Informacje11 czerwca 2019, 15:30,

Zakończenie sezonu edukacyjnego grup teatralnych w Konstancinie

11 czerwca 2019 roku o godz. 17.30 zapraszamy na Teatralia - zakończenie sezonu edukacyjnego grup teatralnych Konstancińskiego Domu Kultury. Wstęp wolny. Miejsce: Konstanciński Dom Kultury, Hugonówka, ul. Mostowa 15.

Zakończenie sezonu edukacyjnego grup teatralnych w Konstancinie

Informacje13 czerwca 2019, 16:30,

Na drodze do Niepodległości - spotkanie autorskie z Piotrem Rytko w Górze Kalwarii

13 czerwca 2019 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie autorskie z Piotrem Rytko oraz promocję jego książki pt. „Na drodze do niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”. Miejsce: Koszary Arche Hotel przy ul. Dominikańskiej 11 (dawna jednostka wojskowa).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Publikacja, której wydawcą jest Towarzystwo Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku, ma na celu przybliżenie losów bohaterów, którzy po 123 latach niewoli wywalczyli dla Polski niepodległość. Zapraszamy do lektury książki i poznania bohaterów Czerska i Góry Kalwarii oraz 1 Pułku Artylerii Legionów Polskich, który stacjonował w górskokalwaryjskim garnizonie.

rojekt opracowania i publikacji książki został zrealizowany przez TOnZ Oddział w Czersku w ramach zadania „Nasza ojcowizna. Żywe lekcje historii na zamku w Czersku”, współfinansowanego ze środków: Samorządu Województwa Mazowieckiego, Gminy Góra Kalwaria, Starostwa Powiatowego w Piasecznie oraz Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku.