Informacje9 lutego 2015, 08:00,

Zakątki przyrody - powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Już po raz piąty zapraszamy dzieci i młodzież z powiatu piaseczyńskiego do udziału w Powiatowym Konkursie Plastycznym o tematyce przyrodniczej. Organizatorem konkursu jest Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Piasecznie przy ul. Szpitalnej 12. Temat tegorocznego konkursu to Zakątki przyrody. Zapraszamy do udziału. Termin nadsyłania prac mija 20 lutego 2015 r. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie: www.piasecznoSosw.OtoStrona.pl

Zakątki przyrody - powiatowy konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=10890
Informacje4 lutego 2015, 19:32,

Bezpieczny, bo widoczny - akcja społeczna w powiecie piaseczyńskim

Piaseczyńscy policjanci kolejny raz realizują działania ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Kolejne 500 opasek odblaskowych, które przekazał Starosta piaseczyński trafi do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. Wszystko po to, aby dzieci były na drodze widoczne, a przez to bezpieczne. Komenda Powiatowa Policji i Starostwo Powiatowe w Piasecznie włączyły się do akcji społecznej "Bezpieczny, bo widoczny", która ma propagować noszenie odblasków.

Bezpieczny, bo widoczny - akcja społeczna w powiecie piaseczyńskim

Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego jest jednym z priorytetów piaseczyńskich policjantów. Szczególnie jesienią i zimą, kiedy szybko robi się ciemno bardzo ważne jest, żeby piesi, rowerzyści i motorowerzyści byli widoczni.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie i Starostwo Powiatowe włączyły się do akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny”. Akcja prowadzona pod patronatem Komendy Głównej Policji i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ma za zadanie propagować i uświadamiać, jak ważne jest noszenie przez dzieci elementów odblaskowych. To dzięki nim możemy znacznie zwiększyć bezpieczeństwo najmłodszych na drogach.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Bezpieczny, bo widoczny - akcja społeczna w powiecie piaseczyńskim

Kampania ma przypominać zarówno rodzicom, jak i samym dzieciom o konieczności ich noszenia. Dzieci mają przekonać się, że noszenie odblasków to nie „obciach”, a stylowy, mądry i bezpieczny wybór.

Głównym celem akcji jest zwiększenie świadomości dorosłych na temat bezpieczeństwa dzieci, ale także realna zmiana – pojawienie się na ulicach świecących punkcików oznaczających ŻYCIE! Najnowsza ustawa nakłada obowiązek noszenia odblasków tylko poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, że powinny one być noszone po zmroku również w mieście. To rozsądna konieczność.

Bezpieczny, bo widoczny - akcja społeczna w powiecie piaseczyńskim

Dzisiaj w Szkole Podstawowej Nr 1 w Piasecznie odbyła się kolejna odsłona akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny” z udziałem Starosty Piaseczyńskiego Wojciecha Ołdakowskiego, Członka Zarządu Katarzyny Paprockiej, oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie st. asp. Macieja Blachlińskiego i adresatów akcji, dzieci. Najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego goście wręczyli opaski odblaskowe. To właśnie ta grupa uczestników ruchu drogowego powinna być szczególnie chroniona.

Elementy odblaskowe są doskonałą formą zapewnienia sobie widoczności na drodze. Niestety nadal są niedoceniane, a często właśnie one ratują życie niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. Odblask zapewnia widoczność nawet ze 150 metrów, bez niego kierowca dostrzega pieszego z około 20-30 metrów. Często nie ma już wtedy czasu na jakiekolwiek manewry i dochodzi do potrącenia.

Bezpieczny, bo widoczny - akcja społeczna w powiecie piaseczyńskim

Zdając sobie sprawę z tego, że same słowa i wszelkie apele oraz ostrzeżenia nie wystarczą, piaseczyńscy policjanci będą rozdawać opaski odblaskowe niechronionym uczestnikom ruchu drogowego, przede wszystkim najmłodszym. Będą zachęcać do korzystania z nich szczególnie w okresach ograniczonej widoczności na drogach.

Policjanci mają nadzieję, że idea prowadzonej akcji społecznej „Bezpieczny, bo widoczny” przyniesie wymierne efekty, a w szczególności przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu piaseczyńskiego. Noszenie elementów odblaskowych z pewnością poprawi bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Bezpieczny, bo widoczny - akcja społeczna w powiecie piaseczyńskim

Przypominamy! 31 sierpnia weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Od tego dnia każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, ma obowiązek używania elementów odblaskowych. Osobom nie stosującym się do tego przepisu grozi mandat od 20 do 500 złotych. Dotychczas taki obowiązek dotyczył tylko dzieci poniżej 15. roku życia.

Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie należytej ostrożności i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Redakcja, 16 lipca 2019