Informacje4 lipca 2018, 15:30,

Zakątek Kultury - uroczyste otwarcie strefy wypoczynkowej w Piasecznie

4 lipca 2018 roku o godz. 17.30 zapraszamy na otwarcie strefy wypoczynkowej zwanej Zakątkiem Kultury. Organizatorzy: Fundacja “Arka” im. Józefa Wilkonia, Centrum Kultury w Piasecznie. Inwestycję budowy skweru przeprowadza Gmina Piaseczno. Miejsce: Zakątek Kultury skwer między Urzędem Gminy a Przystankiem Kultura przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE

W programie zaplanowano m.in.:
– spacer “Szlakiem Wilkonia” – spotkanie z Józefem Wilkoniem i Joszko Brodą,
– animacje dla dzieci,
– “Wieczorynka” – spektakl “Baron smog” Krakowskiego Biura Podróży.

Pomiędzy Przystankiem Kultura a Urzędem Miasta powstaje skwer, który służyć ma rekreacji, kameralnym wydarzeniom kulturalnym i zabawom na świeżym powietrzu. Dzięki zamontowaniu terenowych szachów fani tej gry będą mogli rozgrywać pojedynki używając dużych figur. Montowana mała scena z ekranem wykorzystywana będzie do organizacji spektakli dla dzieci i pokazów kinowych. Będzie tu można przysiąść w cieniu lip i klonów jesionolistnych, w otoczeniu pnączy na trejażach i krzewów takich jak wiśnia osobliwa, bukszpan, tawuła czy śnieguliczka. Na skwerze do dyspozycji mieszkańców będą siedziska ze stolikami, oraz gabionowe murki. Nie zabraknie także stojaków na rowery i elementów oświetlenia.

ZAKĄTEK KULTURY - UROCZYSTE OTWARCIE STREFY WYPOCZYNKOWEJ W PIASECZNIE
foto: Marcin Borkowski / Urząd Miasta i Gminy (ostatnie szlify budowlane w Zakątku Kultury)

– W ramach tworzonego szlaku Józefa Wilkonia postawimy na skwerze odlewy kolejnych rzeźb – mówi wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz. Podczas otwarcia skweru 4 lipca będzie można spotkać się z panem Józefem Wilkoniem i usłyszeć jak powstają te niezwykłe dzieła. – Tego dnia Centrum Kultury przygotowało animacje dla dzieci oraz bajkę o „Baronie Smogu” – zachęca do pojawienia się na evencie wiceburmistrz.

UMiG Piaseczno

Informacje30 czerwca 2018, 12:05,

Dni Tarczyna 2018

30 czerwca 2018 roku zapraszamy na Dni Tarczyna 2018. Organizatorzy: Burmistrz Tarczyna, Gminny Ośrodek Kultury. Uwaga! Podczas „Dni Tarczyna” przeprowadzona zostanie akcja charytatywna dla Kubusia Jarzyńskiego.

DNI TARCZYNA 2018

30.06.2018 (sobota)
Boisko „Orlik” przy ul. Stępkowskiego 15 w Tarczynie

9.00. Turniej Piłkarski o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej
Zespół Szkół im. Szarych Szeregów w Tarczynie
11.00. Konkurs Historyczny – „Bohaterowie Niepodległej”.

Rynek w Tarczynie
Tarczyńskie obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości
14.00. Msza Św. polowa za Ojczyznę z ceremoniałem wojskowym.
Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt przez Wojsko Polskie - Odśpiewanie Hymnu Państwowego, Apel pamięci i salwa honorowa
16:20. Odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie Niepodległości Polski przed pomnikiem Bohaterów Ziemi Tarczyńskiej, odśpiewanie Roty
16:50. Uroczyste złożenie wieńców przed pomnikiem Bohaterów Ziemi Tarczyńskiej
17:00. Nadanie tytułu Honorowego Obywatela Tarczyna
17:15. Zakończenie Tarczyńskich obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Targowisko miejskie, ul. Grójecka
18.00. Koncert Majki Jeżowskiej z zespołem
19.30. Oficjalne Otwarcie Dni Tarczyna
19.40. Wręczenie nagród w Konkursie Historycznym
20.00. Teatr Piosenki Romana Kołakowskiego - „Odpowiedzi spłonęły”
21.00. Koncert zespołu „Golec uOrkiestra”

Dodatkowe atrakcje: Kiermasz plastyczny członków Tarczyńskiej Grupy Plastyków „KreoArt”, miasteczko zabaw dla dzieci, gastronomia, stoiska handlowe.