Informacje19 grudnia 2010, 00:00,

Zalesiańska Giełda Zimowego Sprzętu Sportowego

Grudzień to doskonały moment, by przejrzeć schowki i garaże, sprawdzić czy nasz sprzęt jest gotowy do sezonu, dopasować go do nowych rozmiarów naszych dzieci, tudzież sprawdzić, czy mamy coś, czego od dawna chcieliśmy się pozbyć, a nie było okazji. Załadujcie sprzęt na sanki i przybywajcie 19 grudnia 2010 roku w godz. 11.00-14.00 na Zalesiańską Giełdę Zimowego Sprzętu Sportowego, która odbędzie się na terenie boiska Klubu Sportowego Hubertus w Zalesiu Górnym.

ZALESIAńSKA GIE£DA ZIMOWEGO SPRZęTU SPORTOWEGO

Na giełdzie, będzie można: kupić, sprzedać lub wymienić sprzęt sportowy, zasięgnąć fachowej porady odnośnie sprzętu narciarskiego, snowboardowego czy łyżew (z wyjątkiem wycen), powierzyć sprzęt do konserwacji firmie Mapi Sport II s.c. z Piaseczna (ul. Pod Bateriami 11, Zalesie Dolne www.mapisport.pl). Organizatorzy, zaplanowali także: góralskie oscypki z żurawiną, kiełbaski z grilla, herbatę i inne niespodzianki.

Wejściówki na giełdę (cegiełki) w cenie 5 zł, a zysk ze sprzedaży oscypek, kiełbasek i herbaty, zostaną przeznaczone w całości, na dofinansowanie budowy lodowiska na boisku (zakup folii, bramek, budowę band itd.) Spotykając się w niedzielę na boisku, przyczyniacie się w ten sposób, do powstania w Zalesiu Górnym miejsca, które z pewnością upodobają sobie zalesiańskie dzieci, gdzie będą miały okazję na spędzanie aktywnie wolnego czasu na świeżym powietrzu. Patronem jest Klub Sportowy Hubertus.
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Piaseczno

Informacje19 grudnia 2010, 00:00,

19 grudnia Betlejemskie Światło Pokoju w Konstancinie

Zapalane co roku w Grocie Narodzenia w Betlejem a następnie przekazywane przez skautów całego świata do kolejnych państw, światło jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia, znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. W tym tygodniu, jak co roku harcerze Związku Harcerstwa Polskiego przywieźli do Warszawy Betlejemskie Światło Pokoju. Roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, pełnią służbę, niosą pokój oraz szerzą ideę braterstwa.

TYTU£

W niedzielę, 19 grudnia 2010 roku - harcerze konstańcińskiego hufca, przyniosą Betlejemskie Światło Pokoju mieszkańcom Konstancina. Przekazanie Światła, będzie miało miejsce w kościołach gminy Konstancin-Jeziorna, podczas Mszy Świętych rozpoczynających się o następujących godzinach:
Kościół w Mirkowie - 12:00
Kościół na Grapie - 11:30
Kościół w Klarysewie - 12:00
Kościół w Skolimowie - 10:30
Kościół w Chylicach - 10:30
Kościół w Słomczynie - 10:30
Wszystkich mieszkańców, namawiamy gorąco do przyniesienia zniczy, bądź lampionów i zabranie tego wyjątkowego światła do swojego domu. Niech płomień pokoju, zapłonie na wigilijnych stołach, we wszystkich domach mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna