Informacje18 września 2012, 00:00,

Zamknięcie ulic: Al. 3 Maja i ul. Stołeczna w związku z symulacją zderzenia pociągu z busem

W związku z zaplanowanymi ćwiczeniami praktycznymi: Zespołu Zarządzania Kryzysowego, urzędów gmin, służb ratowniczych, straży i organizacji pozarządowych, informujemy, że w dniu 25 września 2012 roku w godz. 10.00 - 15.00 zamknięte dla ruchu zostaną: Al. 3 Maja (od skrzyżowania z Al. Polskiego Państwa podziemnego do skrzyżowania z ul. Stołeczną) oraz ul. Stołeczna (od ul. Pomorskiej do ul. Redutowej). Nie będzie również możliwy wjazd z Al. 3 Maja na ul. Stołeczną i Polskiego Państwa Podziemnego. Ulica Stołeczna będzie również wyłączona z parkowania na odcinku od ul. 3 Maja do Pomorskiej. W rejonie wyłączeń oraz na terenach przyległych ruchem będzie kierować policja.

Katastrofa komunikacyjna – zderzenie pociągu z busem i samochodem osobowym

ćwiczenia związane będą z symulacją zdarzenia: "Katastrofa komunikacyjna – zderzenie pociągu z busem i samochodem osobowym". Założeniem przyjętym w scenariuszu jest fakt, że w związku z zaistniałą sytuacją rannych zostaje 60 osób. Do transportu rannych do szpitali wyznaczone będą dwa kanały przejazdowe. W związku z tym, podczas przejazdu karetek dodatkowo zamykana będzie ul. Stołeczna. Siły biorące udział w ćwiczeniach będą skoncentrowane wzdłuż ul. Stołecznej (od skrzyżowania z Al. 3 Maja do skrzyżowania z ul. Pomorską). Za powstałe utrudnienia przepraszamy.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje16 września 2012, 00:00,

Rocznica agresji Związku Sowieckiego na Polskę

Centrum Kultury w Piasecznie, Starostwo Powiatowe, Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Parafia Św. Anny w Piasecznie, Akcja Katolicka, Weterani Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koło w Piasecznie, Towarzystwo Przyjaciół Piaseczna, ZHP Hufiec Piaseczno serdecznie zapraszają na uroczyste obchody 73. rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę, które odbędą się 17 września 2012 roku. Miejsce: Pomnik Katyński na Cmentarzu Parafialnym, przy ul. Kościuszki.

73 ROCZNICA WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ I AGRESJI SOWIECKIEJ NA POLSKę

Program obchodów rocznicy agresji Związku Sowieckiego na Polskę:
godz. 11.00 Pomnik Katyński, Cmentarz Parafialny, ul. Kościuszki
- Hymn Narodowy - Piaseczyńska Orkiestra Dęta, Chór "Lira",
- Liturgia Słowa,
- przemówienia okolicznościowe,
- odczytanie Aktu Erekcyjnego Pomnika Katyńskiego,
- złożenie wiązanek oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Katyńskim, na Kwaterze Wojennej i na pozostałych Miejscach Pamięci Narodowej,
godz. 12.00 historyczna gra miejska dla młodzieży ze szkół powiatu piaseczyńskiego. Gra zorganizowana zostanie na terenie Piaseczna. Jej celem będzie przybliżenie wydarzeń, których rocznice obchodzimy co roku w sierpniu i we wrześniu. Gra skierowana jest do uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczestnicy będą startować w kilkuosobowych patrolach, których zadaniem będzie odnalezienie na terenie miasta punktów, w których otrzymają do rozwiązania zadania związane z wydarzeniami historycznymi.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno