Informacje8 grudnia 2013, 00:00,

Zapraszamy na debiut pisarki z gminy Piaseczno - Agnieszki Walczak-Chojeckiej

Wydawnictwo 2 piętro zaprasza serdecznie na promocję debiutanckiej powieści mieszkanki gminy Piaseczno - Agnieszki Walczak-Chojeckiej pt. DZIEWCZYNA Z AJUTTHAJI. Niezbyt grzeczna historia". Spotkanie odbędzie się 9 grudnia 2013 roku o godz. 18.00 w warszawskim Klubie Księgarza, Rynek Starego Miasta 22/24. Fragmenty książki czytać będzie znakomita aktorka teatralna i filmowa Jolanta Fraszyńska. Podczas spotkania zaśpiewa Beata Jankowska-Tzimas, aktorka, wokalistka, uczestniczka programów "The Voice of Poland" i "X Factor".

Agnieszka Walczak-Chojeckiej - DZIEWCZYNA Z AJUTTHAJI Niezbyt grzeczna historia

Agnieszka Walczak-Chojecka - DZIEWCZYNA Z AJUTTHAJI Niezbyt grzeczna historia: Co ma zrobić dziewczyna, dla której praca stanowi sens życia, gdy nagle ją traci? Czy istnieje życie po korporacji? Kim tak naprawdę jest dziewczyna z Ajutthaji i jaką skrywa tajemnicę? Podobno „niektóre opowieści zaczynają się dopiero tam, gdzie się kończą”... Debiutancka powieść Agnieszki Walczak-Chojeckiej pt. „DZIEWCZYNA Z AJUTTHAJI. Niezbyt grzeczna historia” to barwna opowieść o poszukiwaniu przeznaczenia i miłości. To jednocześnie historia o często brutalnym świecie korporacji, a także o wolności odnajdywanej w podróżach i tworzeniu. W życiu 34-letniej Joanny do niedawna wszystko wydawało się proste i poukładane: świetna praca, wysokie stanowisko w międzynarodowej firmie, niewinny flirt. Co ma jednak zrobić dziewczyna, dla której praca stanowi sens życia, gdy nagle ją traci? To, o czym marzyła od dawna – wyruszyć na wyprawę do dalekiej Tajlandii. Malownicze pejzaże i niezwykłe zabytki stają się tłem jej duchowej przemiany. Szczególną rolę odegra w niej pewna kamienna rzeźba odnaleziona przez Joannę w stolicy dawnego królestwa Ajutthaji. I będzie to dopiero początek tej niezbyt grzecznej historii.

Agnieszka Walczak-Chojecka

Agnieszka Walczak-Chojecka – literaturą zaczęła zajmować się w wieku... 5 lat. Studiowała filologię słowiańską na UW. Uczestniczyła w festiwalach studenckich FAMA, występowała w warszawskich klubach. Pisała słowa do piosenek, współpracując miedzy innymi z Piotrem Rubikiem w początkach jego kompozytorskiej kariery. Tłumaczyła literaturę z serbskiego – nauczyła się go mieszkając ponad 4 lata w Belgradzie. Współpracowała z literackimi pismami b. Jugosławii, Radiem Belgrad, Polskim Radiem. Publikowała artykuły. Zagrała jedną z głównych ról w filmie „Grzechy dzieciństwa”. Śpiewała w awangardowym zespole. A później... przez dwadzieścia lat zajmowała najwyższe stanowiska w dużych korporacjach, gdzie odpowiadała za marketing i komunikację. Jednak w połowie 2012 roku powróciła do twórczości. I oto debiutancka „Dziewczyna z Ajutthaji”. Strona: www.walczak-chojecka.pl
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno
Tematy:

Informacje9 grudnia 2013, 00:00,

Kolacja dla głupca w wykonaniu Grupy Teatralnej TR - Wtorek Teatralny w Piasecznie

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Teatralny, podczas którego zaprezentowany zostanie spektakl pt. KOLACJA DLA G£UPCA, w wykonaniu aktorów z Grupy Teatralnej TR. Teatralny wtorek odbędzie się 10 grudnia 2013 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp kosztuje 15 zł. Bilety do nabycia w kasach Centrum Kultury. Zapraszam na Wtorek Teatralny do Piaseczna.

"Kolacja dla głupca" - Grupa Teatralna TR Nowa wersja repertuarowego hitu Teatru Ateneum, zrealizowana przez Grupę Teatralną TR tworząca teatr wielopokoleniowy i zrzeszająca ludzi z aktorską pasją. Niezależnie od wieku, wykształcenia i umiejętności. Zapraszamy na prawdziwą komedię! Reżyseria: Ewa Rejer Występują: Małgorzata Antoniewicz, Barbara Kloch, Wojciech Kloch, Włodzimierz Potoniec, £ukasz Rejer, Piotr Średnicki, Michał Zarzycki.

Kolacja dla głupca w wykonaniu Grupy Teatralnej TR
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno