Informacje21 czerwca 2013, 00:00,

ZAPRASZAMY NA DNI GMINY LESZNOWOLA


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Wójt i Samorząd Gminy Lesznowola, ZOPO, GOK, GBP, MZPwGL serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na Dni Gminy Lesznowola 2013. Dzień Sportowy odbędzie się 22 czerwca 2013 roku na stadionie przy ZSP w Lesznowoli, w godz. 9.00 - 17.00, natomiast Dzień Artystyczny w dniu 23 czerwca na terenie zielonym przy Urzędzie Gminy Lesznowola, godz. 14.00 - 23.00. Dla mieszkańców gminy i miłych gości organizatorzy przygotowali moc atrakcji i niespodzianek na scenie oraz poza nią. Zapraszamy na Dni Gminy Lesznowola.

DNI GMINY LESZNOWOLA

22.06. DZIEń SPORTOWY, Stadion przy ZSP W Lesznowoli ul. Szkolna 6, godz. 9.00 - 17.00

W sobotę 22 czerwca prawdziwe emocje czekają miłośników sportu, a zwłaszcza piłki nożnej. Ciekawe atrakcje czekają również na najmłodszych. Inauguracja Dnia Sportowego nastąpi o godzinie 9.00 na stadionie sportowym przy Zespole Szkół Publicznych w Lesznowoli przy ul. Szkolnej 6, gdzie rozegrane zostaną mecze piłki nożnej o Puchar Wójt Gminy Lesznowola. Imprezą towarzyszącą będzie Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek. W jubileuszowej - X edycji rozgrywek będą walczyć reprezentacje z poszczególnych miejscowości gminy: Stara Iwiczna, £azy, Mysiadło 2, Uderzenie Mysiadło, OSP Nowa Wola, Inter Zgorzała, Władysławów oraz Green Team Stefanowo. Mecz inauguracyjny w Grupie A rozpocznie się o godz. 9.15 pojedynkiem drużyny ze Starej Iwicznej z Uderzeniem Mysiadło. Grupa B zacznie swoje zmagania o godz. 13.15. Półfinały i finały zostaną rozegrane następnego dnia, kolejno o godz. 10.30 i 12.00. W sobotę wesołe miasteczko dla najmniejszych mieszkańców gminy będzie czynne od godz. 10.00. Również o tej porze rusza strefa gier sprawnościowych z nagrodami, przeznaczona dla uczestników w każdym wieku. Wesołe miasteczko i strefa gier zapraszają do wspólnej zabawy do godz. 16.00.

23.06. DZIEń ARTYSTYCZNY, teren zielony przed Urzędem Gminy ul. GRN 60, Lesznowola

14.00 – Uroczyste rozpoczęcie. Rozpoczynamy paradą 2. Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich, stacjonującego w Wólce Kosowskiej. Kawalerzyści wjadą pod scenę przy akompaniamencie Lesznowolskiej Orkiestry Symfonicznej, której koncertu wysłuchamy kilkanaście minut późnej. Orkiestra zagra przeboje zespołu ABBA.
14.35 - Ogłoszenie wyników rozgrywek piłkarskich i wręczenie pucharów Wójt Gminy Lesznowola zwycięzcom X - jubileuszowego turnieju.
14.50 - 15.10 – Występy wietnamskiego zespołu regionalnego
15.15 - 16.00 - Pokazy w terenie - "Jak dawniej pożary gaszono" - Ochotnicza Straż Pożarna w Mrokowie - Heart for Fight - Mazowiecki Klubu Karate Kyokushin - Czy wiesz jak pomóc? - indywidualne pokazy ratownictwa medycznego FALCK - (do 19.00)
16.00 – 17.00 – DOMISIE - teatrzyk dla dzieci. Punktualnie o godzinie 16 scenę przejmują znane ze srebrnego ekranu DOMISIE. Eryk, Pysia, Bazyli i Amelka zaproszą dzieci do wspólnej zabawy.
17.00 – 17.40 – Pokaz tresury psów w wykonaniu podopiecznych Psiej Szkoły z Mysiadła.
17.40 – 18.20 – Konkurs Wiedzy o Gminie Lesznowola. Dla śmiałków i lokalnych patriotów ufundowano cenne nagrody: tablet, aparat fotograficzny i rower!
18.30 – 19.00 - BIG BAND DLA FRAJDY - pod kierownictwem Tomasza Kłujszo zagra kilka standardów muzyki jazzowej.
19.00 – 19.30 – Recital Iwony Manista-Kutryś- wokalistki i aktorki współpracującej z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lesznowoli
20.00 – 21.15 – NATALIA KUKULSKA - koncert gwiazdy wieczoru
21.30 – 23. 00 – DYSKOTEKA pod gwiazdami - muzyką zajmie się DJ Charlie, a publiczność zabawi Pan Cater - dla najlepszych tancerzy niespodzianki!


Namiot Gminnego Ośrodka Kultury zaprasza na:
- warsztaty decoupage i filcu dla dzieci, młodzieży i dorosłych
- wystawę malarstwa swoich podopiecznych
- pokazy tkactwa
- malowanie buziek
- konkursy plastyczne dla dzieci z nagrodami
- animacje dla dzieci (na placu)

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza do lesznowolskiego ogrodu książki, sesję zdjęciową z panną i smokiem rodem z herbu gminy, a także seanse filmowe o książkach. O odpadach w namiocie Urzędu Gminy - zapraszamy na dyżur pracowników Referatu Odpadów Komunalnych, którzy będą udzielać informacji na temat nowego systemu odbioru i segregacji odpadów. Mazowiecki Związek Pracodawców w Gminie Lesznowola zaprasza na zupę z kuchni Hotelu Książę Poniatowski. Ochotnicza Straż Pożarna z Mrokowa zaprasza na grochówkę - zupę z ogniem wydawaną do ostatniej chochli! DUCH czyli Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii zaprezentuje swoją ofertę edukacyjną i zaprosi na podchody historyczne. Stowarzyszenie Auxilium działające przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowaczym w Piasecznie m.in. poczęstuje pysznym ciastem domowym i swojskim jadłem, pomaluje chętne buzie i sprzeda prace uczniów Ośrodka. Stowarzyszenie zbiera fundusze na szczytny cel - remont Ośrodka, gdzie uczą się m.in. dzieci z terenu naszej gminy! JarPer X-Racing Team - to bardzo utytułowany klub motorowy działający pod honorowym patronatem Wójt Gminy Lesznowola i pod skrzydłami lesznowolskiego Gminnego Ośrodka Kultury. Sportowcy zaprezentują motory sportowe i kombinezony ochronne. Mazowiecki Klubu Karate Kyokushin - szuka ludzi z sercem do walki.

Adopcja bezdomnych zwierząt - Daj im dom. W namiocie Lecznicy Weterynaryjnej Sylwestra Zająca z Mysiadła na ludzi wielkiego serca będą czekać bezdomne psy i koty z terenu gminy Lesznowola. Lekarze udzielą również porad z zakresu pielęgnacji i zdrowia zwierząt domowych. Dzieci mogą bawić się do woli i bez opłat! Specjalnie dla maluchów przygotowaliśmy: - wesołe miasteczko, - strefę gier sportowych z nagrodami, - kucyki.

BIA£E MIASTECZKO - dbamy o zdrowie mieszkańców! W Białym Miasteczku można wykonać badania profilaktyczne i diagnostyczne, a także dowiedzieć się jak dbać o swoje zdrowie i wygląd. Zapraszamy na:
- badania mammograficzne - mammobus będzie przyjmował pacjentki w godz. 9.00 - 17.00 (badanie będą mogły wykonać również panie spoza wieku refundowanego)
- Czy wiesz, że możesz zostać dawcą szpiku i uratować komuś życie? Stoisko FundacjiDKMS Polska - to miejsce dla wszystkich, którzy zechcą zapisać się do bazy dawców komórek macierzystych
- namiot Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
- badanie słuchu przygotowane Przychodnia przy Szpitalu św. Anny w Piasecznie wspólnie z firmą Mayton
- pomiar tkanki tłuszczowej, porady dietetyczne - Natur House z Piaseczna
- pokazy badania piersi i porady profilaktyczne - Stowarzyszenie Amazonek w Piasecznie
O bezpieczeństwo na Dniach Gminy zadba NZOZ Salus, a dodatkowo dyżurująca pielęgniarka będzie wykonywała proste badania diagnostyczne, jak pomiar ciśnienia. Do Białego Miasteczka zapraszamy na parkingi obok budynku Urzędu Gminy oraz siedziby GOPS i GOK.

Ciekawe atrakcje czekają również w Strefie Przedsiębiorcy, gdzie można m.in.:
- odpocząć na wygodnym leżaczku i poczuć się jak w domu - na stoisku G£ÓWNEGO SPONSORA DNI GMINY 2013 - Osiedla NOWE ZAMIENIE. Firma przygotowała również atrakcje dla dzieci, - podziwiać motory Bankowej Grupy Motorowej Banku Spółdzielczego w Lesznowoli, - zobaczyć prawdziwy samochód przeprawowy oraz samochód terenowy na stoisku firmy Prestige VT, - otrzymać baloniki, słodycze i gadżety firmy KREVOX, - zobaczyć auto dostawcze firmy EURO - TRUCK.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje21 czerwca 2013, 00:00,

FESTIWAL INDII NA RYNKU W PIASECZNIE


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

23 czerwca 2013 roku zapraszamy na Rynek w Piasecznie, gdzie dzięki Centrum Kultury Piaseczno, Fundacji Viva Kultura (Festiwal Indii W Polsce) i Świątyni Hare Kryszna z Mysiadła – Plac Piłsudskiego zamieni się w skrawek prawdziwych Indii. Orientalny klimat, gama kolorów, zapachów i smaków, autentyczna duchowość i pociągający spokój – czekają na młodzież, dorosłych i dzieci. Zapraszamy na Festiwal Indii w Piasecznie.

FESTIWAL INDII W PIASECZNIE

FESTIWAL INDII W PIASECZNIE PROGRAM:

15:00 Bhajan-muzyczne wprowadzenie
15:30 Pokaz gry na Sitarze – (Adam Dudek)
15:40 Taniec Kolory Indii
15:45 Pokaz sztuki walki
15:50 Pokaz ćwiczeń jogi
16:00 Teatr Gita – ilustracja przejmującego fragmentu z Mahabharaty - wielkiego eposu Indii
16:55 Opowieści o mądrościach Indii
17:10 Taniec pawia
17:15 Pokaz magii
17:25 Taniec Odissi
17:30 Kirtan - wspólna muzyczna medytacja
18:00 Koniec - podziękowania

Festiwal Indii to największy i najsłynniejszy orientalny happening odbywający się każdego lata nad Bałtykiem i wielu innych miejscowościach w Polsce. Z pomocą wolontariuszy i artystów z wielu krajów, już od dwudziestu lat tworzymy bogatą oraz kolorową prezentacje różnych aspektów kultury starożytnych Indii. Różnorodny program sceniczny oraz, prezentacje i butiki w namiotach okalających scenę oraz współtworzona przez publiczność atmosfera stworzą niezapomniane doświadczenie. Oprócz programu na scenie, będzie można spotkać pasjonatów i podróżników, spróbować tradycyjnej kuchni, namalować hennę, makijaż, porozmawiać o duchowych mądrościach, kupić książkę, pamiątki i stroje.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie