Informacje30 października 2013, 00:00,

Zamiany w rozkładzie jazdy PKS Polonus

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS w Warszawie S.A, Al. Jerozolimskie 144 pragnie poinformować, że od dnia 4 listopada 2013 r.: na linii 204 relacji Wągrodno - Zalesie Górne -Warszawa (zezwolenie nr ZTM/ND/87/ 2010/2) oraz linii 222 relacji Wągrodno - Piskórka - Warszawa (zezwolenie nr ZTM/ND/476 / 2011) nastąpią zmiany w rozkładzie jazdy:

Zamiany w rozkładzie jazdy PKS Polonus
autor/źródło: Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej POLONUS
Tematy:Prażmów

Polecane dla Ciebie

Informacje29 października 2013, 00:00,

Stanowisko Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w sprawie budowy odcinka drogi S7 Warszawa-Grójec

Szanowny Panie Burmistrzu, Odpowiadając na Pana pismo z dnia 8 października br. wraz z załączoną uchwałą Rady Miejskiej w Piasecznie z dnia 7 października br. w sprawie budowy odcinka drogi ekspresowej S7 Warszawa-Grójec, przekazuję poniżej stanowisko w sprawie.

W trakcie konferencji w dniu 26 września br. Prezes Rady Ministrów oraz Minister Transportu Budownictwa i Gospodarki Morskiej wskazywali, że decyzja o budowie wylotów S7 z Warszawy na północ i południe nie została zaniechana a jedynie odłożona w czasie. Ostateczna decyzja zostanie podjęta w 2017 r. kiedy będziemy znali wstępny bilans realizacji nowego programu drogowego, czyli wstępny poziom oszczędności pojawiający się w przetargach. Zatem nie oznacza to, ze S7 przestaje być priorytetem rządu w nowej perspektywie UE i nie będzie ona uwzględniona w nowym Programie Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2020.

Decyzja o przesunięciu jest podyktowana potrzebą domknięcia obwodnicy Warszawy i wyprowadzenia ruchu tranzytowego i ciężarowego z centrum miasta, szczególnie po oddaniu we wrześniu br. budowanego w obecnej perspektywie odcinka S2 do węzła Puławska.

Należy zaznaczyć, że obecnie w realizacji znajduje się zadanie pn. Budowa drogi ekspresowej S8 na odcinku Salomea-Wolica wraz z powiązaniami z dk nr 7, które przewiduje wyprowadzenie ruchu na drogę ekspresową S8 a także drogę krajową nr 7 poprzez połączenie w m. Sękowin Las na skrzyżowaniu z dw 721. Inwestycja ta powinna zapewnić rozładowanie ruchu z aglomeracji Warszawskiej w kierunku południowym i powinna przenieść część ruchu tranzytowego na budowany odcinek S8, przez co powinno to odciążyć ruch jaki obecnie jest generowany na dk 79 w kierunku Piaseczna. Prace na tym odcinku rozpoczęły się w tym roku, zaś zakończenie i oddanie do ruchu przewiduje się obecnie na koniec 2015 r.

Z poważaniem,
Zastępca Dyrektora Departamentu Dróg i Autostrad