Informacje14 marca 2016, 06:00,

Zamknięcie kładki dla pieszych na stacji PKP w Piasecznie

Generalny wykonawca przebudowy linii kolejowej Warszawa - Radom - Trakcja PRKiI S.A zawiadamia, że od poniedziałku 14 marca 2016 roku zamknięta zostanie kładka dla pieszych na dworcu PKP w Piasecznie.

ZAMKNIĘCIE KŁADKI DLA PIESZYCH NA STACJI PKP W PIASECZNIE

Przebudowa kładki prowadzona będzie równolegle z innymi pracami modernizującymi infrastrukturę kolejowa na dworcu w Piasecznie. Obecny peron zostanie zlikwidowany a w jego miejsce powstaną dwa oddzielne perony obsługujące ruch pasażerski - jeden do Warszawy a drugi do Radomia. W związku z tym przebudowana i odnowiona zostanie również obecna kładka, która oprócz nowych schodów dodatkowo zyska windę obsługująca osoby niepełnosprawne. Od strony ul. Dworcowej i Pomorskiej wybudowane zostaną również schody i pochylnie dla wózków prowadzące bezpośrednio na perony. Prace budowlane potrwają ok sześć miesięcy i powinny zakończyć się na jesieni tego roku. Do tego czasu dojście do peronu odbywać będzie się jedynie schodami od ul. Sienkiewicza.

Informacje5 marca 2016, 18:00,

Tomasz Stockinger - koncert z okazji Dnia Kobiet w Górze Kalwarii

Z okazji Dnia Kobiet, 5 marca 2016 roku o godz. 18.00 w Ośrodku Kultury Góra Kalwaria (ul. J. Białka 9), będzie gościł znany (m.in. z roli dr. Lubicza z Klanu) aktor filmowy i telewizyjny Tomasz Stockinger. Artysta wystąpi z recitalem Melodią do mnie wracasz! Zaśpiewa piękne i nastrojowe polskie piosenki, m.in. Czas Nas Uczy Pogody, Pod Papugami czy Uciekaj Moje Serce. Prosta i wrażliwa interpretacja obdarzonego ciepłym głosem i dużą kulturą muzyczną artysty oraz nowe aranżacje znakomitych muzyków: Krzysztofa Herdzina i Wojciecha Zielińskiego sprawiają, że będzie to niezapomniany wieczór. Bilety: normalny 25 zł, ulgowy 15 zł Zapraszamy na recital Tomasz Stockingera.

TOMASZ STOCKINGER - KONCERT Z OKAZJI DNIA KOBIET W GÓRZE KALWARII