Informacje2 lipca 2013, 00:00,

ZAPRASZAMY NA DNI TARCZYNA 2013

Urząd Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie serdecznie zapraszają mieszkańców na Dni Tarczyna, które odbędą się 6 i 7 lipca 2013 roku. Organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie. Podczas Dni Tarczyna, odbędzie się akcja charytatywna dla Kubusia. Będą zbierane pieniądze do puszek oraz odbędzie się licytacja i sprzedaż przedmiotów ofiarowanych na ten cel. Zapraszamy na Dni Tarczyna.

DNI TARCZYNA

Program Dni Tarczyna:

6 lipca 2013 r. (sobota)
7.30 - zawody wędkarskie dla dzieci, zbiórka na łowisku Sum w Jeziorzanach
9.00 - Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady miejskiej, na boisku Orlik
7 lipca 2013 r. (niedziela) Targowica Miejska ul. Grójecka
14.30 - interaktywny blok dla dzieci pn.: Fiki Miki Myszki Miki
15.50 - występ formacji Dancing Queen – przeboje zespołu ABBA
17.45 - wręczenie nagród i wyróżnień uczestnikom konkursów gminnych
1845 - wystąpi Kabaret OT.TO
20.00 - koncert zespołu Elvis Presley Revival Band
21.30 - wystąpi Jacek Stachursky.

Dodatkowe atrakcje: promocja książki oraz spotkanie z Agnieszką Perepeczko.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn

Informacje2 lipca 2013, 00:00,

Relacja z Letniego Marszu Nordic Walking

W sobotę 29 czerwca 2013 roku odbył się pierwszy letni Marsz Nordic Walking - z cyklu £ączymy pokolenia. Pomysł organizacji tego przedsięwzięcia zrodził się w trakcie realizacji I Ogólnopolskiego Marszu członków UTW na terenie Piaseczna, którego uczestnicy żywo zareagowali na propozycję kontynuacji rekreacyjnych marszy letnich. Letnie marsze, skierowane głównie do osób po 50 roku życia, mają na celu integrację międzyludzką i międzypokoleniową. Zachęcamy osoby zgłaszające uczestnictwo, aby na letnie marsze zapraszali swoich bliskich: małżonków, dzieci, wnuki, przyjaciół, sąsiadów. Pragniemy wypromować Nordic Walking jako formę aktywnego spędzania czasu, w trakcie której rozwijamy się towarzysko i familiarnie, łącząc przyjemny i zdrowy ruch z rekreacją. Marsze dedykowane są tym, którzy czynnie uprawiają marsze nordyckie na zajęciach treningowych – osoby te mają możliwość wypróbowania i zaprezentowania nabytych umiejętności, jak i dla osób, które pragną poznać Nordic Walking lecz dotychczas nie miały okazji zrealizować swoich zamiarów. Na naszych marszach jest możliwość poznania zasad Nordic Walking, skorzystania z porad instruktora. Ponad to organizator Gabriela Helak umożliwia bezpłatne wypożyczenie kijów po uprzednim zgłoszeniu i rezerwacji telefonicznej pod nr 605645150.

BEZP£ATNE LETNIE MARSZE NORDIC WALKING

W sobotni poranek spotkaliśmy się na pl. Piłsudskiego przy fontannie. Część uczestników mieliśmy przyjemność spotkać po raz pierwszy, część znała się dobrze z zajęć treningowych NW, bądź też z zajęć ruchowych grupy Aktywni po 50-tce, prowadzonych w Przystanku Kultura w Piasecznie. Po rozdaniu i dostosowaniu sprzętu oraz udzieleniu niezbędnych, początkowych wskazówek wykonaliśmy rozgrzewkę przy dużym zainteresowaniu wypoczywających na placu mieszkańców Piaseczna. Rozgrzani, w doskonałych humorach ruszyliśmy ulicami Piaseczna w stronę Zimnych Dołów, gdzie przewidziany był odpoczynek przy ognisku. Przemierzając trasę mieliśmy okazję poznawać i rozwijać umiejętności związane z Nordic Walking, ale i prowadzić rozmowy na różnorodne tematy i poznać się bliżej, podziwiać uroki okolic naszego miasta.

RELACJA Z LETNIEGO MARSZU NORDIC WALKING

Po dotarciu na Zimne Doły, gdzie w oczekiwaniu na nasze przybycie rozpalono ognisko, mogliśmy zamienić kije nordyckie na kije do pieczenia kiełbasek. Relaks czas było zacząć. Wspólnie zasiedliśmy przy stołach, dzieliliśmy się przyniesionymi na spotkanie smakołykami. Jedna z uczestniczek podzieliła się z nami swoją twórczością poetycką, umilając czas prezentacją swoich wierszy. Posileni, rozbawieni i wypoczęci nabraliśmy sił do powrotnego marszu. Kiedy dotarliśmy do placu Piłsudskiego byliśmy mocno usatysfakcjonowani swoimi dokonaniami – całość trasy wynosiła około 8,5 km, a uczestnicy biorący udział po raz pierwszy w marszu nordyckim poczynili znaczne postępy. Rozstaliśmy się około godziny 14-tej.

RELACJA Z LETNIEGO MARSZU NORDIC WALKING

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę oraz żywiołowe zaangażowanie w nasz rekreacyjny przemarsz. Podziękowania należą się również Pani dyrektor Centrum Kultury Ewie Dudek, Panu Arkadiuszowi Strzyżewskiemu - doradcy burmistrza oraz wszystkim mediom, które przyczyniły się do rozpowszechnienia informacji o naszym przedsięwzięciu. Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnych letnich marszach z cyklu - łączymy pokolenia - 20.07.2013 oraz 31.08.2013 o godz. 10.00. Wszelkich szczegółowych informacji udzielamy pod nr telefonu 605-645-150. Zapraszamy!
autor/źródło: Gabriela Helak - Gabrytm www.gabrytm.eu