Informacje14 czerwca 2014, 08:00,

Zamknięcie ul. Wojska Polskiego w Piasecznie w związku z rozpoczęciem budowy mostów

Rozpoczynają się prace związane z budową dwóch mostów nad Kanałem Piaseczyńskim w ciągu ul. Wojska Polskiego i Kniaziewicza. W związku z przebudową przepustów Kanału Piaseczyńskiego nastąpi zmiana organizacji ruchu na ulicach Wojska Polskiego i Kniaziewicza. Ulice te zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów ale zapewniona będzie obsługa komunikacyjna przyległych posesji. Wprowadzenie wykonawcy nastąpi już 4 czerwca jednak ulice zamknięte zostaną 14 czerwca 2014 roku. Prace zakończą się do końca października.

ZAMKNIĘCIE UL. WOJSKA POLSKIEGO W PIASECZNIE W ZWIĄZKU Z ROZPOCZĘCIEM BUDOWY MOSTÓW

- Inwestycja niestety wiązać się będzie z niedogodnościami komunikacyjnymi, jednak jest ona konieczna i nie możemy odkładać jej w czasie. Kilka lat temu mieszkańcy przekonali się na własnej skórze jak szybko Kanał Piaseczyński potrafi zamienić się w rwący potok, dlatego nie możemy ryzykować i musimy przebudować newralgiczne miejsca w taki sposób aby w przyszłości „spać spokojnie” - tłumaczy burmistrz Zdzisław Lis.

Celem inwestycji jest całkowite rozebranie istniejących przepustów, które ze względu na swoje przekroje ograniczają światło kanału i w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów deszczu powodują lokalne spiętrzenia wody. W miejsce przepustów nad kanałem wybudowane zostaną mosty, które nie będą ograniczać przekroju kanału i nie zakłócą przepływu wód w kanale. Takie rozwiązania korzystnie wpłyną również na stabilność skarp wzdłuż obu ulic, które nie powinny już być rozmywane przez spiętrzone wody opadowe.

Wykonawca inwestycji - Konsorcjum firm Jarpol S.A i Mazowieckie Mosty Sp. z o.o. na wykonanie prac budowlanych ma czas do końca października a do 28 listopada 2014 r. wykonawca powinien uzyskać pozwolenie na użytkowanie nowych mostów. Dopiero po tym terminie możliwy jest powrót ruchu kołowego na ul. Wojska Polskiego i ul. Kniaziewicza. – Aby zminimalizować utrudnienia w ruch wprowadzamy wykonawcę tuż przed wakacjami, aby zakończyć prace wczesną jesienią – mówi naczelnik wydziału infrastruktury Włodzimierz Rasiński. - Harmonogram prac jest bardzo napięty, nie da się go już bardziej skrócić, bo na samo schnięcie betonu potrzebny jest miesiąc. Cała inwestycja kosztować ma gminę 2,6 mln zł z czego ok. 200 tys. zł pokryje spółka PWIK.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje7 czerwca 2014, 12:00,

Piknik Festyn Parafialny w kościele pw. Św. Marii Magdaleny w Magdalence