Informacje14 marca 2016, 06:00,

Zamknięcie wiaduktu drogowego przy Al. Kalin w Piasecznie

Generalny wykonawca Trakcja PRKiI S.A. informuje, że w poniedziałek 14 marca 2016 r. nastąpi zamknięcie wiaduktu drogowego w ciągu ul. Aleja Kalin w Piasecznie. Prace trwać będą ok. 6 miesięcy, ich zakończenie planowane jest na koniec września 2016 r. Uciążliwość ta jest spowodowana realizacją robót modernizacyjnych linii kolejowej nr 8 na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy. - Jesteśmy w kontakcie z generalnym wykonawcą i czekamy na dokładny harmonogram prac. Będziemy na bieżąco informować o terminach i zakresie utrudnień w związku z modernizacją linii kolejowej Warszawa-Radom – informuje Łukasz Wyleziński, kierownik Biura Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

ZAMKNIĘCIE WIADUKTU DROGOWEGO PRZY AL. KALIN W PIASECZNIE

Informacje14 marca 2016, 06:00,

Zamknięcie kładki dla pieszych na stacji PKP w Piasecznie

Generalny wykonawca przebudowy linii kolejowej Warszawa - Radom - Trakcja PRKiI S.A zawiadamia, że od poniedziałku 14 marca 2016 roku zamknięta zostanie kładka dla pieszych na dworcu PKP w Piasecznie.

ZAMKNIĘCIE KŁADKI DLA PIESZYCH NA STACJI PKP W PIASECZNIE

Przebudowa kładki prowadzona będzie równolegle z innymi pracami modernizującymi infrastrukturę kolejowa na dworcu w Piasecznie. Obecny peron zostanie zlikwidowany a w jego miejsce powstaną dwa oddzielne perony obsługujące ruch pasażerski - jeden do Warszawy a drugi do Radomia. W związku z tym przebudowana i odnowiona zostanie również obecna kładka, która oprócz nowych schodów dodatkowo zyska windę obsługująca osoby niepełnosprawne. Od strony ul. Dworcowej i Pomorskiej wybudowane zostaną również schody i pochylnie dla wózków prowadzące bezpośrednio na perony. Prace budowlane potrwają ok sześć miesięcy i powinny zakończyć się na jesieni tego roku. Do tego czasu dojście do peronu odbywać będzie się jedynie schodami od ul. Sienkiewicza.