Informacje2 października 2011, 00:00,

Zapraszamy na CMP CUP Otwarte Mistrzostwa Piaseczna Dzieci i Kadetów Młodszych w Piasecznie

Runda Zero Promotion i wice Mistrza Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski zapraszają na pierwszy po wakacyjnej przerwie turniej sztuk walki z cyklu: CMP CUP - OTWARTE MISTRZOSTWA PIASECZNA DZIECI I KADETÓW M£ODSZYCH. Mistrzostwa Piaseczna odbędą się 8 października 2011 roku w Hali Sportowej przy SP nr 5 w Piasecznie. Zapraszamy Państwa serdecznie na oficjalne otwarcie Mistrzostw i pokazy specjalne, które odbędą się o godz. 12.00 - 14.00. Zaprezentujemy najciekawsze walki z udziałem dzieci, w tym rywalizację drużynową.

CMP CUP OTWARTE MISTRZOSTWA PIASECZNA DZIECI I KADETÓW M£ODSZYCH W PIASECZNIE

Podczas Mistrzostw dzieci będą brały udział w kilku konkurencjach, są to formuły niepełno kontaktowe, w których prowadzi się techniczny, oparty na szybkości i sprawności pojedynek. W regulaminie pointfighting (walce do pierwszego trafienia) dzieci rywalizują w pełnym zestawie ochraniaczy i kaskach zaopatrzonych w szybki. Osłonięcie dziecka od stóp do głowy niema nic wspólnego z kontuzjami podczas walki, które u dzieci prawie w ogóle się nie zdarzają. Ma jedynie na celu dodatkowe bezpieczeństwo najmłodszych zawodników, takie przysłowiowe dmuchanie na zimne.

Kolejną bardzo atrakcyjną konkurencją dla dzieci jest szermierka na piankowe pałki. W tym regulaminie zawodnicy toczą pojedynek do pierwszego trafienia uzbrojeni w grube miękkie piankowe pałki (takie same jak „makaron” używany do pływania jednak dużo krótsze). Ta dyscyplina pozwala zachować pełne bezpieczeństwo walczących dzieci i jest to bardzo widowiskowa i niekontuzyjna forma rywalizacji. Zwycięzcy wszystkich konkurencji otrzymają medale i dyplomy. Puchar dla wyróżniających się zawodników ufunduje iTV Piaseczno oraz firma PAARtner. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymają dyplomy uczestnictwa.

Organizator imprezy: Stowarzyszenie Runda Zero Promotion, wice Mistrz Świata w kickboxingu Piotr Bąkowski. Patronami honorowymi imprezy są: Starosta Powiatu Piaseczyńskiego p. Jan Dąbek oraz Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno p. Zdzisław Lis. Tak jak dotychczas głównym partnerem organizatora przy imprezach z cyklu CMP Cup będzie Centrum Medyczne Puławska, które jest fundatorem nagród dla zawodników. Partnerzy: fundacja Sport Active, KS Piaseczno, SP nr 5 w Piasecznie. Patroni honorowi: Starosta Piaseczyński, Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Patroni medialni: Radio FLASH, ITV Piaseczno, Piaseczno24.net, Gazeta Nad Wisłą, Portalwalki.pl, Powiat-Piaseczynski.info. Sponsor główny: Centrum Medyczne Puławska. Sponsorzy: 5.6 Studio Foto, AMD studio, PAARter, Runda Zero, AleWakacje.net, Biesiadowo Piaseczno, Hotel Lando, Pretorian. Zapraszamy na stronę organizatora turnieju: www.ufr.org.pl
autor/źródło: Anna Nowak

Informacje3 października 2011, 00:00,

Koncert HALLI NORDFJORD - Wtorek Wydarzeń Piaseczno

Centrum Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Wydarzeń, podczas którego wystąpi HALLA NORDFJORD z Islandii, która zaśpiewa autorskie utwory zarówno po angielsku, jak i po islandzku. Występ odbędzie się we wtorek 4 października 2011 roku, o godzinie 20.00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Wstęp wolny. Zapraszamy na Halli Nordfjord w Piasecznie.

HALLA NORDFJÖRD

Halla Nordfjörd obdarzona pięknym głosem artystka z Islandii wykonuje własne kompozycje z towarzyszeniem gitary akustycznej. Przestrzennie, spokojnie, kojąco. Trudno znaleźć bardziej "natchniony" kraj. Inspiracji muzycy szukają w rozległych przestrzeniach, pulsujących wulkanach i gejzerach, szumiących wodospadach, dniach pełnych słońca (latem) i ciemności (zimą). Trzeba przyznać, że chyba wszystkie projekty muzyczne z tej pięknej wyspy zostały w Polsce ciepło przyjęte. Wystarczy wspomnieć bajkowo grające grupy Sigur Ros, Mum czy Olafura Arnaldsa, nietuzinkowego bluesmana ET Tumasona, nieokiełznaną Bjork czy szalone kapele FM Belfast i Singapore Sling. Co roku do Polski przylatują z Islandii kolejni artyści i zawsze mają do zaoferowania coś niezwykłego. Halla Nordfjörd pochodzi z Raykiaviku. Co ma do zaoferowania?

Piękny głos i równie ładne melodie, który gra na swojej gitarze. Artystka dała mnóstwo koncertów na Islandii (m.in. na najsłynniejszym festiwalu na wyspie - Iceland Airwaves), ale odwiedziła też inne kraje Europy jak choćby Danię, Wyspy Owcze czy Anglię (wystąpiła na The Great Escape Festival w Brighton). Posłuchaj Halli Nordfjörd na łamach MySpace: www.myspace.com/hallaboa
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno