Artykuł partnerski25 sierpnia 2020, 15:46,

Zakładasz własną firmę? Nie daj się kosztom

Wejście do świata biznesu nie jest łatwe. Już na samym początku istnienia firmy trzeba liczyć się z kosztami. Prowadzenie działalności gospodarczej oznacza szereg wydatków, które musisz ponieść, nawet jeśli nie masz jeszcze pierwszego klienta. Istnieją jednak sposoby, by część z nich ograniczyć bez szkody dla przedsiębiorstwa.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Obowiązkowe koszty, które musisz ponieść

Zakładając działalność gospodarczą, musisz liczyć się z kosztami, których nie jesteś w stanie obniżyć. Największym obciążeniem dla początkujących przedsiębiorców jest ZUS. Składki są obowiązkowe i trzeba je płacić do 10 dnia każdego miesiąca lub do 15. jeśli np. zatrudniasz pracowników. Nie ma znaczenia czy firma zarabia, czy nie. Nawet jeśli działalność została zawieszona – składki muszą być regulowane.

Każda działalność musi być gdzieś zarejestrowana. Można wykorzystać do tego własne mieszkanie, jednak nie każdy chce, aby na firmowych wizytówkach widniał jego prywatny adres. Wynajęcie biura generuje jednak wysokie koszty. Kolejnym wydatkiem, który musisz ponieść, jest obsługa firmowej księgowości, warto w tym przypadku zainwestować w pomoc doświadczonego biura księgowego. Reszta kosztów związana jest z konkretną działalnością firmy. Może to być towar lub magazyn, albo zatrudnienie podwykonawców.

Na czym można zaoszczędzić?

Dzięki świadomym i przemyślanym rozwiązaniom, możliwe jest nie tylko ograniczenie kosztów, ale również podniesienie efektywności firmy. Warto wprowadzać nowoczesne rozwiązania w kontaktach z klientami. Wykorzystuj telefonię internetową, wirtualne centrale czy komunikatory do wideokonferencji. Zaoszczędzisz w ten sposób czas oraz ograniczysz koszty związane z podróżami służbowymi.

Idealnym rozwiązaniem, które pomaga obniżyć wydatki firmowe, jest wirtualne biuro (https://biuro-wirtualne-warszawa.eu/). To usługa pozwalająca korzystać z pomieszczenia w atrakcyjnej lokalizacji, bez podnoszenia kosztów jego wynajmu i bez zatrudniania pracowników do jego obsługi. Ponieważ, zatrudnieni tam profesjonaliści zajmą się wszystkimi niezbędnymi zadaniami, za niewielki miesięczny abonament. Szczegóły: https://wirtualne-biuro-warszawa.eu/wirtualne-biuro-warszawa/.

Dodatkowym pomysłem na cięcie kosztów, może być nabycie sprzętu z drugiej ręki. Jest to alternatywa dla zakupu nowych, często kosztownych maszyn. Warto również pomyśleć o minimalizacji kosztów IT oraz usług z nimi związanych. Zamiast zatrudniać specjalistę, można podpisać usługę serwisową, a kupno drogiego oprogramowania zastąpić bezpłatnymi programami dostępnymi w internecie.

autor/źródło: wirtualne-biuro-warszawa.eu

Informacje20 sierpnia 2020, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w nieśpliku japońskim? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność nieśplika japońskiego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w nieśpliku japońskim pochodzą w 3% z białka, 93% z węglowodanów i 3% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu wszystkoojedzeniu.pl. Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma nieśplik japoński, ile waży nieśplik japoński lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w nieśpliku japońskim, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Możesz także sprawdzić informacje w wersji angielskiej na stronie calories-info.com (link: Loquat - calories, nutrition and weight)

Przeczytaj też: Kalorie w soku żurawinowym . Sprawdziliśmy ile ich jest

Nieśplik japoński - kalorie i wartości odżywcze

Nieśplik japoński zawiera 47 kcal na 100g.

Przykładowo średniej wielkości nieśplik japoński (9 g) to około 4 kalorii (kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera średniej wielkości nieśplik japoński (9 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. mniej niż pół łyżeczki cukru.

Do spalenia takiej ilości kalorii trzeba na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 1 minutę, pływać przez 1 minutę lub biegać przez 1 minutę.

Czy nieśplik japoński tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Nieśplik japoński to produkt o małej zawartości kalorii (pamiętajmy, że bierzemy pod uwagę tylko produkty z kategorii owoców). Spożywanie nieśplika japońskiego wydaje się być niezłym wyborem dla osób na diecie. Można jednak znaleźć mniej tuczące produkty pośród owoców.

Właściwości zdrowotne

Nieśplik japoński zawiera sporo cukru, a także pektyny czy kwasy organiczne. Dostarcza sporo błonnika, witaminy B6, magnezu, potasu. W tradycyjnej medycynie chińskiej syrop z niesplika japońskiego jest uznanym środkiem na kaszel, schorzenia układu oddechowego, ma działanie wykrztuśne. Nieśplik wykorzystywany jest ponadto w kosmetyce jako składnik preparatów o działaniu nawilżającym i łagodzącym skórę wrażliwą.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w nieśpliku japońskim?

Nieśpliki japońskie zawierają 0.43 g białka na 100g.
Średniej wielkości nieśplik japoński (9 g) zawiera ok. 0 g białka.

Ile węglowodanów jest w nieśplikach japońskich?

Nieśpliki japońskie zawierają 12.14 g węglowodanów na 100g.
Średniej wielkości nieśplik japoński (9 g) zawiera ok. 1.1 g węglowodanów.

Ile waży nieśplik japoński?

Średniej wielkości nieśplik japoński (część jadalna po obraniu) waży ok. 9g. Garść nieśplików japońskich waży ok. 45g.

Ile błonnika jest w nieśplikach japońskich?

Nieśpliki japońskie zawierają w sobie 1.7 g błonnika na 100g.
Średniej wielkości nieśplik japoński (9 g) zawiera ok. 0.2 g błonnika. Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl