Informacje28 marca 2008, 00:00,

Zamykają Piaseczyńskie Pogotowie Ratunkowe będzie Falck

Piaseczyńska Telewizja Internetowa TV Piaseczno w jednym ze swoich najnowszych reportaży poinformowała, że na drzwiach Pogotowia Ratunkowego pojawił się nekrolog o zamknięciu z dniem 31 marca 2008 roku Piaseczyńskiego Pogotowia Ratunkowego, które mieści się przy Szpitalu w Piasecznie (ul. Mickiewicza 33/35, Piaseczno).

Piaseczyńskie Pogotowie Ratunkowe Nekrolog

Na nekrologu czytamy (zdjęcie powyżej): Rozłąka Jest Naszym Losem. Ś.P. Z głębokim żalem żegnamy Nasze Piaseczyńskie Pogotowie. W dniu 31 marca z przyczyn bliżej nieokreślonych żegnamy Nasze pogotowie, o czym z bólem i żalem zawiadamiamy. Nieutuleni w żalu pracownicy.

Reporter TV Piaseczno przeprowadził rozmowę ze Stefanem Dunin (odpowiedzialny w zarządzie powiatu piaseczyńskiego za opiekę społeczną i służbę zdrowia), z której dowiadujemy się, że mimo tego że Pogotowie Ratunkowe przy ul. Mickiewicza kończy swoją działalność, to mieszkańcy powiatu piaseczyńskiego - nie będą pozbawieni opieki medycznej w nagłych przypadkach. Narodowy Fundusz Zdrowia wyłonił w konkursie nową firmę, która będzie świadczyła usługi medyczne w naszym regionie. Zachęcam do obejrzenia reportażu: Co z Pogotowiem, na stronie TV Piaseczno: www.tvpiaseczno.pl

Ambulans FALCK

Od 1 kwietnia 2008 roku opiekę medyczną na terenie Powiatu Piaseczyńskiego, sprawować będzie firma Falck. Telefon ratunkowy pozostaje bez zmian - 999. Firma Falck, będzie zabezpieczała 4 zespoły pogotowia ratunkowego na terenie powiatu piaseczyńskiego: w Piasecznie (zespół ratunkowy i wypadkowy), w Górze Kalwarii (zespół wypadkowy), oraz w Mrokowie (zespół wypadkowy).

Falck Medycyna Sp. z o.o. realizuje usługę prywatnego Pogotowia Medycznego. Usługę tą realizują od 1991 roku. Do dyspozycji mają ponad 200 ambulansów, w tym 50 najnowocześniejszych karetek reanimacyjnych wyposażonych w najwyższej klasy sprzęt reanimacyjny: defibrylator, respirator, ssak mechaniczny, pompa infuzyjna, pulsoksymetr przenośny - jak również nosze pneumatyczne. Wszystkie karetki Falck, wyposażone są w łączność radiową pracującą na przydzielonej firmie Falck, przez Urząd Regulacji Telekomunikacji i Poczty niezależnej częstotliwości radiowej. Ambulanse Falck spełniają wymagania Ministerstwa Zdrowia.

Pogotowie Falck, jest również częścią publicznego systemu ratownictwa. Obecnie mogą pochwalić się: opieką nad 1 000 000 mieszkańców Warszawy w ramach Nocnej Wyjazdowej Opieki Lekarskiej, zapewnieniem Pogotowia Ratunkowgo dla około 700 000 mieszkańcom województwa Opolskiego, zapewnieniem Pogotowia Ratunkowego dla około 185 000 mieszkańcom województwa Warmińsko Mazurskiego, zapewnieniem Pogotowia Ratunkowego dla około 120 000 mieszkańcom Pabianic, oraz zapewnieniem Pogotowia Ratunkowego dla około 100 000 mieszkańców powiatu Otwockiego. Od kwietnia 2008 roku, firma Falck, będzie świadczyła również usługi na terenie powiatu piaseczyńskiego. Więcej informacji o firmie Falck, możecie przeczytać na ich stronie: www.falck.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje29 marca 2008, 00:00,

Naprawią przejazd kolejowy przy Jana Pawła Piaseczno

W marcu 2008 roku informowaliśmy Was, o złym stanie przejazdu kolejowego przy Jana Pawła II w Piasecznie. Informacją w naszym serwisie, staraliśmy się zainteresować tą sprawą wszystkich e-mieszkańców korzystających z tego przejazdu i zachęcaliśmy do wysyłania stworzonego przez Sebastiana wzoru pisma do Biura Dróg Kolejowych. Tym, którzy wysłali pismo, dziękujemy za Wasze wsparcie. Potwierdza się zasada, że razem możemy coś z tym miastem zrobić. Sebastian otrzymał odpowiedź od PKP i zobaczcie sami co wywalczyliśmy wspólnymi siłami (scan.jpg). Poniżej przepisałem treść z pisma:

W nawiązaniu do Pana pisma z dnia 7 marca 2008 roku w sprawie stanu technicznego nawierzchni drogowej na przejeździe kolejowym przy ul. Jana Pawła II w Piasecznie (km. 22,680 linii kolejowej nr8 Warszawa Zachodnia - Kraków Główny Osobowy). Biuro Dróg Krajowych informuje, że oględziny ww. przejazdy wykonane przez pracowników Zakładu Linii Kolejowych w Warszawie naszej Spółki (odpowiedzialnego za utrzymanie tego przejazdu), potwierdziły zły stan nawierzchni. Do uzyskania definitywnej poprawy i utrzymania w dłuższym czasie właściwego stanu technicznego nawierzchni na tym przejeździe, podjęto decyzję przeprowadzenia w bieżącym roku naprawy głównej przejazdu, tj.: oprócz wymiany nawierzchni drogowej (płyt drogowych typu CBP i asfaltu na międzytorzu i dojazdach do przejazdu) zostanie wymieniona nawierzchnia kolejowa w obrębie przejazdu (szyny, podkłady, tłuczeń) i poprawione odwodnienie przejazdu.

W związku z planowanym tak dużym zakresem robót, a tym samym potrzebę dużych środków finansowych, Zakład Linii Kolejowych w Warszawie prowadzi rozmowy z właścicielem - Zarządem Dróg Powiatowych w Piasecznie dla ewentualnego podziału kosztów naprawy tego skrzyżowania.

Biorąc po uwagę konieczność wykonania projektu technicznego naprawy głównej przejazdu oraz projektu organizacji ruchu podczas wykonywania robót, zarówno dla ruchu drogowego jak i kolejowego, a także wyłonienia wykonawcy robót, Zakład Linii Kolejowych w Warszawie przewiduje, że naprawa główna tego przejazdu zostanie przeprowadzona w terminie do 30 wrześnie 2008 roku. Dyrektor Biura Dróg Krajowych Krzysztof Groblewski

Osoby, które są zainteresowane naszą poprzednią informacja powiązaną tematycznie, mogą zapoznać się z nią w newsie: Zły stan przejazdu kolejowego przy Jana Pawła w Piasecznie. Wątek na naszym forum: przejazd kolejowy na Jana Pawła w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno