Informacje28 lipca 2017, 19:00,

Zanim się pojawiłeś - Kino Plenerowe


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


28 lipca 2017 roku o godz. 21.00 na parkingu miejskim przy ul. Sierakowskiego w Piasecznie, rozpocznie się czwarty z dziewięciu zaplanowanych w tym roku seansów filmowych w ramach cyklu Piaseczyńskie Kino Plenerowe 2017. Tego dnia zobaczymy film pt: Zanim się pojawiłeś (2016) - gatunek: dramat, reżyseria: Thea Sharrock, scenariusz: Jojo Moyes, produkcja: USA, Wielka Brytania, nagrody: Kryształowa Statuetka oraz 3 nominacje, czas trwania filmu: 110 min.

ZANIM SIĘ POJAWIŁEŚ - KINO PLENEROWE PIASECZNO

Zanim się pojawiłeś - Louisa “Lou” Clark (Emilia Clarke) mieszka w niewielkim angielskim miasteczku i nie wie jeszcze, co zrobić ze swoim życiem. Ekscentryczna 26-latka próbuje sił w wielu dziedzinach, by pomóc swej rodzinie związać koniec z końcem. Zostaje opiekunką Willa Traynora (Sam Claflin), młodego, bogatego bankiera, którego losy całkowicie zmieniły się na skutek tragicznego zdarzenia sprzed dwóch lat. Niegdyś pełen energii, dziś cyniczny do szpiku kości Will wyzbył się już wszelkiej nadziei na szczęście. Dziewczyna postanawia pokazać mu, że jest jeszcze inna droga…

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje23 lipca 2017, 13:47,

Polish Path czyli międzynarodowe lato w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Już po raz kolejny w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym we współpracy z Gminą Piaseczno zorganizowano akcję „Lato w mieście”. W dniach od 3 do 14 lipca 2017 roku ponad 130 dzieci skorzystało z zajęć realizowanych od godz. 7.30 do 16.30. Były to bardzo ciekawe zajęcia plastyczne, artystyczne, sportowe, a także profilaktyczne. Codziennie uczestnicy otrzymywali drugie śniadanie oraz obiad.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

Tegorocznym hitem okazały się jednak zajęcia z trójką wolontariuszy z fundacji Global Volunteer. Dzięki współpracy z AIESEC SGH w ramach projektu POLISH PATH gościli u nas Mahinar z Egiptu, Michael z Hong Kongu oraz Tony z Chin. Zalesiańskie dzieci poznawały kulturę, zwyczaje i tradycje krajów, z których pochodzili goście. Uczyły się pisać chińskie liczby, zapisywać imiona przy pomocy egipskiech hieroglifów, jeść pałeczkami, poznawały podstawy Tai Chi, czy technikę gry w ping-ponga. Dzięki temu, że wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia w praktyce, jak ważna jest znajomość języków obcych.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

Nasi goście poza planowymi zajęciami, które prowadzili, uczestniczyli wraz z dziećmi w zorganizowanych wyjazdach na basen, do ZOO, do „Chatki Spełnionych Marzeń”, do kina oraz w ognisku na Zimnych Dołach. Razem zwiedzali, bawili się, brali udział w zawodach i zabawach. Wszystkie te wspólnie realizowane aktywności sprawiły, że nasi uczniowie oraz goście bardzo polubili się i zżyli. Goście ze smutkiem odjeżdżali do następnej placówki, deklarując, że bardzo chcieliby przyjechać jeszcze kiedyś do Zalesia.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

W zorganizowanie całej akcji „Lato w mieście 2017” w ZSP w Zalesiu Górnym było włączonych 19 nauczycieli oraz koordynator. Dzięki ich zaangażowaniu oraz entuzjazmowi dzieci były bezpieczne i zadowolone a na zakończenie deklarowały chęć uczestnictwa w następnych tego typu akcjach.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie