Informacje24 lipca 2019, 06:00,

Zamknięcie skrzyżowania ulic Geodetów i Julianowskiej w Józefosławiu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Firma “Falbruk” powiadomiła, że od 24 lipca 2019 roku rozpoczyna budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Geodetów i ul. Julianowskiej, które znajduje się na granicy Piaseczna, Julianowa i Józefosławia. Zamknięcie tego skrzyżowania wymusza zmiany tras linii komunikacji publicznej 739 i L39. Trasa linii 739 zostaje skrócona do obszaru nowo wybudowanego ronda przy szkole w Józefosławiu. L39 zamiast Julianowską, pojedzie ulicami Wilanowską i Energetyczną, gdzie zostaną uruchomione tymczasowe przystanki “Granitowa 01” i “Granitowa 02” dla obu kierunków przejazdu. Uzgodnione objazdy zamkniętego skrzyżowania dla transportu publicznego obrazuje mapa.

Zamknięcie skrzyżowania ulic Geodetów i Julianowskiej w Józefosławiu

Wprowadzenie czasowej organizacji ruchu będzie obowiązywało około 6 tygodni.

Do pobrania: pismo Falbruk CzOR Geodetów etap II (.pdf)

Zamknięcie skrzyżowania ulic Geodetów i Julianowskiej w Józefosławiu

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje20 lipca 2019, 17:30,

Francis Tuan - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

20 lipca 2019 roku o godz. 19.30 odbędzie się koncert zespołu Francis Tuan, który wystąpi w ramach cyklu Muzyka na Skwerze - cykl letnich koncertów plenerowych na skwerze Kisiela. Każdy koncert to zupełnie odrębna podróż w świecie muzyki. Różne gatunki, ciekawe brzmienia, czasem eksperymenty muzyczne. Wstęp wolny. Miejsce: skwer Kisiela, Piaseczno. Serdecznie zapraszamy.

Francis Tuan - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Francis Tuan ma polsko-wietnamskie korzenie. Wyraźnie słychać to w piosenkach zderzających elektryczny, niezależny pop z orientalnymi brzmieniami, które stanowią charakterystyczną cechę jego stylu. Francis śpiewa o podróżach w głąb duszy, akompaniując sobie na gitarze, syntezatorze i etnicznych cudach z Wietnamu. Towarzyszy mu energiczna sekcja rytmiczna – tańcząca na basie AjdaWyglądacz oraz Paweł Drygas, reżyser perkusji i sampli. Ta oryginalna mikstura została doceniona przez słuchaczy wydanej w 2017 roku EP „Poems”, a pochodzący z niej utwór „I ThankYouGod for Most ThisAmazing” był bardzo często granym utworem w polskich rozgłośniach radiowych. Pojawił się także w notowaniu trójkowej Listy Przebojów oraz został wyróżniony przez Agnieszkę Szydłowską w podsumowaniu rocznym, jako jeden z najciekawszych. Francis Tuan uzyskał także przychylność widzów festiwali, takich jak np. Open’er Festival, Halfway Festival, Slot Art Festival, czy Opole Songwriters Festival. Razem z zespołem szykuje obecnie swoją pierwszą płytę długogrającą, która ukaże się w drugiej połowie 2019 roku.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie