Informacje3 stycznia 2012, 00:00,

Zapraszamy na 20. FINA£ WOŚP w Górze Kalwarii

Tegoroczny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Górze Kalwarii będzie trwał aż 4 dni. Rozpoczną go uczniowie Zespół Szkół Zawodowych im. ppor. Emilii Gierczak, którzy postanowili dołączyć się w tym roku do kwesty. Granie i zbiórka na terenie szkoły odbędzie się już w czwartek 5 stycznia. Dzień później w Klubie bilardowym 13 w Górze Kalwarii zagra dobrze znanym mieszkańcom Góry Kalwarii zespół Manaus. W sobotę w tym samym miejscu muzyczne Jam Session także od 20:00 aż do rana.

20. FINA£ WOŚP w Górze Kalwarii

W niedzielę tradycyjnie na ulicę miasta i gminy wybiegnie w tym roku 40 wolontariuszy, którzy będą kwestować już od 7 rano. Sztab mieścić się będzie w siedzibie OSP Góra Kalwaria. Koncert Finałowy zaplanowano na godz. 16. Zagrają w tym roku: Rex Omnem Terribilis (metal), Flow Mori (rock), Blood Testimony (nu-metal) oraz Awaken (rock'n'roll, metal). Nowością w tym roku będzie Światełko z Góry do nieba, które po raz pierwszy zabłyśnie nad rynkiem przed miejskim ratuszem. Początek oczywiście o godz. 20. Organizatorzy gorąco zapraszają wszystkich mieszkańców na to swego rodzaju podsumowanie finału. Światełko kompleksowo w materiały pirotechniczne zaopatrzy firma AR Skład oraz Leroy Merlin.

20. FINA£ WOŚP w Górze Kalwarii

Także zaplanowany na niedzielę turniej bilardowy będzie czymś wyjątkowym, a na pewno nagroda, o którą zadbali organizatorzy tj. Złote kalesony. Nie zwycięstwo w tym turnieju się liczy lecz cel na jaki zbieramy pieniądze. Turniejowe wpisowe trafi do wośpowej puszki. Zapisy i informacje w klubie bilardowym. Imprezom towarzyszyć będą licytacje. Nad bezpieczeństwem 20. Finału czuwać będą: policja oraz straż miejska. Wstęp na imprezy wolny (poza udziałem w turnieju bilardowym). W tym finale zebrane pieniądze posłużą na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia wcześniaków oraz pomp insulinowych dla kobiet ciężarnych z cukrzycą.

20. FINA£ WOŚP w Górze Kalwarii

Program 20. Finału WOŚP w Górze Kalwarii:

PI¡TEK, 6 stycznia, godz. 20:00
Klub Bilardowy 13
Koncert zespołu MANAUS

SOBOTA, 7 stycznia, godz. 20:00
Klub Bilardowy 13
Muzyczne JAM SESSION

NIEDZIELA, 8 stycznia, od 16:00 do 19:00
Kino „Uciecha”
Rockowy KONCERT FINA£OWY
BILARDOWY TURNIEJ FINA£OWY! Gramy o Złote Kalesony! (zapisy i informacje w Klubie Bilardowym 13, Pijarska 109)
20:00 ŚWIATE£KO z Góry DO NIEBA (Rynek przed ratuszem). Światełko kompleksowo w materiały pirotechniczne zaopatruje firma AR Skład oraz Leroy Merlin.
20:30 Podsumowanie 20. Finału WOŚP (Klub Bilardowy 13)
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski - Szef sztabu WOŚP w Górze Kalwarii

Informacje3 stycznia 2012, 00:00,

CHOINKA DLA DZIECI sołectw Stefanowo i Jabłonowo

Radny, Sołtysi i Rady Sołeckie Stefanowa i Jabłonowa oraz Gminny Ośrodek Kultury Lesznowola serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców tych sołectw na SPOTKANIE CHOINKOWE, które odbędzie się w sobotę 7 stycznia 2012 roku o godz. 14.00 w Stefanowie na placu zabaw przy ul. Malinowej. Zapraszamy!

SPOTKANIE CHOINKOWE W STEFANOWIE

W programie choinki dla dzieci, organizatorzy zaplanowali wspólne kolędowanie, pieczenie kiełbasek przy ognisku, liczne zabawy i konkursy dla dzieci (oczywiście z nagrodami). Wszyscy chcieliby również ulepić bałwana i zaprząc sanki do kuligu, ale czy się to uda, już nie zależy od organizatorów, a od pogody.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Lesznowola