Informacje14 kwietnia 2007, 00:00,

Zapraszają na Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Policja wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, Ministerstwem Edukacji Narodowej, Ministerstwem Transportu, Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego organizuje co roku turnieje edukacyjne: Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla dzieci szkół podstawowych i gimnazjalnych i Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Piaseczyńscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w turniejach.

Turnieje mają charakter wieloetapowy, eliminacje obydwu imprez zaczynają się na szczeblu poszczególnych szkół, gdzie wyłaniane są drużyny do wyższych eliminacji. W samym finale startują oczywiście tylko najlepsze drużyny całego kraju.

Turnieje oprócz popularyzowania przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, mają również na celu kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu. Ideą tych turniejów jest też propagowanie jednośladów jako środka transportu, rekreacji i sportu.

Uczestnikom turniejów, oprócz zadań teoretycznych, będą stawiane zadania praktyczne, dotyczące jazdy sprawnościowej w miasteczku ruchu drogowego, jazdy po torze przeszkód czy też sprawdzianu z udzielania pomocy przedmedycznej i umiejętności obsługi pojazdu samochodowego.

Harmonogram etapów Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w roku 2007:
- eliminacje szkolne, miejskie, powiatowe lub regionalne - do 30 kwietnia,
- eliminacje wojewódzkie - do 31 maja,
- ogólnopolski finał - do 15 czerwca.

Harmonogram etapów Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym w 2007:
- eliminacje klasowe, szkolne i międzyszkolne - do końca marca,
- eliminacje powiatowe - do 25 kwietnia,
- eliminacje wojewódzkie - do 15 maja,
- finał ogólnopolski do 15 czerwca każdego roku.

Szczegółowych informacji udziela sierż.szt. Maciej Piotrowski Specjalista ds. Prewencji Kryminalnej KKP Piaseczno, tel. 022 60-45-234. Piaseczyńscy policjanci zapraszają wszystkich chętnych do udziału w turniejach.

źródło informacji: kpppiaseczno.policja.waw.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:Piaseczno

Informacje11 kwietnia 2007, 00:00,

Klub Rowerowy Beżowiak zaprasza na wycieczkę nad Świder

Klub Rowerowy Beżowiak z Góry Kalwarii ma przyjemność zaprosić na stukilometrową wycieczkę rowerową nad Świder. Osoby zainteresowane wycieczką zbierają się w najbliższą niedzielę 15 kwietnia 2007 roku, o godzinie 9:45 pod Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii.

W ramach wycieczki rowerowej przewidziano ognisko, tak więc organizatorzy informują, aby wziąć ze sobą kawałek kiełbasy i dodatki...

źródło informacji: gorakalwaria.net

Najbliższy weekend szykuje się bardzo aktywnie w prawie każdej gminie naszego powiatu. Przed mieszkańcami bardzo aktywny weekend. Pozostałe atrakcje na najbliższą sobotę i niedzielę: Konstanciński Integracyjny Rajd Przygodowy, Klub Rowerowy Pędziwiatr wycieczka: Otwock Wielki. Czy skorzystacie z okazji i spędzicie ten weekend na przykład na rowerze, zależy tylko od Was.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Góra Kalwaria