Informacje29 lipca 2014, 12:00,

Zapisy na Frog Race VI czyli Żabi Wyścig w Żabieńcu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


6 września 2014 roku po raz szósty Stowarzyszenie Kondycja zaprasza do podwarszawskiego Żabieńca na skoczną imprezę biegową dla całych rodzin pod nazwą Frog Race VI czyli (Żabi Wyścig). Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni dystans, czy to w biegach dziecięcych: od 100m w przypadku przedszkolaków do 1000m młodsze nastolatki, czy w biegach głównych na 5 lub 10 km. Trasa ma charakter przełajowy i wiedzie duktami leśnymi na terenie Chojnowskiego Parku Krajobrazowego, start i meta w obiekcie Zimne Doły.

Zapisy na Frog Race VI czyli Żabi Wyścig w Żabieńcu

Wraz z biegiem głównym rozegrana będzie także rywalizacja w konkurencji Nordic Walking na dystansie 5km. Jak zwykle za przystępną cenę (30 złotych przy zapisie w pierwszym terminie) organizatorzy oferują wiele atrakcji: numer wraz z elektronicznym chipem do pomiaru czasu, koszulkę techniczną z logo biegu, a po ukończeniu biegów pyszny posiłek regeneracyjny i standardową niespodziankę. Dodatkowym atutem Frog Race’u jest niezapomniana piknikowa atmosfera przy, miejmy nadzieję, pięknej pogodzie. Bieg współorganizowany jest ze środków finansowych Gminy Piaseczno. Więcej szczegółów, a także formularz zapisów elektronicznych na stronie organizatora: www.frograce.pl

Zobacz jak było w ubiegłym roku na Frog Race

Stowarzyszenie Kondycja

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Na listach startowych zapisanych jest już 172 osoby.
Informacje11 lipca 2014, 20:00,

Jazz na rynku miejskim w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W piątek 11 lipca 2014 roku odbędzie się pierwszy z trzech koncertów jazzowych organizowanych w wakacje na rynku miejskim przez Centrum Kultury w Piasecznie. Tego dnia o godz. 20.00 zapraszamy wszystkich, którzy lubią dobrą muzykę o bogatej instrumentalistyce, na występ doskonałej grupy z Iwonicza-Zdroju, grającej jazz tradycyjny, Iwo Dixie Jazz Band.

Iwo Dixie Jazz Band wykonuje muzykę jazzową, głównie typu dixieland. Tworzą go muzycy z dużym doświadczeniem estradowym, którym wykonywanie tego gatunku sprawia nieukrywaną radość. Zespół jest zdobywcą prestiżowej Złotej Tarki 2012 podczas 42. Międzynarodowego Festiwalu Jazzu Tradycyjnego w Iławie, a jest to największy tego typu festiwal w Polsce.

Jazz na rynku miejskim w Piasecznie

W piątkowy wieczór 25 lipca wystąpi z kolei Trio Fryderyka Babińskiego w składzie: Fryderyk Babiński – fortepian, Stanisław Halat – perkusja, Jerzy Stelmaszczuk – bass. Fryderyk Babiński - reżyser dźwięku, pianista jazzowy, aranżer, kompozytor, członek Polskiej Akademii Filmowej. Ukończył w 1972 roku wydział reżyserii muzycznej. Na studiach prowadził kwartet jazzowy. Napisał muzykę do kilku filmów. Przez 25 lat pracował w Dyrekcji Nagrań Polskiego Radia realizując wszelkiego rodzaju nagrania, głównie jednak współpracując z Orkiestrą Polskiego Radia nie tylko jako realizator, ale też kompozytor i pianista. W 1987 występował z orkiestrą Polskiego Radia w Paryżu grając w operze Gershwina „Porgy i Bess”, a w następnym roku m.in. wykonał z tą samą orkiestrą w audycji „na żywo” Koncert F Gershwina. Pracował też na statkach RCCL jako dyrektor muzyczny. Obecnie prowadzi studio nagrań w Instytucie Dla Niewidomych w Laskach, jednocześnie zajmując się aranżowaniem i komponowaniem. Współpracuje z piaseczyńskim chórem gospel.

Na ostatni piaseczyński koncert jazzowy na rynku zapraszamy 22 sierpnia. Wystąpi dla Państwa zespół Stilo, polski zespół muzyczny, grający instrumentalną muzykę alternatywną z pogranicza etno, rocka i jazzu. Powstał jesienią 1997 roku w Warszawie z inicjatywy gitarzysty i kompozytora Wojciecha Stasiaka. Do wiosny 1999 r. Stilo działało jako "trzyosobowy duet" - Stasiaka wspomagał najpierw kongista Grzegorz Urbaniak, a następnie skrzypaczka Sylwia Świątkowska. W ten sposób opracowywano partie do nagrywanego między latem 1998 r. a latem 1999 r. demo, zarejestrowanego w studiu OKO, działającym przy warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie