Informacje7 czerwca 2010, 00:00,

Zalany Sąd Rejonowy w Piasecznie - zalane Księgi Wieczyste

Z uwagi na problemy techniczne Sądu Rejonowego w Piasecznie, od dnia 7 czerwca 2010 roku do odwołania, Wydział IV Ksiąg Wieczystych działa w zakresie ograniczonym do przyjmowania i rejestrowania wniosków wieczystoksięgowych. Nie będzie w tym czasie działać sala przeglądowa Ksiąg Wieczystych, nie będą wydawane odpisy z Ksiąg Wieczystych (CI) – czynności tych można dokonać w każdym Sądzie Rejonowym, w którym działa Wydział Ksiąg Wieczystych w systemie Centralnej Informacji KW. Najbliżej działają: Sąd Rejonowy w Pruszkowie ul. Kraszewskiego 22 oraz Sąd Rejonowy dla Warszawy Mokotowa Al. Solidarności 58. Zachęcamy do obejrzenia wypowiedzi prezes Sądu Rejonowego w Piasecznie SSR Adrianna Szewczyk - Kubat na spotkaniu Komisji Prawa i Porządku Publicznego Gminy Piaseczno: zalane Księgi Wieczyste. Powiązany tematycznie wątek na forum mieszkańców Piaseczna: Zalany Sąd Rejonowy.
autor/źródło: iTV Piaseczno - www.itvpiaseczno.pl
Tematy:Piaseczno

Informacje8 czerwca 2010, 00:00,

10-14 czerwca odbędzie się Youthfestival Konstancin 2010

Informujemy, że w dniach od 10 do 14 czerwca 2010 roku po raz kolejny Konstancin-Jeziornę wypełni muzyka w wykonaniu uczestników III Młodzieżowego Festiwalu Muzyki Kameralnej pod nazwą Europejskie Spotkania Muzyczne. Melomani będą mogli usłyszeć młodzieżowe zespoły kameralne z Czech, £otwy, Niemiec, Szwecji, Ukrainy oraz Polski, którą reprezentować będą uczniowie szkół muzycznych z Konstancina-Jeziorny, Sanoka i Warszawy. Pomysłodawcą i organizatorem imprezy jest Szkoła Muzyczna I-go Stopnia w Konstancinie. Więcej informacji na stronie: www.youthfestival.eu

Europejskie Spotkania Muzyczne Youthfestival Konstancin 2010

Program Festiwalu Youthfestival Konstancin 2010

11 czerwca 2010 - piątek. Centrum Festiwalowe CKMG. Konstancin, ul. Sienkiewicza 11/13. Uroczyste Otwarcie Festiwalu.
11.30 Recital Chopinowski. Projekt 200 koncertów na 200–lecie urodzin Fryderyka Chopina. Karolina Marchlewska – fortepian. W programie: miniatury fortepianowe Fryderyka Chopina.
12.00 – Prezentacje Festiwalowe cz. I zespoły z Niemiec, £otwy, Szwecji i Polski.
16.00 – Prezentacje Festiwalowe cz. II zespoły z Czech, Szwecji, Ukrainy i Polski.
Centrum Stara Papiernia Konstancin, ul Wojska Polskiego 3
20.00 – Koncert: Jazz w Starej Papierni gra: Nika Lubowicz Quartet. W programie: standardy jazzowe.

12 czerwca 2010 - sobota. Centrum Festiwalowe CKMG. Konstancin, ul. Sienkiewicza 11/13
19.30 – Koncert: Scena Alternatywna, grają: zespoły młodzieżowe (£otwa, Polska). W programie: pop, funk, reggae.

13 czerwca 2010 – niedziela. Amfiteatr, Park Zdrojowy w Konstancinie. Koncert Finałowy.
15.00 - Prezentacje Zespołów Kameralnych - Koncert Chóru i Orkiestry Festiwalowej pod dyrekcją Wojciecha Zalewskiego. W programie: Fryderyk Chopin – pieśni: życzenie i Hulanka, John Philip Sousa – The Fairest of the Fair, Ary Barroso – Brazil, Wojciech Kilar – Polonez z filmu Pan Tadeusz, Klaus Badelt – Suita z filmu Pirates of the Caribbean. przygotowanie: Agnieszka Kiniorska (zespół smyczkowy), Katarzyna Skrzypczak (zespół dęty), Magdalena Trzaskowska (chór).
autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Konstancin-Jeziorna