Informacje10 stycznia 2013, 00:00,

Zapraszamy na 21. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy WOŚP w Piasecznie

13 stycznia 2013 roku po raz kolejny Piaseczno zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy WOŚP, tym razem dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. 21. finał WOŚP w Piasecznie, tak samo jak w roku ubiegłym, będzie miał miejsce na parkingu przy ul. Sierakowskiego. Gwiazdą charytatywnego wieczoru będzie zespół DAAB, grający muzykę reggae, znany z takich przebojów jak Ogrodu serce, Fryzjer na plaży czy Kalejdoskop moich dróg. O godz. 20.00 tradycyjnie rozbłyśnie na piaseczyńskim niebie światełko do nieba czyli niezwykły pokaz fajerwerków, ufundowany przez UMiG Piaseczno.

WOŚP W PIASECZNIE

PROGRAM XXI FINA£U WIELKIEJ ORKIESTRY ŚWI¡TECZNEJ POMOCY WOŚP W PIASECZNIE

DOM KULTURY PIASECZNO, ul. Kościuszki 49
godz. 14.30 i 16.00 – Szopka Noworoczna - spektakl dla dzieci - Dziecięcy Zespół Teatralno-Wokalny, Przedszkole "Fantazja" - przedstawienie teatralne na rzecz XXI Finału WOŚP. Wstęp (bilety - cegiełki) 10 złotych – dochód z bajki przeznaczony dla WOŚP
PARKING ULICA SIERAKOWSKIEGO W PIASECZNIE:
15.00-22.00 – XXI Finał WOŚP w Piasecznie
12.00 – próby zespołów
15.00 – początek imprezy
15.10 – 15.40 – JAZDA NA KOCIE
15.40 – 16.00 – zapowiedzi, DJ Martin Rosa
16.00 – 16.40 – HOLLOW QUARTET
16.40 – 17.00 – zapowiedzi, DJ Martin Rosa
17.00 – 17.40 – MANAUS – Projekt Chiny
17.40 – 18.00 – zapowiedzi, DJ Martin Rosa

18.00 – 18.40 – LIFE CLUB BAND
18.40 – 19.00 – zapowiedzi, DJ Martin Rosa
19.00 – 19.40 – CATE LIKES CANDY

19.40 – 20.00 – zapowiedzi
20.00 – 20.15 – ŚWIATE£KO DO NIEBA
20.15 – 20.45 – DJ MARTIN ROSA
20.45 – KONCERT GWIAZDY - DAAB

Organizatorami XXI Finału WOŚP są: Urząd Miasta i Gminy Piaseczno oraz Centrum Kultury w Piasecznie. Współorganizatorami: Komenda Hufca ZHP Piaseczno, Komenda Policji w Piasecznie, Teatr ExPonad. Sponsorzy XXI Finału WOŚP to: Hotel DeSilva Piaseczno, Kawiarnia Fryderyk w Piasecznie, Pensjonat U Joanny, Hurtownia Stefpol, Firma Ambasador 92, PSS Społem Piaseczno. Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Piasecznie, ul. Kościuszki 49 Piaseczno. Szef Sztabu: Karolina Hofman. Mail: sztab@wosppiaseczno.pl Tel: +48692524572 Strona internetowa WOŚP Piaseczno: www.wosppiaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje9 stycznia 2013, 00:00,

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli serdecznie zaprasza mieszkańców na spektakl pt. Dzieciątko, na podstawie powieści Jezus z Nazaretu Romana Brandstaetter'a, w adaptacji Konrada Materny a w wykonaniu aktorów Lesznowolskiego Teatru Podmiejskiego. Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 13 stycznia 2013 roku o godz. 18.00 w świetlicy GOK Lesznowola przy ul. Jedności 99a w Janczewicach. Cena biletu normalnego 10 zł, ulgowego 5 zł. Bilety do nabycia w biurze głównym GOK w Lesznowoli przy ul. GRN 66 lub bezpośrednio przed przedstawieniem. Zapraszamy na spektakl Dzieciątko.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Pan Konrad Materna w swojej sztuce ukazuje życie mieszkańców Palestyny na tle sytuacji politycznej (spis ludności, rzeź niewiniątek podczas krwawego panowania Heroda zwanego Wielkim– w tej roli sam reżyser), a przede wszystkim na tle tradycji biblijnej. Obrazy przenoszą widza w realia Bliskiego Wschodu sprzed 2000 lat - potrzeba tylko otwartości serca i umysłu. Aby nadać opowieści jeszcze ciekawszej fabuły, zarówno powieść Brandstaettera jak i sztuka pana Konrada Materny ukazuje wydarzenia z Ewangelii, uzupełniając je o ciekawe wątki poboczne, nie mające potwierdzenia w żadnych źródłach apokryficznych. Barwnie ukazane obyczaje i sposób życia narodu izraelskiego podkreślone jest dodatkowo użyciem hebrajskich imion występujących postaci. I tak widzimy m.in. młodą i skromną Miriam, zaślubionego jej Josefa ben Jaakow, brzemienną choć posuniętą w latach Eliszebę oraz kochającego Zecharię. A nad wszystkimi góruje Wszechobecny Elohim. Prawdziwą ucztą dla melomanów są pieśni wykonywane na żywo przez utalentowane aktorki.

SPEKTAKL DZIECI¡TKO W JANCZEWICACH

Osoby, które mają swój udział w sztuce pt. Dzieciątko:
Aktorzy: Izabela Górska, Joanna Jagodzińska, Ewa Jowik, Małgorzata Jurek, Maria Kowalik, Iwona Manista-Kutryś, Anna Materna, Barbara Matysiak, Agnieszka Nawrocka, Katarzyna Traczyńska, Krzysztof Chmielarczyk, £ukasz Grochala, £ukasz Krypa, Krzysztof Kwiatkowski, Janusz Leśniewski, Tomasz Traczyński, Maciej Wilk;
Inspicjent: Katarzyna Kazubska;
Kostiumy i charakteryzacja: Anna Materna;
Współpraca muzyczna: Grzegorz Bożewicz;
Dźwiękowcy i operatorzy świateł: Adami Kandralow, Jacek Kiełczewski, Ziemowit Kłujszo i Krzesimir Kłujszo.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola