Informacje21 stycznia 2014, 00:00,

Zapraszamy na bezpłatne kursy komputerowe i szkolenia e-learningowe w Zgorzale

Lesznowolskie Centrum Kształcenia na Odległość z siedzibą w Zgorzale zaprasza na kursy komputerowe i szkolenia e-learningowe - w ofercie aż 70 ciekawych kursów! Siedziba Centrum mieści się w świetlicy w Zgorzale na ul. Postępu 99 a, gdzie można łatwo dojechać autobusem ZTM linii 809. Centrum czynne jest w poniedziałki i środy w godz. 18.00 – 20.00. Osoby zainteresowane mogą kontaktować się z opiekunem Centrum – panią Bożeną Małkowską-Baranowską – tel. 601 205 762, e-mail.: bmalkowska@wp.pl

bezpłatne kursy komputerowe i szkolenia e-learningowe w Zgorzale

Centrum Kształcenia Na Odległość w Lesznowoli powstało w ramach projektu Centra Kształcenia na Odległość na Wsiach współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt adresowany jest w szczególności do osób z utrudnionym dostępem do edukacji, które pragną usystematyzować swoją podstawową wiedzę, podnieść swoje kwalifikacje zawodowe, zdobyć nowe umiejętności, zwiększyć swoje szanse na rynku pracy.

Zapraszamy:
- osoby zamieszkujące tereny wiejskie,
- osoby niepełnosprawne,
- młodzież,
- osoby poszukujące pracy, bezrobotne,
- osoby z długą przerwa w zatrudnieniu (np. matki powracające z urlopów macierzyńskich),
- emerytów, rencistów
oraz innych zainteresowanych.

W ramach projektu uczestnicy mogą skorzystać z bezpłatnej oferty szkoleń dostępnych poprzez platformę e-learningową. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma zaświadczenie ukończenia kursu.

Oferujemy:
- Bezpłatny dostęp do Internetu oraz nowoczesnych technologii;
- Kursy obsługi komputera;
- Szkolenia dla ludzi w rożnym wieku i poziomie wykształcenia - około 70 ofert kursów e-learningowych o różnorodnej tematyce /m.in.: podstawy technik komputerowych, arkusze kalkulacyjne, grafika menadżerska i prezentacyjna, usługi w sieciach informatycznych, agent ubezpieczeniowy, asystent bankowości, przedstawiciel handlowy, księgowość, pracownik administracji, prawo zamówień publicznych, samozatrudnienie/;
- Pomoc w przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych (CV, listu motywacyjny itp. oraz przygotowanie do rozmowy z pracodawcą;
- Możliwość przesyłania wzorów dokumentów potrzebnych w czasie poszukiwania pracy lub zakładania działalności gospodarczej;
- Możliwość wskazania testów do samobadania predyspozycji zawodowych, ułatwiających wybór kształcenia oraz pracy;
- Udzielanie innych informacji dotyczących kariery zawodowej oraz wskazywanie instytucji świadczących usługi rynku pracy;
- Możliwość uzyskania informacji o rynku pracy w danym regionie liczbie bezrobotnych, poszukiwanych zawodach (deficytowych, nadwyżkowych, poszukiwanych branżach czy specjalizacjach.

Ulotka CENTRUM KSZTAŁCENIA NA ODLEGŁOŚĆ w Gminie Lesznowola (.pdf)
autor/źródło: Urząd Gminy Lesznowola

Informacje21 stycznia 2014, 00:00,

Ferie zimowe na sportowo w Konstancinie

Choć do ferii zostało jeszcze kilka tygodni, Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Konstancinie-Jeziornie już teraz zaprasza dzieci i młodzież do udziału w akcji "Zima w mieście". Czekają liczne atrakcje. Uwaga! Na zajęcia dla najmłodszych obowiązują zapisy. Tradycyjnie w programie "Zimy w mieście" znalazły się liczne zajęcia sportowe, w tym gry i zabawy zespołowe praz zajęcia na basenie. Szczegółowy terminarz prezentujemy na poniższym plakacie. Uwaga! Większość zajęć jest bezpłatna, z wyjątkiem tych organizowanych dla uczniów kl. I-III, na które obowiązują zapisy.

Ferie zimowe na sportowo w Konstancinie

Warunkiem uczestnictwa w zajęciach płatnych, ich koszt to 80 zł za 1 dziecko (cena obejmuje: poczęstunek, sok i wejście na basen) jest wypełnienie i dostarczenie do 31 stycznia deklaracji (do pobrania na stronie: www.gosir-konstancin.pl). Więcej szczegółów udziela Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji pod nr tel.: 22-754-61-86 lub 22-754-01-99.
autor/źródło: Redakcja serwisu informacyjnego gminy Konstancin-Jeziorna