędzie się 8 grudnia 2012 roku w godz. 16:00-18:00. Miejsce: Przystanek Kultura przy Placu Piłsudskiego 9 w Piasecznie (sala na 2 piętrze).

WSPÓ£CZESNE KOBIETY JAKIE JESTEŚMY, CO ROBIMY, CZEGO PRAGNIEMY? SEMINARIUM W PRZYSTANKU KULTURA PIASECZNO

Będzie to dyskusja kobiet zaangażowanych społecznie, kobiet biznesu i polityki lokalnej na temat wyzwań, które stawia nam współczesność – z Justyną Szachowicz-Sempruch, Dorotą £eweć i Agnieszką Korniłow. W jakim kierunku mamy podążać? Jakie wybierać priorytety, aby wywierać coraz większy wpływ na otaczającą nas rzeczywistość i przekształcać ją zgodnie z naszymi potrzebami i aspiracjami?
Justyna Szachowicz-Sempruch (naukowiec, badaczka zagadnień współczesnej literatury kobiecej i specjalistka w dziedzinie gender studies, doktorat z literatury porównawczej i psychoanalizy na Uniwersytecie British Columbia w Vancouver, w Kanadzie pracowała naukowo w Toronto, York University oraz Kingston, Queen’s University na wydziale Women’s Studies).
Dorota £eweć (absolwentka Polonistyki i warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji, założycielka pierwszej w Polsce szkoły nurkowania dla kobiet, autorka książki Nurkująca Kobieta, otrzymała nagrody na festiwalach filmowych jako producent i reżyser; obecnie zajmuje się realizacją filmów, redakcją tekstów oraz prowadzeniem Szkoły Języków Obcych Bakałarz).
Agnieszka Korniłow (animatorka kultury z przekonania i ze specjalizacji naukowej, którą zdobyła w Katedrze Teorii Kultury Uniwersytetu Warszawskiego dziennikarka, manager ds. PR, prowadzi cykliczne spotkania „Uwolnij moc” wspiera kobiety, które pragną odnaleźć siebie w życiu zawodowym).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno