Informacje28 czerwca 2012, 00:00,

Zapraszamy mieszkańców na Dni Tarczyna 2012


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Urząd Gminy Tarczyn oraz Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zapraszają mieszkańców na Dni Tarczyna, które odbędą się 30 czerwca (część sportowa) oraz 1 lipca 2012 roku (część rozrywkowa). Organizatorzy zaplanowali mnóstwo atrakcji. Wystąpią m.in. zespół LOMBARD oraz Princess. Impreza w niedzielę odbędzie się na terenie targowiska miejskiego przy ul. Grójeckiej. Zapraszamy w najbliższy weekend do Tarczyna!

DNI TARCZYNA

Dni Tarczyna 2012 program:

Sobota 30 czerwca (boisko Orlik, ul. Stępkowskiego)
9.00 - Turniej piłki nożnej i piłki siatkowej (plażowej) o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta.
Niedziela 1 lipca (teren targowiska, ul. Grójecka)
16.00 - Koncert Andrzeja Rosiewicza
17.10 - Wręczenie tytułu Honorowy Obywatel Miasta Tarczyna
17.30 - Koncert zespołu LOMBARD
19.00 - Koncert zespołu Princess
20.30 - Finał Mistrzostw w Piłce Nożnej Euro 2012 w Piłce Nożnej (transmisja na telebimie).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Tarczyn
Tematy:Tarczyn

Napisz komentarz

Informacje29 czerwca 2012, 00:00,

Relacja z EkoNiedzieli Piłki Nożnej w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W ostatnią niedzielę czerwca na piaseczyńskim rynku jak zwykle zagościła EkoNiedziela. Organizator warsztatów Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna przy wsparciu Centrum Kultury w Piasecznie oraz Piotra Kandyby Radnego Powiatowego, zapewniła uczestnikom dwugodzinne pełne atrakcji i niespodzianek ekologiczno-sportowe warsztaty.

Tak jak na poprzednich warsztatach zaprezentowana został jedna z dyscyplin sportowych uprawianych na terenie Gminy Piaseczno. Tym razem była to piłka nożna kobiet prowadzona przez Krzysztofa Dudka założyciela i trenera KS GOSIRKI Piaseczno klubu, który w tym roku wywalczył awans do Ekstraklasy. Jest to największy sukces w dziejach piaseczyńskiej piłki nożnej.

Relacja z EkoNiedzieli Piłki Nożnej w Piasecznie

Gośćmi specjalnymi EkoNiedzieli były Marta Stodulska i Paulina Należyta czołowe reprezentantki utytułowanego KS GOSIRKI Piaseczno oraz Magda Dudek jedna z najlepszych zawodniczek ekstraligowego klubu GKS Górnik £ęczna. która od przyszłego sezonu zagra w swoim rodzimym klubie KS GOSIRKI Piaseczno.

Dzieci prócz kolorowania ekologicznych rysunków brały udział w zabawach piłkarskich oraz konkursie strzału na bramkę gdzie prócz dzieci swych sił próbowali także rodzice.

Relacja z EkoNiedzieli Piłki Nożnej w Piasecznie

Miłym zaskoczeniem dla starszych uczestników warsztatów okazał się spontaniczny FLASH MOB EURO 2012 PIASECZNO -ZUMBA poprowadzony przez grupę pań trenujących u boku znanego instruktora fitness Michała Kurpeta, które w rytmach piłkarskich przebojów muzycznych zaprezentowały ciekawe układy taneczne.

BEZPIECZNE WAKACJE Z uwagi na nadchodzące wakacje Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna zaprosiła Stowarzyszenie Autofederacja Polska, która poprowadziła prelekcja o poprawie komfortu kierowców podczas wakacyjnych podróży.

STUDIUJ W PIASECZNIE pod takim hasłem EkoNiedziela promuje pierwsze studia w Piasecznie. Wyższej Szkoły Gospodarki Euroregionalnej z Józefowa otworzyła oddział w Piasecznie gdzie między innymi możemy kształcić się na kierunku ochrona środowiska. Już rozpoczęły się nabory na rok szkolny 2012/2013. Chętnych serdecznie zapraszamy.

Przez cały czas trwanie EkoNiedziel prowadzony był konkurs ekologiczny pn. ZBIÓRKA KARTONÓW PO żYWNOŚCI P£YNNEJ. Mieszkańcy Piaseczna na każde warsztaty przynosili kartony, które były odbierane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych SITA Piaseczno. W zbiórce wzięło udział 24 ekologicznych zawodników. Najbardziej wyróżniającą się kategorią byłą kat. rodzina. Do zabawy przystąpiło 10 rodzin. Fundatorami pięknych statuetek były Polskie Książki Telefoniczne.

Zwycięzcy konkursu Zbiórka kartonów po żywności płynnej - Wiktoria Kaszubowska kat. szkoła podstawowa, Mirosław Galbarski kat. rodzina
Zwycięzcy konkursu Zbiórka kartonów po żywności płynnej - Wiktoria Kaszubowska kat. szkoła podstawowa, Mirosław Galbarski kat. rodzina

Zwycięzcy w kategoriach:
„przedszkolak” I m. zajęła Wiktoria Lubicz II m. Alicja Nieśmiałek, III m. Jakub Kuligowski.
„uczeń szkoły podstawowej” I m. Wiktoria Kaszubowska, II m. Julia Reguła, III m. ex aequo Oskar i Sergiusz Kondraciuk.
„gimnazjalista” I m. Dominika Kwiatkowska
„rodzina” I m. Mirosław Galbarski, II m. Elżbieta Kachniarz, III m. Elżbieta Kudlak

Rekordową ilość dostarczyła Wiktoria Kaszubowska, która zebrała aż 881 kartonów. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za wzięcie udziału.

Każdy z uczestników warsztatów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz upominek. Fundatorami upominków była Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej oddział Piaseczno oraz Nadleśnictwo Chojnów natomiast dla zwycięzców konkursu strzału na bramkę nagrody ufundował GOSiR Piaseczno.

Relacja z EkoNiedzieli Piłki Nożnej w Piasecznie

- Pragnę gorąco podziękować wszystkim tym , którzy współpracowali przy organizacji „EkoNiedziel” za ich serdeczność i zaangażowanie – mówi Wiesława Bojanowska Prezes Zarządu Piaseczyńskiej Fundacji Ekologicznej.

Następna EkoNiedziela już we wrześniu. Zapraszamy serdecznie.

Partnerzy: Gmina Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie, GOSiR Piaseczno, Piotr Kandyba, KS GOSIRKI Piaseczno, Restauracja Fryderyk, Nadleśnictwo Chojnów, Decathlon Piaseczno, Wyższa Szkoła Gospodarki Euroregionalnej w Józefowie oddział Piaseczno, Polskie Książki Telefoniczne, Stowarzyszenie Autofederacja Polska
Patronat medialny: Kurier Południowy, ITV Piaseczno, Serwis Mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego, Gazeta Piaseczyńska, Radio Mazowsze.
autor/źródło: Katarzyna Kondraciuk - Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie